Fudbaleri Leotara igrali neriješeno u Posušju

M.Z.

POSUŠJE - Fudbaleri Leotara osvojili su veoma vrijedan bod na gostovanju u Posušju, gdje su sa istoimenim domaćinom igrali neriješeno, 1:1.

Posušaci su do prednosti došli već poslije 70 sekundi utakmice, kada se poslije dodavanja Tonija Jovića najbolje snašao Gabrijel Boban i savladao nemoćnog Dušana Puletića.

To nije demoralisalo Trebinjce, koji su do izjednačenja stigli već u osmom minutu.

Marko Čubrilo je odlično izveo korner, a najviši u skoku bio je Haris Handžić i loptu smjestio u mrežu.

Gosti su mogli do potpunog preokreta u 15. minutu, ali je snažan šut kapitena Miloša Aćimovića otišao pored same stative.

Samo tri minuta kasnije zaprijetio je i Amar Tahrić iz slobodnog udarca, a već u 19. minutu fudbaler Posušja Vinko Rozić pogodio je prečku.

Posušje je imalo veliku šansu u 57. minutu, kada je golman Puletić sjajno odbranio udarac Tomislava Dadića.

U nastavku utakmice fudbaleri Posušja vršili su konstantan pritisak kao golu čete sa “Polica”, ali je hrabra odbrana Leotara na čelu sa golmanom Puletićem osujetila sve napade i u Trebinje odnijela veliki bod.