Fudbaleri Laktaša sa navijačima proslavili povratak među prvoligaše: Proslava uz pečenog bika

BANjALUKA - Fudbaleri Laktaša pobjedom od 1:0 nad Slobodom iz Mrkonjić Grada u derbiju 29. kola Druge lige Republike Srpske, grupa Zapad su na najbolji način “ovjerili” povratak u prvoligaški karavan poslije deset punih godina.

Pred punim tribinama Gradskog stadiona u Laktašima domaći su do pobjede došli prelijepim golom Mihajla Amidžića u 35. minutu iz slobodnog udarca, kada je sa više od 25 metara zatresao mrežu golmana Njegoša Zeljkovića.

Po mokrom i klizavom terenu viđen je pravi derbi dva kluba koji su bili konkurenti za viši plasman, a Sloboda je, uprkos što je igrala od 38. minuta sa igračem manje (dva žuta kartona za osam minuta dobio Slaviša Maksimović) imala je priliku da iz Laktaša ode neporažena. U 72. minutu šut Dušana Komljenovića sa bijele tačke odbranio je golman Laktaša Dušan Tadić.

Poslije meča kapitenu Laktaša Branku Kelemanu član Izvršnog odbora FSRS Ognjen Žmirić uručio je pehar za osvojeno prvo mjesto, a zlatne medalje dodijelio im je generalni sekretar FSRS Ognjen Valjić.

Nakon završenog svečanog ceremonijala na parkingu između Gradskog stadiona i Sportske dvorane u Laktašima nastavljeno je slavlje uz pečenog bika i pivo, a Laktaši su do kasno u noć slavili svoje fudbalske šampione.

U grupi Istok veliki derbi između Famosa i Sloge 2, koji nije odlučivao ništa osim prestiža, završen je neriješeno 2:2. Novi prvoligaš iz Gornjeg Crnjelova je do boda došao u sudijskoj nadoknadi, a na ovom  meču viđeno je 15 žutih i dva crvena kartona. Kolo u ovoj grupi obilježio je fudbaler Gubera Draško Kuljanin. Fudbaler Srebreničana je u pobjedi svog tima nad Mladosti iz Rogatice od 8:2 učestvovao sa čak pet pogodaka.