Fudbaleri Krupe upisali zlata vrijedan trijumf protiv Slobode: Šampionska pobjeda

Dejan Marić

KRUPA NA VRBASU - Fudbaleri Krupe u derbiju 23. kola m:tel Prve lige Republike Srpske sa minimalnih 1:0 su savladali prvog pratioca Slobodu, te na taj način napravili ogroman, možda i presudan korak ka tituli.

Sastav iz kanjona Tijesno sa nova tri boda Novograđanima je pobjegao četiri koraka i u posljednjih sedam prvenstvenih rundi ulazi sa oreolom izrazitog favorita za krunu. Uostalom, po svemu prikazanom ove sezone učenici Vladimira Ilića zasluženo drže tron, a u derbiju su i dokazali zašto je to tako.

Posao im je znatno olakšan jer su već na startu, praktično u prvom napadu, “otključali” mrežu gostiju i tako sebi život učinili znatno lakšim. Bio je to mat u četiri poteza. Akciju je počeo golman Mladen Milošević, nastavili su je Srđan Mrzić i Živko Bubić, a tačku na “i” stavio je Emanulah Blažević, iskoristivši smušenost protivničke odbrane.

Rano primljen pogodak šokirao je Slobodu, međutim, gosti su smogli snage da se oporave i dođu nadomak izjednačenja. Ljubomir Kovačević je izborio penal u 27. minutu, a potom sam namjestio loptu na “kreč” i - poslao je preko gola. Bio je to drugi šok, od kojeg se četa Duška Vraneševića nije oporavila. U duelu prepunom tenzija gosti su još samo jednom zaprijetili preko Valentina Alvareza, a njegov šut zaustavio je Milošević.

Na drugoj strani, Miodrag Rudan je imao zicer, ali u 90. minutu nije uspio da izađe kao pobjednik iz duela “jedan na jedan” sa Elvirom Trakom.

Lidera u narednom kolu očekuje još jedan derbi, ovog puta protiv Zvijezde 09, dok drugoplasirani sastav elite dočekuje Tekstilac.