Fudbaleri Krupe protutnjali kroz Janju: Ilić hvali igrače

BANjALUKA - Fudbaleri Krupe nastavili su dominaciju u prvoligaškom društvu i u četvrtom kolu bez većih problema savladali su na gostovanju u Janji domaće Podrinje sa ubjedljivih 4:0.

Prva dva gola postigao je najbolji akter susreta Miloš Perović koji je mrežu domaćina načeo u devetom, a povisio u 59. minutu na 2:0. Iako su njegovi izabranici ubjedljivo savladali rivala, kormilar Krupe Vladimir Ilić je istakao da se do pobjede nije baš tako lako došlo kao što rezultat govori.

- Znali smo da nas čeka jako motivisan protivnik, ali su moji igrači ispunili sve što je od njih traženo i zaslužili su sve čestitke za pruženu partiju. Teren je bio izuzetno težak za igru, a dodatni problem predstavljala je kiša koja je padala većim dijelom utakmice. Ipak, uspjeli smo da na vrijeme povedemo i na taj način domaćinu malo skrešemo krila, tako da je kasnije bilo lakše igrati - naglasio je Ilić.

Poslije četiri kola Krupa jedina ima maksimalan učinak.

- Iza nas su dva domaća derbija u kojima smo savladali Rudar Prijedor i Zvijezdu 09, te dva jako teška gostovanja, tako da sa maksimalnih 12 bodova moram biti prezadovoljan - nastavio je Ilić.

Već u narednom kolu Krupa će ugostiti drugoplasiranu Slobodu iz Novog Grada koja važi za jednog od najvećih favorita za osvajanje titule.

- Moje mišljenje je da je Sloboda uz nas pokazala najviše u dosadašnja četiri kola. To znači da nas čeka jako zahtjevna utakmica, ali vjerujem da ćemo napraviti dobar plan da i poslije ovog kola ostanemo neporaženi - dodao je Ilić.

KRUPA               4 (1)

Strijelci: 0:1 Perović u 9, 0:2 Perović u 59, 0:3 Mrzić u 61, 0:4 Hadžić u 83. minutu.

Stadion: Podrinja u Janji.

Gledalaca: 400.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Račanović (Podrinje, Janja),

Igrač utakmice: Miloš Perović (Krupa) 8.

PODRINjE (JANjA): Šito 5,5, Račanović 5,5 (od 58. minuta Maksimović 5,5), Andrić 5,5, Bradarić 5,5 (od 58. minuta Alić 5,5), Mitrašinović - (od 27. minuta Savić 5,5), Božić 5,5 (od 33. minuta Jahić 5,5), Maletić 5,5, Ristić 5,5, Perković 5,5, Perić 5,5, Ragipović 5,5. Trener Ilija Simić.

KRUPA: Damjanović 7, Bubić 7 (od 64. minuta Ljelji -), Redžić 7,5 (od 64. minuta L. Babić -), Rudan 7, Perović 8 (od 70. minuta Nikodinović -), Đekić 7, N. Babić 7, Mrzić 7,5, Nuhanović 7 (od 59. minuta Hadžić 7,5), Petrović 7, Ristanović 7. Trener: Vladimir Ilić.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Halilović (Alfa Modriča), Rastoka, Grahovac (Omarska).

Igrač utakmice: Marinko Rastoka (Omarska) 7.

ALFA MODRIČA: Trišić 6, Omerhodžić 6, Pljevaljčić 6, De Karvaljo 6, Limić 6 (od 58. minuta Živković 6), Kuljanin 6 (od 58. minuta Simić 6), Kostadinović 6, Mišić 6 (od 75. minuta Alizadeh -), Ninković 6, Halilović 6 (od 82. minuta Sajar -), Nišizaki 6 (od 58. minuta El Gamarti 6). Trener: Mitar Lukić.

OMARSKA: Jokić 6,5, Ratković 6,5 (od 90+2. minuta Jovičić -), Zdjelar 6,5, B. Romanić 6,5, Rastoka 7, Panić 6,5 (od 90+2. minuta Marić -), Grahovac 6,5, Stojnić 6,5, D. Romanić 6,5, Gavranović 6,5 (od 71. minuta Šunić -), Vračar 6,5 (od 89. minuta Nišević -) Trener: Zlatko Jelisavac.

***

SLOBODA (MG)         1 (1)

TEKSTILAC             1 (0)

Strijelci: 1:0 Soldat u 4. minutu, 1:1 Duspara u 70. minutu.

Stadion: “Luke” u Mrkonjić Gradu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Danko Butulija (Trebinje) 6,5.

Žuti kartoni: Guskić, Maksimović, trener Maletić (Sloboda), Đekić, Đuričić (Tekstilac).

Igrač utakmice: Dragan Jolović (Tekstilac) 7.

SLOBODA (MG): Stjepanović 6,5, Danilović 6,5, Maksimović 6,5, Živković 6,5, Domuzin 6 (od 67. minuta Gavrić -), Zekanović 6,5, Soldat 7 (od 83. minuta Hamzić -), Guskić 6,5, Erić 6 (od 68. minuta Vučković -), Suljić 6,5, Koprivica 6 (od 67. minuta Anđelić -). Trener: Darko Maletić.

TEKSTILAC: Simić 6,5, Marić 6,5, Miljanović 6 (od 69. minuta Hasikić -), Đekić 6,5, Jolović 7, Đuričić 6,5, Zeljković 6 (od 77. minuta Ćorić -), Prljeta 6,5, Duspara 7 (od 87. minuta Brković -), Bašić 6,5, Radić 6,5. Trener: Dario Purić.

***

SLOBODA (NG) 3 (1)

KOZARA             0 (0)

Strijelci: 1:0 Fontemaći u 14, 2:0 Vejnović u 82, 3:0 Krepaldi u 84. minutu.

Stadion: “Mlakve” u Novom Gradu.

Gledalaca: 300.

Sudija: Velimir Drinić (Modriča) 7.

Žuti kartoni: Veljkić, trener Krupljanin, Maksimović, Đurić, Modić (Kozara).

Igrač utakmice: Hoze Huan Fontemaći (Sloboda) 7,5.

SLOBODA (NOVI GRAD): Todorović 7, Vejnović 7,5, Dodig 7 (od 57. minuta Tiro 7), Abrego 7 (od 89. minuta Radišić -), Krepaldo 7,5 (od 86. minuta Smajić -), Račić 7, Kesić 7, Fontemaći 7,5, Saletović 7, Samardžić 7, Alić 7 (od 89. minuta Bobaj -). Trener: Darko Vojvodić.

KOZARA: Modić 5,5, Šćekić 5,5, Veljkić 5,5 (od 89. minuta Plijego -), Glišić 5,5 (od 85. minuta Komlenić -), Malbašić 5,5, Jandrić 5,5, Pejić 5,5 (od 85. minuta Matić -), Đurić 5,5 (od 77. minuta Govedarica -), Maksimović 5,5 (od 77. minuta Blagojević -), Raca 5,5, Pepić 5,5. Trener: Saša Krupljanin.