Fudbaleri BSK-a zabilježili vrijednu pobjedu na gostovanju: “Romantika” u Brodu

Darko Pašagić

BANjALUKA - Fudbaleri BSK-a u 23. kolu Druge lige Republike Srpske, grupa zapad zabilježili su vrijednu pobjedu na gostovanju u Brodu gdje su savladali domaći Polet 1926 sa 1:0.

Ova tri boda mogla bi da imaju i spasonosnu vrijednost za “romantičare” koji vode borbu sa Ukrinom iz Čečave i dobojskim Željezničarem da sačuvaju postojeći status. Jedini pogodak na utakmici u 25. minutu, poslije lijepo izvedene akcije, postigao je mladi Veljko Škrbić.

Lider Laktaši zabilježio je 20. jubilarnu prvenstvenu pobjedu i napravio još jedan korak ka povratku u Prvu ligu. Golovima Nikole Babića u 37. i 84. minutu Laktašani su sa 2:0 pobijedili Goricu iz Šipova, ekipu koja je im je uz banjalučki BSK jedina “otkinula” dva boda i to jesenas na svom terenu. Na Gradskom stadionu u Laktašima bila je svečarska atmosfera, jer se slavio status grada koji je prije nekoliko dana proglašen u Narodnoj skupštini Republike Srpske, a na tribinama se gostilo više od 300 ljubitelja fudbala.

Trnska Sloga savladala je u Dubravama istoimenog domaćina sa 3:2 i učvrstila se na trećoj poziciji, a bolji od ostalih u redovima gostujuće ekipe bio je Đorđe Gaćeša, koji se dva puta upisao u strijelce.

Srbačka Sloga pobijedila je Progres iz Kneževa sa 3:1. Poslije prvih 45 minuta bilo je 2:1 za domaćina za koga su golove postigli Igor Nježić i Predrag Pralica, dok je za goste strijelac bio Dragan Verić. U nastavku susreta pobjedu Srpčana potvrdio je Vedran Nježić.

U grupi istok Velež iz Nevesinja ubjedljivo je savladao Proleter iz Dvorova sa 6:1, a vrijednu gostujuću pobjedu zabilježila je gatačka Mladost, koja je u Vlasenici pobijedila istoimenog domaćina sa 1:0 pogotkom Sretena Nikolića u 66. minutu. Važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvarila je rogatička Mladost koja je na svom terenu bila bolja od Rudara 1925 iz Ugljevika sa 1:0. Jedini pogodak bio je u stvari autogol Rade Milovanovića u 31. minutu.