„Eurokup 1“ košarka u kolicima: Keln dobio domaćina

D.D.

BANjALUKA - Igrači Kelna 99 savladali su KKI „Vrbas“ 90:59 (25:14, 19:13, 29:13, 17:19) u kvalifikacionoj utakmici „EuroKup 1“ košarke u kolicima.

Domaći su odolijevali do sredine prve četvrtine kada je na semaforu bilo 10:10. Nakon toga su se razigrali gosti koji su iz minuta u minut povećavali razliku, da bi na kraju došli do drugog trijumfa iz isto toliko odigranih mečeva.

Kod Kelna Tomas Reier dao je 26 poena, kod domaćih Vlado Švraka, Ante Štimac i Elvir Modronja imali su učinak od po 15 poena.

Večeras je u dvorani „Borik“ na programu još jedna utakmica u kojoj se sastaju: ASD Padova Millennium Basket – London Titans (20.15).
Takmičenja se nastavlja sutra (subota), a parovi su: Keln 99 – KIK „Zmaj“ (početak u 9 časova), London Titans – KKI „Vrbas“ (11.15), ASD Padova Millennium Basket – Keln 99 (13.30), KIK „Zmaj“ – London Titans (15.45) i KKI „Vrbas“ – ASD Padova Millennium Basket (18).