Emir Lokmić ostao bez plasmana u veleslalomu nakon vrlo dobre prve vožnje

PEKING - Skijaš Emir Lokmić iz Olimpijskog tima BiH nastupio je u disciplini veleslalom na Olimpijskim igrama i Pekingu, ali nije uspio da završi drugu vožnju.

Iako je svoju prvu vožnju završio s vremenom 1:08.00 i zauzeo vrlo dobro 29. mjesto, teška i zaleđena staza onemogućila ga je da i na kraju ostvari dobar plasman, te je već na startu druge vožnje pao, prenosi Kliks.

Zlatnu medalju osvojio je Švajcarac Marko Odermat, drugi je bio Slovenac Žan Kranjec koji je maestralnom drugom vožnjom došao do srebra nakon osmog mjesta u prvoj vožnji, a bronza je pripala Francuzu Matjeu Favreu.

Inače, utrka je održana u uslovima slabe vidljivosti i uz prilično gust snijeg, te je druga vožnja kasnila duže od sata od prvobitno planiranog termina.

Lokmića već za tri dana očekuje nastup u slalomu.