Džudisti osvojili pet medalja na Međunarodnom turniru u Doboju

Srna

MILIĆI- Džudisti kluba "Milići" osvojili su pet medalja na Međunarodnom džudo turniru u Doboju na kome je učestvovalo 500 takmičara iz pet zemalja, izjavio je Srni predsjednik i trener kluba Milan Savić.

Na turniru "Doboj open 2022" učestvovalo je 55 klubova, a milićki džudisti osvojili su dvije zlatne, jednu srebrnu i dvije bronzane medalje.

Savić je naveo da su zlatne medalje osvojili Luka Lalović u kategoriji mlađih poletaraca i kadet Stefan Savić, srebrnu Dušan Sarić, a bronzane Miloš Madžarević i Ivona Bačić u kategoriji mlađih poletaraca.

"Zadovoljan sam rezultatima, posebno mlađim poletarcima koji treniraju kratko, ali su uporni i medalje nisu izostale", izjavio je Savić i naveo da u Džudo klubu imaju 20 članova.

Sedamnaestogodišnji Stefan Savić rekao je Srni da trenira od pete godine i da je do sada osvojio 75 medalja.

Organizator turnira bio je dobojski Džudo klub "Ozren".