Džeko donio Interu trijumf u Bergamu

GS

Edin Džeko postigao je dva pogotka u trijumfu Intera protiv Atalante u Bergamu 3:2, u jednom od derbija 15. kola Serije A.

Odličan derbi odigrali su Atalanta i Inter u Bergamu - domaćin je bio bolji rival, ali su gosti došli do trijumfa poslije preokreta 3:2.

Poslije poraza od Juventusa, pobeda u Bergamu bila je imperativ za ekipu Simonea Inzagija, a do nje su došli poslije velike borbe, preokreta, ali i malo sreće.

Atalatna je došla do vođstva u 25. minutu, a strelac za ekipu Đanjpjera Gasperinija bio je Ademola Lukman sa bijele tačke.

Edin Džeko je ušao u 37. godinu života, ali i dalje Inter može da se osloni na napadača iz Bosne i Hercegovine - "Dijamant" je prvo donio izjednačenje gostima u 36. minutu, a onda je 20 minuta kasnije pogodio za prednost nero-azura.

U 62. minutu Palomino je postigao autogol i tada je izgledalo da je Inter prelomio pitanje pobjednika, ali se Argentinac iskupio golom u 77. minutu za konačnih 3:2.

Atalanta je mogla i do boda, ali su gosti u finišu sačuvali minimalnu prednost i bar nakratko se izjednačili sa Milanom i Laciom na drugom mjestu na tabeli Serije A sa 30 bodova.