Druge lige Republike Srpske: Dubičanima jesenja titula

BANjALUKA - Fudbaleri Borca iz Kozarske Dubice osigurali su titulu jesenjeg šampiona u Drugoj ligi Republike Srpske, grupa zapad, pošto su u 14. kolu na gostovanju u Jaružanima savladali Crni vrh sa 3:2 i kolo prije kraja imaju šest bodova više od najbližeg pratioca Gorice iz Šipova.

Tako su izabranici Rade Drvenice na najboljem putu da se poslije samo godinu dana vrate među prvoligaše. Dubičani protiv debitanta među drugoligašima, Crnog vrha nisu imali nimalo lak zadatak, iako su već u 19. minutu golom Nemanje Gavrića poveli sa 1:0. Kada je u 49. minutu Žordan Andres Kampanja Hinestroza povisio na 2:0 činilo se da je posao završen, ali tako nije mislio Dejan Diljević, koji je pogocima u 54. i 77. minutu izjednačio na 2:2. I kada se činilo da će obje ekipe u ovom veoma zanimljivom okršaju osvojiti po bod, najbolji pojedinaca susreta, fudbaler Borca Stefan Tomaš u 88. minutu donio je cijeli plijen gostima.

Fudbaleri BSK-a neočekivano lako su slavili na gostovanju u Kneževu, gdje su savladali domaći Progres sa 4:1, a centralna figura susreta bio je igrač “romantičara” Stefan Trivan, koji je bio dvostruki strijelac.

FSA Prijedor na svom terenu je identičnim rezultatom savladao Polet 1926 iz Broda, a odličnu partiju pružio je raspoloženi Vedran Mršić, koji je tri puta zatresao mrežu protivnika.

U derbiju grupe istok fudbaleri vodećeg Jedinstva iz Brodca savladali su Romaniju sa Pala sa 3:0 i tako kolo prije kraja prvenstva i dalje imaju tri boda prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Velež iz Nevesinja, koji je identičnim rezultatom savladao rogatičku Mladost.

SLOGA (S)                  1 (0)

Strijelci: 1:0 Kopanja u 14, 2:0 El Gamarti u 62, 2:1 V. Nježić u 64, 3:1 Kopanja u 73. minutu.

Stadion: “Radolinka” u Tesliću.

Gledalaca: 100.

Sudija: Milan Garić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Vadi, Pejičić, Vukmirović, Stojanović, El Gamarti (Proleter, Teslić), Kondić, Zukanović, I. Nježić, Cvijetić, Kukić (Sloga, Srbac).

Igrač utakmice: Nikola Kopanja (Proleter, Teslić) 8.

PROLETER (TESLIĆ): Ristić 6,5, Lale 7, Kopanja 8 (od 90+1. minuta Berak -), Stojanović 7 (od 86. minuta Aleksić -), Pejičić 7 (od 86. minuta Jovanović -), Popović 7, Janković 7, El Gamarti 7,5, Mahmutović 7 (od 65. minuta Markuljević -), Osmić 7, Vadi 7 (od 46. minuta Vukmirović 7). Trener: Dalibor Ignjić.

SLOGA (SRBAC): Dabić 6, Zukanović 6, Cvijetić 6 (od 66. minuta Šarić -), V. Nježić 7, Karamehić 6, Kukić 6, I. Nježić 6, R. Zelenac 6, Remić 6, G. Zelenac 6, Kondić 6,5. Trener: Slavko Vujić.

***

PROGRES 1 (0)

BSK           4 (1)

Strijelci: 0:1 Dojčinović u 47, 0:2 Trivan u 57, 0:3 Stojičić u 67, 1:3 Milanović u 69, 1:4 Trivan u 82. minutu.

Stadion: Progresa u Kneževu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Dejan Radić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: rezervni igrač M. Budić, rezervni igrač D. Glamočić, Aleksić (Progres).

Crveni karton: Miroslav Đuranović (Progres) u 78. minutu

Igrač utakmice: Filip Trivan (BSK) 8.

PROGRES: Marković 5,5, Vasiljević 5,5, Svjetlanović 5,5, Kutić 5,5, Đuranović 5,5, Barišić 5,5, P. Budić 5,5, Milanović 6,5, Dukić 5,5, Aleksić 5,5, Đukarić 5,5. Trener: Vladimir Popović.

BSK: Gojić 6,5, Lemić 7 (od 70. minuta Kulišić -), Šteković 7, Milosavljević 7, Jović 7, Dragoljić 7 (od 65. minuta Sarajlić -), Trninić 7, B. Dojčinović 7,5 (od 85. minuta Čekić -), Stojičić 7,5 (od 85. minuta Trivunović -), Trivan 8, Gračanin 7 (od 85. minuta J. Dojčinović -). Trener: Željko Vranješ.

***

CRNI VRH         2 (0)

BORAC (KD)      3 (1)

Strijelci: 0:1 Gavrić u 19, 0:2 Hinestroza u 49, 1:2 Diljević u 54, 2:2 Diljević u 77, 2:3 Tomaš u 88. minutu.

Stadion: Crnog vrha u Jaružanima.

Gledalaca: 200.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6.

Žuti kartoni: Amidžić, Cvijetić, Gajić, Račić (Crni vrh), Jaćimović, Bunić, S. Valensija, J. Valensija (Borac).

Crveni karton: Aleksandro Jaćimović (Borac) u 58. minutu.

Igrač utakmice: Stefan Tomaš (Borac, Kozarska Dubica) 8.

CRNI VRH: Račić 6, Milaković 6 (od 75. minuta Rogić -), Aulić 6,5, Damjanić 6,5, Subić 6,5, Knežević 6 (od 59. minuta Rogić 6), Grabovac 6,5, Grujić 6 (od 89. minuta Brdan -), Cvijetić 6 (od 89. minuta Stanković -), Diljević 8, Amidžić 6 (od 59. minuta Gajić 6). Trener: Dalibor Balaban.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): J. Valensija 6, Bunić 7, Kovačević 7, S. Valensija 7, Tomaš 8, Jaćimović 5, Pekić 7 (od 46. minuta  Hinestroza 7,5), Gavrić 7, Zec 7, Janković - (od 20. minuta Škarić 7), Pralica 7 (od 90+3. minuta Burazor -). Trener: Rade Drvenica.

***

FSA PRIJEDOR        4 (2)

POLET 1926               1 (1)

Strijelci: 1:0 Knežević u 19, 1:1 Milošević u 21, 2:1 Mršić u 45+1, 3:1 Mršić u 54, 4:1 Mršić u 74. minutu

Stadion: “Poljana” u Prijedoru.

Gledalaca: 30.

Sudija: Petar Tepić (Čelinac) 7.

Žuti kartoni: M. Grozdanić (Polet 1926).

Igrač utakmice: Vedran Mršić (FSA Prijedor) 8,5.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 6,5, Rečević 7, Rudak 7, Pekija 7, Golić 7 (od 78. minuta Drinić -), Babić 7, Mršić 8,5 (od 78. minuta Radulović -), Marinović 7, Mikić 7, Crnobrnja 7, Knežević 7,5. Trener: Bojan Ivanović.

POLET 1926: Vukičević 5,5, M. Grozdanić 5,5, Petrić 6, Đekanović 5,5 (od 85. minuta P. Bardak -), S. Grozdanić 5,5, Miličić 5,5 (od 46. minuta Kolunija 5,5), Lekić 5,5, Milošević 6,5 (od 85. minuta Lučanović -), S. Bardak 5,5, Milovac 5,5, Milićević 5,5. Trener: Mirun Jokanović

***

DUBRAVE                    1 (1)

JEDINSTVO (Ž)       0 (0)

Strijelac: 1:0 Sanjicki u 19. minutu

Stadion: Dubrava u Dubravama.

Sudija: Nikola Garić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: D. Kisin, B. Kisin, Sanjicki, Malbašić, Vasić (Dubrave), Vuković, Knežić, trener Stojnić, Plavanjac, Đogić, O. (9) Petrović, (Jedinstvo, Žeravica).

Crveni karton: Saša Behara (Jedinstvo, Žeravica) u 28. minutu.

Igrač utakmice: Aleksandar Sanjicki (Dubrave) 7,5.

DUBRAVE: Vasić 7, D. Kisin 7, Sanjicki 7,5, Lukajić 7, Kvrgić 7, Demo 7 (od 55. minuta Popović 7), Radosavac 7, Tomičić - (od 15. minuta Čehajić 7), Grujić 7 (od 70. minuta Ljepojević -), B. Kisin 7, Malbašić 7. Trener: Siniša Đurić.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vuković 6,5, Đogić 6 (od 89. minuta Delibašić -), Đ. Nišić 6 (od 87. mninuta Vranić-Budimović -), Budimović 6 (od 46. minuta Plavanjac 6), O. (9) Petrović 6, L. Nišić 6, Petković 6, Knežević 6, Behara 5, Knežić 6, Hamzić 6. Trener: Velimir Stojnić.

***

BRDO                  0 (0)

GORICA   2 (1)

Strijelci: Malinović u 45. i Sakan u 90. minutu.

Stadion: “Vedro polje” u Hambarinama.

Sudija: Borislav Radić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: trener Kecman, Isaković (OFK Brdo), Jakšić (Gorica).

Igrač utakmice: Duško Sakan (Gorica) 7,5.

BRDO: Vidović 6, Trkulja 6, Stupar 6, Krneta 6, Vujatović 6, Dedić 6 (od 84. minuta Behlić -), Isaković 6 (od 89. minuta Hodžić -), Vojniković 6 (od 45. minuta Stević 6), Kuridža 6 (od 69. minuta Kadirić -), Bundalo 6, Miljević 6. Trener: Goran Kecman.

GORICA: Ilić 7, Perak 7, Halaba 7, Mitrić 7, Sakan 7,5, Sivonjić 7, R. Jović 7, Malinović 7,5, Jakšić 7 (od 80. minuta Šobić -), Bogosavljević 7, M. Jović 7. Trener: Duško Sakan.

***

ČELINAC         6 (3)

UKRINA   0 (0)

Strijelci: 1:0 Orašanin iz penala  u 21, 2:0 Bosančić u 24, 3:0 Bosančić u 28, 4:0 Kuzmanović u 58, 5:0 Orašanin u 64, 6:0 Ilić u 89. minutu.

Stadion: Sportski centar u Čelincu.

Sudija: Milan Radulović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Orašanin, Ilić, Bosančić (Čelinac), Pećić (Ukrina).

Igrač utakmice: Ognjen Bosančić (Čelinac).

ČELINAC: Suvajac -, Rađenović 7, Amidžić 7 (od 59. minuta Materić 7), Dubravac 7, Kuzmanović 7,5, Orašanin 8, Šikanić 7 (od 46. minuta Bojić 7), Bajić 7 (od 46. minuta Ilić 7,5), Babić 7 (od 46. minuta Krminac 7), Đajić 7, Bosančić 8 (od 76. minuta Gavrić -). Trener: Danijel Peulić.

UKRINA: Šljivić 5, S. Kvržić 5, Pećić 5 (od 46. minuta Đurić 5), Rajak 5, Kulaga 5, Hadžikadunić 5, Simić 5, Jugović 5 (od 76. minuta Pejičić -), Bosić 5 (od 65. minuta D. Prodić -), Gojković 5 (od 46. minuta Lazić 5), Vučić 5 (od 76. minuta Petrović 5). Trener: Milivoje Vidović.

***

BORAC (Š)        2 (2)

SLOGA (T)         0 (0)

Strijelci: 1:0 Dujmušić u 15, 2:0 Adžić u 25. minutu.

Stadion: Gradski u Šamcu.

Gledalaca: 90.

Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Dujmušić, Ilić (Borac, Šamac), Ivić, Marjanović (Sloga, Trn).

Igrač utakmice: Dragiša Adžić (Borac, Šamac) 7,5.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 7, Nišić 7 (od 90+2. minuta Lukić -), Blagojević 7, Bijelić 7, Dujmušić 7,5 (od 61. minuta Pupčević -), Marčeta 7 (od 90+2. minuta Dakić -), Adžić 7,5 (od 68. minuta Jaćimović -), Ilić 7 (od 61. minuta Sjenčić -), Mićić 7, Majić 7, Maksimović 7. Trener: Miroslav Drinić.

SLOGA (TRN): Gašić 6, Grozdanić 6, Vulić 6, Božić 6, Stanković 6, Ni. Jokanović 6, Ivić 6, Babić 6 (od 66. Todorić -), Telić 6, Gaćeša 6, Batos 6 (od 64. Marjanović -). Trener: Milenko Petrović.

***

VELEŽ (N)                  3 (2)

MLADOST (R)   0 (0)

Strijelac: 1:0 Repović u 5, 2:0 Repović u 16, 3:0 Repović u 49. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Gledalaca: 150.

Sudija: Milan Tadić (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Vučetić, Šarenac (Velež, Nevesinje), Miličević, Nešković, Nerić, Nikolić (Mladost, Rogatica).

Igrač utakmice: Darko Repović (Velež, Nevesinje) 8,5.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac -, Vučetić 7, Petković 7, G. Prodanović 7, Repović 8,5 (od 74. minuta Okuka -), Drašković 7, Radović 7, Pantić 7, Šarenac 7 (od 83. minuta Andrijašević -), Gutić 7, S. Prodanović 7 (od 83. minuta Adžić -). Trener: Mijat Mišeljić.

MLADOST (ROGATICA): Orašanin 5,5, Nešković 5,5 (od 32. minuta Balčaković 5,5), Ćaćić 5,5, Obradović 5,5, Perković 5,5, B. Marijanović 5,5, Okuka 5,5, Miličević 5,5, Mihajlović 5,5 (od 79. minuta Andrić -), Nerić 5,5, Nikolić 5,5. Trener: Dragan Jovanović.

***

STAKORINA    5 (3)

GUBER                1 (1)

Strijelci: 0:1 Bojanović (autogol) u 6, 1:1 A. Milović u 9, 2:1 Marković u 23, 3:1 Mrdak u 44, 4:1 Mrdak  u 56, 5:1 Kajević u 64. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Sudija: Radenko Jović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: P. Milović (Stakorina), Jašarević, Pašalić (Guber).

Igrač utakmice: Milivoje Mrdak (Stakorina) 8.

STAKORINA: Bojanović 6,5, Katana 7 (od 68. minuta Jovanović -), Popović 7, Racković 7 (od 68. minuta Milovanović -), Mrdak 8 (od 72. minuta D. Tadić -), A. Milović 7,5 (od 72. minuta Stjepanović -), Kajević 7,5, T. Tadić 7, P. Milović 7, Nešković 7, Marković 7,5 (od 68. minuta Simović -). Trener: Miroslav Furtula.

GUBER: Popadić 5, Merdžić 5, Kandić 5, Lemez 5, Pašalić 5, Maksimović 5, Smajilović 5, Jašarević 5, Mujić 5, Kosanić 5, Grujičić 5. Trener: Davor Krsmanović.

***

JEDINSTVO (BR)      3

ROMANIJA                0

Strijelci: 1:0 Kalajdžić u 23, 2:0 Lukić u 68, 3:0 Vasiljević u 86. minutu.

Stadion: Jedinstva u Brodcu.

Gledalaca: 30

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 6,5.

Žuti kartoni: Žuti kartoni: Lukić (Jedinstvo, Brodac).

Igrač utakmice: Srđan Kalajdžić (Jedinstvo, Brodac) 7,5.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 7, Lukić 7,5, Gvozdenac 7, Stevanović 7, Jevđenović 7 (od 79. minuta Vasilić -), Šikuljak 7 (od 89. minuta Boš. Mandić -), Ružičić 7 (od 89. minuta Boj. Mandić -), Kalajdžić 7,5, Dukić 7, Krsmanović 7, Vasiljević 7,5 (od 89. minuta Đukić -). Trener: Dejan Vučić.

ROMANIJA: Lazarević 6, Čvoro 6, Košarac 6  (od 85. minuta Trobok -), Simanić 6, Lukić 6, Koroman 6, Pandurević 6 (od 73. minuta Gluhović -), Elek 6, N. Cicović 6, Blagojević 6, Stupar 6 (od 77. minuta Hršum -). Trener: Sretko Vuksanović,

***

HERCEGOVAC  2 (1)

PROLETER (D)  0 (0)

Strijelci: 1:0 G. Milidragović u 14, 2:0 Ilić u 90+1. minutu.

Stadion: Gradski u Bileći.

Gledalaca: 350.

Sudija: Igor Ilić (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Begenišić, Vukajlović, Jokanović (Hercegovac), Bunjevac, Gospavić (Proleter, Dvorovi).

Igrač utakmice: Goran Milidragović (Hercegovac) 7,5.

HERCEGOVAC: Milanović 7, Begenišić 7, Biberdžić 7, Andrić 7, Komnenić 7, Vujović 7 (od 65. minuta Đorđić -), G. Milidragović 7,5 (od 65. minuta Vukajlović -), Ivković 7 (od 46. minuta Jokanović -), Ilić 7,5, Salatić 7, Sudžum 7. Trener: Rajko Milenić.

PROLETER (DVOROVI): Stanković 6, Sekulić 6, Bunjevac 6, Mrkajić 6, Vasić 6,5, N. Rakić 6,5, Arnautović 6,5, S. Rakić 6,5, Matijević 6, Barjaktarević 6 (od 73. minuta Vasiljević -), Gospavić 6. Trener: Dragan Matić.

***

RUDAR 1925                 2 (0)

PODRINjE (T)   2 (1)

Strijelci: 0:1 G. Aćimović u 4, 0:2 Dafinović iz penala u 74, 1:2 Todorović u 78, 2:2 Jović u 82. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 20.

Sudija: Nemanja Jovičić (Istočni Stari Grad) 6,5.

Žuti kartoni: N. Cvijić, Bumbić, Todorović (Rudar 1925), Jovanović, D. Aćimović, Lukić (Podrinje, Tršić).

Igrač utakmice: Gligor Aćimović (Podrinje, Tršić) 7.

RUDAR 1925: Đokić 6,5, Bumbić 6,5 (od 90. minuta Božić -), Božić 6,5, Mitrović 6,5, Jović 7, B. Cvijić 6,5, Marković 6,5, N. Cvijić 6,5, Jelić 6,5, Todorović 7, Arsenović 6,5. Trener: Goran Ljubojević.

PODRINjE (TRŠIĆ): Lukić 6,5, Tešić 6,5, Tanacković 6,5, Lazarević 6,5, G. Aćimović 7, Dafinović 7 (od 77. minuta Matić -), D. Aćimović 6,5 (od 88. minuta Melezanović -), Krajšumović 6,5, Huskić 6,5, Jovanović 6,5, M. Aćimović 6,5. Trener: Milan Stevanović.

***

BUDUĆNOST (P)       3 (1)

GLASINAC 1936       2 (1)

Strijelci: 0:1 Vitomir u 22, 1:1 Jovičić u 36, 1:2 Šuka u 59, 2:2 Lazarević u 61, 3:2 Jovičić iz penala u 80. minutu.

Stadion: Budućnosti u Pilici.

Sudija: Dalibor Lukić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Gladanac (Glasinac)

Igrač utakmice: Filip Jovičić (Budućnost, Pilica) 8

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 7, Jović 7, P. Radić 7, Jovičić 8, Lukić 7, Lazarević 7,5, Josipović 7, Ivanović 7, Milovanović 7, Krezović 7,5, Prediansijah 7 (od 75. minuta Sekanić -). Trener: Dalibor Krezović.

GLASINAC 1936: Krunić 6,5, Mirković 6,5, Čortan 6,5, Pajević 6,5, Vitomir 7 (od 83. minuta Marić -), Radonja 6,5 (od 56. minuta Radović -, od 83. minuta Beatović -), Gladanac 6,5 (od 65. minuta Vuković -), Šuka 7, Mi. Vujičić 6,5, Lončarević 6,5 (od 83. minuta Petrić -), A. Pejanović 6,5. Trener: Ognjen Kreštalica.

***

MLADOST (G)   0

DRINA HE                  0

Stadion: Gradski u Gacku.

Sudija: Dragomir Marjanović (Bijeljina) 6.

Žuti kartoni: Ćeranić, Goranović, Mrković (Mladost, Gacko), Se. Lozo, Sarić, Marković (Drina HE).

Crveni karton: Bojan Mrković (Mladost, Gacko) u 60. minutu.

Igrač utakmice: Marko Karišik  (Drina HE) 7.

MLADOST (GACKO): Matković 6,5, Zečević 6,5, Avdalović 6,5, Mrković 5, Kandić 6,5, Slijepčević 6,5, Goranović 6,5, Ćeranić 6,5, Pušara 6,5, Drakul 6,5, Žarković 6,5 (od 46. minuta Šarenac 6,5). Trener: Velibor Vasiljević.

DRINA HE: Karišik 7, Simić 6,5, Sarić 6,5, Pljevaljčić 6,5, Grujić 6,5, Damjanović 6,5, Marković 6,5, Sekulić 6,5, Se. Lozo 6,5, Pejović 6,5, Šimšić 6,5. Trener: Ivan Mirković.

***

VLASENICA   2 (2)

ILIĆKA 01      0 (0)

Strijelci: 1:0 Tešić u 23, 2:0 Zekić u 41. minutu.

Stadion: Gradski u Vlasenici.

Gledalaca: 40.

Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 6,5.

Žuti karton: Ristić (Ilićka 01)

Crveni karton: Marko Ristić (Ilićka 01) u 83. minutu.

Igrač utakmice: Vanja Zekić (Vlasenica) 7,5

VLASENICA: Vukotić 7, Vuković 7, Mijatović 7, Matić 7 (od 46. minuta Krsmanović 7), Mitrović 7, N. Kovačević 7, Zekić 7,5, Majstorović 7, M. Kovačević 7, Vidović 7 (od 77. minuta Todorović -), Tešić 7,5. Trener: Pavle Golijan.

ILIĆKA 01: Špirić 6,5, Ristić 5, Huremović 6,5, Antunović 6,5, Krsmanović 6,5, Čelik 6,5 (od 46. minuta Maksimović 6,5), Tomić 6,5 (od 66. minuta Topalović -), Zimonjić 6,5, Krstić 6,5, Božić 6,5, Zelen 6,5 (od 77. minuta Markanović -). Trener: Radivoje Nikolić.