Druge lige Republike Srpske: Trnjani nanijeli prvi poraz Jedinstvu iz Žeravice

BANjALUKA - Fudbaleri trnske Sloge nastavili su sa efikasnim igrama i u trećem kolu Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, na svom terenu savladali su Jedinstvo iz Žeravice sa 5:1.

Prvo ime susreta bio je trostruki strijelac Miloš Kukić, koji je bio najzaslužniji za prvi poraz gostiju u ovoj sezoni. Tako su izabranici Branislava Simidžije nastavili da rešetaju mreže ove sezone, a koliko su efikasni, govori podatak da su u prva tri kola postigli čak 16 golova.

Premijerni meč u ovoj sezoni imao je banjalučki BSK, koji je osvojio veliki bod na gostovanju u Hambarinama, gdje je igrao sa domaćim Brdom neriješeno, 1:1.

U grupi istok Hercegovac je u Bileći u odličnoj utakmici pred više od 500 gledalaca ubjedljivo savladao Stakorinu sa 4:0. Od samog starta puleni Rajka Milenića nametnuli su jak tempo i napali goste, a već u četvrtom minutu Gavrilo Popadić je silovitim šutom, uz pomoć stative donio prednost domaćinu. U 20. minutu odličnu solo akciju golom je krunisao najbolji pojedinac susreta Filip Vujović, da bi samo četiri minuta kasnije zbog oštrog starta nad njim direktan crveni karton dobio kapiten gostiju Boban Kajević. U drugom dijelu “Heo” je držao sve konce igre, a kao rezultat bolje igre došli su i golovi Lazara Mrkaića u 59. i Obrada Vučkovića u trećem minutu sudijske nadoknade. Treba napomenuti da je ovaj susret odigran u fantastičnoj atmosferi koju su stvorili domaći navijači, ali i tridesetak pristalica Stakorine koji su zdušno bodrili svoj tim tokom cijelog meča.

Ilićka 01 je na Gradskom stadionu poražena od Podrinja iz Tršića sa 0:1, a gol odluke dao je kapiten Gligor Aćimović u sudijskoj nadoknadi utakmice. Bilo je mnogo varnica tokom ovog susreta. Sudija Vasilije Milošević iz Bijeljine je podijelio čak 11 žutih kartona, a utakmica je u 84. minutu bila i prekinuta na petnaestak minuta. Kako je delegat Lazo Jovanović zabilježio, drugi pomoćni sudija Dragan Matović je prijavio da je pogođen kamenom u nogu, a nakon toga je grupa gledalaca nasilno ušla u ograđeni dio, gdje je parking stadiona. Prethodno je publika ubacivala i flaše u teren.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Subić, Grabovac (Crni vrh), Simunović, Osmić, Mahmutović, Pejičić, Markuljević (Proleter, T).

Crveni karton: Jovan Simunović (Proleter, T) u 62. minutu.

Igrač utakmice: Dejan Subić (Crni vrh) 7,5.

CRNI VRH: Račić 7, Knežević 7, Aulić 7, Damjanić 7, Subić 7,5, Vukosavljević 6,5 (od 67. minuta Galić -), Grabovac 7, Softić 6,5 (od 74. minuta Rogić -), Grujić 6,5 (od 74. minuta Cvijetić -), Gajić 6,5 (od 90. minuta Stanković -), Amidžić 6,5 (od 90. minuta Brdan -). Trener: Dragan Vukša.

PROLETER (TESLIĆ): Kesić 6,5, Jotanović 6,5, Kopanja 6,5, Simunović 5, Pejičić 6,5, Stojanović 6 (od 87. minuta Aleksić -), Janković 6,5, Markuljević 6,5, Osmić 6 (od 65. minuta Jovanović -), Mahmutović 6,5, Savić 6 (od 65. minuta Vukmirović -). Trener: Dalibor Ignjić.

***

FSA PRIJEDOR        6 (2)

PROGRES           0 (0)

Strijelci: 1:0 Marinović u 6, 2:0 Rečević u 10, 3:0 Kovačević u 58, 4:0 Kovačević u 59, 5:0 Knežević u 69, 6:0 Stegić u 77. minutu.

Stadion: “Poljana” u Prijedoru.

Gledalaca: 20.

Sudija: Vladimir Ančić (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: Jovanić (FSA Prijedor), Nikić, Glamočić (Progres).

Igrač utakmice: Milan Kovačević (FSA Prijedor) 8.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin -, Rečević 7,5, Đenadija 7 (od 33. minuta Rudak 7), Golić 7, Kovačević 8, Marinović 7,5 (od 78. minuta Radulović -), Mikić 7, Crnobrnja 7 (od 78. minuta Grbić -), Stegić 7,5, Škrbić 7 (od 74. minuta Jovanić -), Knežević 7,5. Trener: Dragoslav Babić.

PROGRES: Bekić 5, Stojanović 5 (od 46. minuta Barišić 5), Svjetlanović 5, Radosavac 5, Đuranović 5, Glamočić 5, Vučić 5, Dukić 5, M. Budić 5, Nikić 5 (od 70. minuta Vidović -), Đukarić 5 (od 78. minuta Vasiljević -). Trener: Nemanja Damjanović.

***

DUBRAVE 0 (0)

SLOGA (S)         3 (3)

Strijelci: 0:1 Kondić u 15, 0:2 Šervel u 24, 0:3 I. Nježić u 42. minutu.

Stadion: Dubrava u Dubravama.

Gledalaca: 150.

Sudija: Milan Garić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Tomičić, Popović, Sanjicki, Šakić (Dubrave), Đukanović, Novaković, Kondić, Zukanović (Sloga, S).

Crveni karton: Aleksandar Kondić (Sloga, S) u 62. minutu.

Igrač utakmice: Stefan Šervel (Sloga, S) 7,5.

DUBRAVE: Hamzić 5,5, Sanjicki 5,5, Lukajić 5,5 (od 80. minuta Čehajić -), Kvrgić 5,5 (od 32. minuta Demo -), Grujić 5,5, Šakić 5,5, Popović 5,5, Ljepojević 5,5 (od 46. minuta Kisin 5,5), Kisin 5,5, Malbašić 5,5 (od 71. minuta Nikić -), Tomičić 5,5 (od 80. minuta Puzić -). Trener: Siniša Đurić.

SLOGA (SRBAC): Smiljanić 7, Novaković 7, Zukanović 7, Šervel 7,5, N. Vajukić 7, V. Nježić 7, Karamehić 7, I. Nježić 7,5, Đukanović 7 (od 69. Kukić -), Remić 7, Kondić 5. Trener: Slavko Vujić.

***

BRDO                  1 (0)

BSK           1 (0)

Strijelci: 0:1 Vujatović u 62, 1;1 Jović u 76. minutu.

Stadion: “Vedro polje” u Hambarinama.

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Karupović, Miljević, Isaković, pomoćni trener Alkić, Miodragović, Kadirić (OFK Brdo), Šteković, Trninić, Trivan (BSK).

Igrač utakmice: Đorđe Jović (BSK) 7.

BRDO: Vidović 6, Trkulja 6 (od 90. minuta Vojniković -), Karupović 6,5, Vujatović 7, Miljević 6 (od 75. minuta Krneta -), Isaković 6 (od 62. minuta Karajica -), Miodragović 6,5, Mijić 6,5, Kuridža 6,5, Stupar 6,5, Dedić 6 (od 46. minuta Kadirić 6). Trener: Goran Kecman.

BSK: Gojić 6,5, Lemić 6 (od 75. minuta Sarajlić -), Šteković 6,5, Milosavljević 6 (od 81. minuta Damjanić -), Stojičić 6 (od 46. minuta Trivan 6,5), Trninić 6,5, Dojčinović 6,5, Gračanin 6,5, Kulišić 6,5, Jović 7, Rosić 6,5. Trener: Željko Vranješ.

****

ČELINAC         0

BORAC (KD)      0

Stadion: Sportski centar u Čelincu.

Gledalaca: 100.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Tomić, Orašanin, Knežević (Čelinac), Blagojević, I. Kovačević (Borac).

Igrač utakmice: Dejan Čađo (Čelinac) 7.

ČELINAC: Čađo 7, Rađenović 6,5, Rajilić 6,5, Dubravac 6,5, Kuzmanović 6 (od 60. minuta Bojić 6), Tomić 6,5, Šikanić 6,5, Ilić 6 (od 77. minuta Knežević -), Babić 6 (od 73. minuta Đajić -), Bajić 6 (od 60. minuta Orašanin 6), Krminac 6,5. Trener: Danijel Peulić.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Misimović 7, M. Kovačević 6,5, Blagojević 6 (od 66. minuta Lončar -), Bunić 6,5, I. Kovačević 6,5, Burazor 6 (od 54. minuta Jaćimović 6), Pekić 6,5, Gavrić 6,5, Zec 6,5, Janković 6,5, Pralica 6,5. Trener: Rade Drvenica.

***

BORAC (Š)        4 (2)

POLET 1926      1 (0)

Strijelci: 1:0 Lekić (autogol) u 9, 2:0 Blagojević u 36, 3:0 Dujmušić u 77, 3:1 Grozdanić u 79, 4:1 Blagojević u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Šamcu.

Gledalaca: 220.

Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka) 6,5.

Žuti karton: Majić (Borac, Šamac).

Igrač utakmice: Gabrijel Blagojević (Borac, Š) 8,

BORAC (ŠAMAC): Maslić 7, Blagojević 8, Jaćimović 7, Bijelić 7, Dujmušić 7,5 (od 80. minuta Arsenić -), Ilić 7, Adžić 7 (od 70. minuta Nišić -), Sjenčić 7 (od 54. minuta Majić 7), Perić 7, Mićić 7 (od 80. minuta Pupčević -), Maksimović 7 (od 54. minuta Dakić -). Trener: Miroslav Drinić.

POLET 1926: Vukičević 5,5, M. Grozdanić 5,5 (od 42. minuta P. Bardak 5,5, od 80. minuta Miličić -), S. Bardak 5,5 (od 80. minuta Vukman -), Petrić 5,5, Tešanović 5,5 (od 37. minuta Đorđević 5,5), Đekanović 5,5, S. Grozdanić 5,5, Kolunija 5,5 (od 80. minuta Teodosić -), Lekić 5, Milošević 5,5, Milovac 5,5. Trener: Dejan Pijetlović.

***

SLOGA (T)                   5 (3)

JEDINSTVO (Ž)       1 (0)

Strijelci: 1:0 Marjanović u 6, 2:0 Kukić u 29, 3:0 Kukić u 30, 4:0 Kuruzović u 57, 4:1 O. (9) Petrović u 64, 5:1 Kukić u 70. minutu.

Stadion: Sloge u Trnu.

Sudija: Dejan Radić (Modriča) 7.

Žuti kartoni: Ivić, Latinović (Sloga, T), Plavanjac, Knežević, O. (9) Petrović (Jedinstvo, Ž).

Igrač utakmice: Miloš Kukić (Sloga, T) 8,5.

SLOGA (TRN): Gašić 7, Grozdanić 7 (od 86. minuta Aćimović -), Marjanović 7,5, Javorac 7, Stanković 7, Kuruzović 7,5 (od 77. minuta Todorić -), Ni. Jokanović 7 (od 77. minuta Latinović -), Vuković 7, Telić 7, Božić 7 (od 64. minuta Ivić -), Kukić 8,5 (od 86. minuta Babić -). Trener: Branislav Simidžija.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vuković 5, Đogić 5 (od 57. minuta Delibašić 5), Đ. Nišić 5, O. (9) Petrović 6,5 (od 70. minuta Budimović -), Plavanjac 5 (od 46. minuta N. Petrović 5), L. Nišić 5 (od 75. minuta Vranić-Budimović -), Petković 5, O. (15) Petrović 5, Behara 5, Knežić 5, Aljetić 5 (od 46. minuta Knežević 5). Trener: Velimir Stojnić.

***

UKRINA   1 (0)

GORICA   2 (0)

Strijelci: 1:0 Radoja u 62, 1:1 Bogosavljević u 77, 1:2 Malinović u 90. minutu.

Stadion: Sportski centar u Čečavi.

Sudija: Slaviša Šarić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Zelenković, Ninković, Lukić, predstavnik kluba Lipić, Radoja, Simić (Ukrina), Halaba, Bogosavljević, Sivonjić, Jović, Malinović (Gorica).

Crveni karton: Bojan Pećić (Ukrina) po završetku utakmice.

Igrač utakmice: Stanko Malinović (Gorica) 7,5.

UKRINA: Ninković 6, Simić 6, Kulaga 6,5, Hadžikadunić 6, Đuričić 6 (od 71. minuta S. Kvržić -), Lukić 6,5, Pećić 5, Zelenković 6,5, G. Kvržić 6 (od 71. minuta Stojković -), Radoja 7, Vučić 6,5.  Trener: Milivoje Vidović.

GORICA: Ilić 6,5, K. Lacić 7, Halaba 7, Perak 7, Sakan 7, Sivonjić 7, T. Lacić 7, Jović 7, Pastir 6 (od 46.  minuta Malinović 7,5), Bogosavljević 7,5, Jović 6 (od 67. minuta Prole -). Trener: Duško Sakan.

****

JEDINSTVO (BR)      1 (1)

VELEŽ (N)                  1 (0)

Strijelci: 1:0 Šikuljak u 23, 1.1 Petković u 90. minutu.

Stadion: Jedinstva u Brodcu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Šikuljak, Krsmanović, Vučić, Kalajdžić (Jedinstvo, BR), Radović, Kljakić, Vujičić (Velež, N).

Crveni karton: Stefan Blagić (rezervni igrač Jedinstvo BR) u 90+2. minutu, Mitar Vujičić (Velež, N) u 90+2. minutu.

Igrač utakmice: Miljan Petković (Velež, N) 7.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 6,5, Lukić 6,5, Stevanović 6,5, Jevđenović 6,5, Šikuljak 7 (od 43. minuta Mitrović 6,5), Tomić 6,5, Ružičić 6,5, Vučić 6,5, Kalajdžić 6,5, Đurković 6,5, Krsmanović 6. Trener: Milorad Savić.

HERCEGOVAC: Zurovac 7, Okuka 6,5, Vučetić 6,5, Petković 7, G. Prodanović 6,5, Gutić 6,5 (od 57. minuta Jeremić 6,5), Kljakić 6,5 (od 46. minuta Vukosav 6,5), Radović 6,5, Vujičić 5, S. Prodanović 6,5, Šarenac 6,5. Trener: Mijat Mišeljić.

***

HERCEGOVAC  4 (2)

STAKORINA             0 (0)

Strijelci: 1:0 G. Popadić u 4, 2:0 Vujović u 20, 3:0 Mrkaić u 59, 4:0 Vučković u 90+3. minutu.

Stadion: Gradski u Bileći.

Gledalaca:  500.

Sudija: Željko Tekić (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Mrkaić, Sudžum, G. Popadić, Vučković (Hercegovac).

Crveni karton: Boban Kajević (Stakorina) u 24. minutu.

Igrač utakmice: Filip Vujović (Hercegovac) 7,5.

HERCEGOVAC: Milanović -, Begenišić 7 (od 84. minuta Kešeljević -), G. Popadić 7,5, Salatić 7, Vujović 7,5 (od 84. minuta M. Popadić -), Mrkaić 7,5, Ilić 7 (od 41. minuta Vukajlović - od 46. minuta Jokanović 7), Sudžum 7, Milidragović 7, Komnenić 7, Andrić 7 (od 35. minuta Vučković 7,5). Trener: Rajko Milenić.

STAKORINA: Bojanović 5,5, Tošić 5,5 (od 46. minuta Popović 5,5), Racković 5,5 (od 60. minuta Marković 5,5), A. Milović 5,5, Šupić 5,5, Tadić 5,5, Katana 5,5, Kajević 5, P. Milović 5,5 (od 71. minuta Simović -), Nešković 5,5, Mrdak 5,5 Trener: Konstantin Katana.

***

RUDAR 1925                 1 (0)

MLADOST (R)   2 (0)

Strijelci: 0:1 Miličević iz penala u 63, 1:1 Stević u 79, 1:2 Lukić u 86. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Sudija: Luka Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Bumbić (Rudar 1925), Obradović, Nešković (Mladost, R).

Igrač utakmice: Nikola Miličević (Mladost, R) 7.

RUDAR 1925: Đokić 6, Bumbić 6, J. Božić 6, Tomić 6, Stevanović 6, Ž. Božić 6, Davidović 6, Marković 6, Jelić 6, Todorović - (od 17. minuta Stević 6,5), Arsenović 6 (od 81. minuta Purić -).  Trener: Goran Ljubojević.

MLADOST (ROGATICA): Krsmanović 6,5, Hong Juan 6,5, Nešković 6,5, Ćaćić 6,5, Obradović 6,5, Okuka 6,5, B. Marijanović 6,5 (od 70. minuta Lukić 7) Pavlović 6,5 (od 52. minuta Milićević 7), Debelnogić 7, Nerić 7, Nikolić 6,5 (od 90+1. minuta Mihajlović -). Trener: Dragan Jovanović.

****

BUDUĆNOST (P)       2 (0)

GUBER                          0 (0)

Strijelci: 1:0 P. Radić u 84, 2:0 Lazarević i 90+1. minutu.

Stadion: Budućnosti u Pilici.

Gledalaca: 40.

Sudija: Radenko Jović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Lukić, S. Radić (Budućnost, P), Maksimović, Petrović, Lemez, Čirak, Avramović (Guber).

Igrač utakmice: P. Radić (Budućnost, P) 7.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 6,5, Jović 6,5 (od 90+2. minuta Sekanić -), P. Radić 7, Marković 6,5 (od 81. minuta Josipović -), Jovičić 6,5, Lukić 6,5, Lazarević 7, Radovanović 6,5 (od 90+2. minuta Kulić -), Ivanović 6,5, Milovanović 6,5, Krezović 7. Trener: Dalibor Krezović.

GUBER: Popadić 6, Avramović 6, Kandić 6 (od 30. minuta Čirak 6), Ilić 6, Petrović 6, Maksimović 6 (od 59. minuta Lemez 6), Smajilović 6, Lazarević 6 (od 46. minuta Mitrović 6), Jašarević 6, Kosanić 6, Grujičić 6. Trener: Slađan Stanković.

***

MLADOST (G)   2 (1)

ROMANIJA                1 (0)

Strijelci: 1:0 Pušara u 29, 2:0 Pušara u 51, 2:1 Jovanović u 63. minutu.

Stadion: Gradski u Gacku.

Gledalaca: 60.

Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 6,5.

Žuti kartoni: Prebiračević, Avdalović (Mladost, G).

Igrač utakmice: Boško Pušara (Mladost, G) 7,5.

MLADOST (GACKO): Matković 6,5, Avdalović 7, Mrković 6,5, Kandić 6,5, Prebiračević 7, V. Elek 6,5, Nikolić 6,5, Zečević 7 (od 90. minuta Zečević -), Pušara 7,5, Drakul 7 (od 69. minuta Žarković -), Mastilović 6,5 (od 89. minuta Šarenac -). Trener: Veselin Slijepčević.

ROMANIJA: Jokić 6, Jovanović 7, Koroman 6, Čvoro 6,5, Maljukan 6 (od 76. minuta Simović -), Trobok 6,5, Simanić 6, Lukić 6,5, Cicović 6,5, N. Elek 6,5, Stupar 6 (od 57. minuta Ignjić 6). Trener: Rade Cicović.

***

VLASENICA             1 (1)

PROLETER (D)  1 (1)

Strijelci: 1:0 M. Kovačević u 13, 1:1 Rakić u 39. minutu.

Stadion: Gradski u Vlasenici.

Sudija: Milan Tadić (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Arnautović, Bunjevac (Proleter, D)

Igrač utakmice: Stefan Rakić (Proleter, D) 7.

VLASENICA: Vukotić 6,5, Vitomir 6,5, Mijatović 6,5, Vidović 6,5, Mitrović 6,5, Fehratović 6,5, Tešić 6,5 (od 68. minuta Lazarević -), Majstorović 6,5, M. Kovačević 7, Bogičević 6,5 (od 85. minuta Krsmanović -), N. Kovačević 6,5. Trener: Pavle Golijan.

PROLETER (DVOROVI): Stanković 6,5, Sekulić 6,5, Mrkajić 6,5, Vasić 6,5, Rakić 6,5, Arnautović 6,5, Rakić 7, Barjaktarević 6,5 (od 46. minuta Bunjevac 6,5, od 85. minuta Matijević -), Gospavić 6,5, Jovanović 6,5, Lakić 6,5 (od 68. minuta Maksinović -). Trener: Dragan Matić.

****

ILIĆKA 01                0 (0)

PODRINjE (T)   1 (0)

Strijelac: 0:1 G. Aćimović u 90+2. minutu.

Stadion: Gradski u Brčkom.

Sudija: Vasilije Milošević (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Antunović, Krstić, Savić, Tomić, Zimonjić, Tripić, Krsmanović (Ilićka 01), Melezanović, Novaković, Jovanović, Delibajrić (Podrinje, T).

Igrač utakmice: Gligor Aćimović (Podrinje, T) 7.

ILIĆKA 01: Jeftić 6,5, Savić 6, Ristić 6 (od 79. minuta Čelik -), Arsić 6, Antunović 6, Krsmanović 6,5, Todorović 6 (od 70. minuta Zelen -), Tomić 6, Zimonjić 6,5, Krstić 6, Trišić 6. Trener: Radivoje Nikolić.

PODRINjE (TRŠIĆ): Lukić 6,5, Tešić 6,5, Tanacković 6,5, Novaković 7, Melezanović 6,5 (od 46. minuta Simić 6,5), G. Aćimović 7 (od 90+2. minuta Katić -), Dafinović 6,5, S. Aćimović 6,5 (od 62. minuta Delibajrić -), Krajšumović 7, Jovanović 6,5, M. Aćimović 6,5. Trener: Branislav Maksimović.

***

DRINA HE                  1 (0)

GLASINAC      1936  1 (1)

Strijelci: 0:1 Šuka u 36, 1:1 Šimšić u 58. minutu.

Stadion: Gradski u Višegradu.

Sudija: Nemanja Jovičić (Istočni Stari Grad) 6,5.

Žuti kartoni: Sekulić, rezervni igrač Mirković, Bojat, Šimšić, Pljevaljčić (Drina HE), M. Pejanović, A. Pejanović, Lončarević, Šuka (Glasinac 1936).

Igrač utakmice: Neđo Šuka (Glasinac 1936) 7.

DRINA HE: Karišik 6,5, Bojat 6,5, Pljevaljić 6,5, Stanojčić 6,5, Vrećo 6,5, Marković 6,5, Sekulić 6,5, Pejović 6,5 (od 76. minuta Ninković -), Sarić 6,5, Krsmanović 6,5, Šimšić 7. Trener: Siniša Jovandić.

GLASINAC 1936: Krunić 6,5, Veljović 6,5, M. Pejanović 6,5, Pajević 6,5, Vuković 6,5 (od 57. minuta Mirković 6,5), Rajić 6,5, Škobo 7, Šuka 7, Mi. Vujičić 6,5, Lončarević 6,5, A. Pejanović 6,5. Trener: Ognjen Kreštalica.