Druge lige Republike Srpske: Romanija povela, pa ubjedljivo poražena

Darko Pašagić

BANjALUKA - Fudbaleri Glasinca 1936 iz Sokoca u derbiju sedmog kola Druge lige Republike Srpske, grupa istok savladali su do ove prvenstvene runde vodeću Romaniju iz Pala sa 5:1.

Takav rezultat niko nije mogao da nagovijesti poslije pogotka Marka Blagojevića u 16. minutu kojim je Romanija došla do prednosti od 1:0. Najbolji igrač i strijelac Sokočana Neđo Šuka 20 minuta kasnije izjednačio je na 1:1, a već u 40. novi pogodak domaćina i potpuni preokret u režiji Mladena Vitomira. Do kraja prvog dijela u strijelce se upisao i Siniša Škobo, koji je u 43. minutu povisio na 3:1. U nastavku susreta izabranici Ognjena Kreštalice postigli su još dva gola. Prvo je u 67. minutu Nikola Rajić povisio na 4:1, a konačan rezultat drugim golom na ovom meču, ovog puta iz penala, postavio je Šuka.

Sličan scenario viđen je i na susretu Višegradu, gdje je Drina HE savladala Guber iz Srebrenice sa 5:1. Gosti su poveli već u 10. minutu i bilo je to sve što su uradili u ovom susretu. Poslije primljenog gola domaći su se prestrojili, krenuli organizovanije i agresivnije ka protivničkom golu i do kraja susreta poslali pet lopti iza leđa Marka Karišika.

U grupi zapad vodeći Borac iz Kozarske Dubice doživio je poraz od 0:1 na gostovanju kod Gorice u Šipovu. U veoma dinamičnom susretu trenutak odluke desio se u 85. minutu kada je mrežu gostiju zatresao “rezervista” Branko Peno. Poslije ove pobjede fudbaleri Gorice nalaze se na trećoj poziciji sa samo bodom zaostatka iza lidera iz Kozarske Dubice.

Do veoma važnih bodova i to na gostovanju došli su fudbaleri banjalučkog BSK-a, koji su u Čečavi savladali “fenjeraša” Ukrinu sa 2:1. Sa ovim bodovima “romantičari” su se dočepali mjesta u sredini tabele, a Ukrina je prikovana za posljednju poziciju bez ijednog osvojenog boda.

PROLETER (T)  0 (0)

Strijelci: 1:0 Demo u 12, 2:0 Grujić u 36, 3:0 Tomičić u 68. minutu.

Stadion: Dubrava u Dubravama

Gledalaca: 120.

Sudija: Nemanja Davidović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Lukajić, D. Kisin, Ljepojević (Dubrave), Ristić, Mahmutović, Simunović, Vidić (Proleter, Teslić).

Igrač utakmice: Meris Demo (Dubrave) 7,5.

DUBRAVE: Hamzić 7,  D. Kisin 7, Sanjicki 7,  Lukajić 7, Kvrgić 7 (od 57. minuta Čehajić 7), Grujić 7,5 (od 83. minuta Ljepojević -), Demo 7,5 (od 83. minuta Šikuljak -), Radosavac 7, Malbašić 7 (od 67. minuta Nikić -), B. Kisin 7, Tomičić 7,5 (od 83. minuta Turanović -). Trener: Siniša Đurić.

PROLETER (TESLIĆ): Ristić 6, Berak 6, Jotanović 6 (od 28. minuta Vidić 6), Markuljević 6, Kopanja 6, Simunović 6 (od 74. minuta Jovanović -), Pejičić 6, Stojanović 6 (od 82. minuta Aleksić -), Janković 6, Vukmirović 6 (od 82. minuta Panić -), Mahmutović 6. Trener: Dalibor Ignjić.

***

BRDO                            3 (2)

FSA PRIJEDOR        0 (0)

Strijelci: 1:0 Kuridža u 25, 2:0 Karupović u 35, 3:0 Kuridža u 70. minutu.

Stadion: “Vedro polje” u Prijedoru.

Gledalaca: 100.

Sudija: Filip Sredojević (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Karupović, Isaković (Brdo), Stegić (FSA Prijedor).

Crveni karton: Vahid Karupović (Brdo) u 69. minutu.

Igrač utakmice: Danilo Kuridža (Brdo) 8.

BRDO: Vidović 7, Karupović 5, Vujatović 7, Miljević 7, Isaković 7 (od 67. minuta Karajica -), Miodragović 7, Stević 7 (od 26. minuta Kadirić 7, od 87. minuta Trkulja -), Mijić 7, Kuridža 8 (od 87. minuta Hodžić -), Krneta 7 (od 87. minuta Dedić -), Bundalo 7. Trener: Goran Kecman.

FSA PRIJEDOR: Milinković 6, Golić 6, Grbić 5,5, Kovačević 5,5, Mikić 6, Mršić 5,5, Knežević 5,5 (od 57. minuta Milinković 5,5), Stegić 6, Babić - (od 26. minuta Drinić 5,5), Škrbić 6, Mrđa 5,5 (od 60. minuta Radulović 5,5). Trener: Nenad Bašić.

***

ČELINAC         2 (0)

CRNI VRH         0 (0)

Strijelci: 1:0 Babić u 59, 2:0 Kuzmanović u 83. minutu.

Stadion: Čelinac u Čelincu.

Sudija: Nikola Garić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Bojić (Čelinac), Savičić, Knežević (Crni Vrh).

Igrač utakmice: Milko Babić (Čelinac) 7,5.

ČELINAC: Čađo 7, Rađenović 7, Materić 7, Amidžić 7, Kuzmanović 7,5, Tomić 7 (od 90. minuta Kutić -), Šikanić 7 (od 67. minuta Krminac -), Bojić 7 (od 87. minuta D. Knežević -), Đajić 7, Popović 7 (od 67. minuta Ilić -), Babić 7,5 (od 87. minuta Bosančić -). Trener: Danijel Peulić.

CRNI VRH: Račić 6, Milaković 6, Vunjak 6 (od 46. minuta Vukosavljević 6), Savičić 6,5, Damjanić 6,5, Subić 6 (od 76. minuta Rogić -), Knežević 6 (od 46. minuta Grujić 6), Grabovac 6, Diljević 6, Tatić 6 (od 87. minuta Brdan -), Aulić 6,5. Trener: Dalibor Balaban.

***

BORAC (Š)        2 (0)

PROGRES 0 (0)

Strijelac: 1:0 Marčeta u 54, 2:0 Marčeta u 75. minutu.

Stadion: Gradski u Šamcu.

Sudija: Bojan Džepina (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Jaćimović, Dujmušić, Majić (Borac, Šamac).

Igrač utakmice: Petar Marčeta (Borac, Šamac) 8.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 7, Jaćimović 7, Bijelić 7, Dujmušić 7 (od 70. minuta Adžić -), Pupčević 7 (od 46. minuta Maksimović 7), Marčeta 8 (od 77. minuta Arsenić -), Blagojević 7, Sjenčić 7 (od 46. minuta Nišić 7), Mičić 7, Majić 7, Perić 7 (od 85. minuta Lazić -). Trener: Miroslav Drinić.

PROGRES: Bekić 6,5, Stojanović 6, Svjetlanović 6, Kutić 6, Dukić 6 (od 87. minuta Vidović -), Glamočić 6, Nikić 6 (od 77. minuta Barišić -), M. Budić 6,5, Marjanović 6, Đujarić 6, Đuranović 6. Trener: Nemanja Damjanović.

***

SLOGA (T)         2 (0)

SLOGA (S)         2 (1)

Strijelci: 0:1 Kondić u 32, 1:1 Kuruzović u 67, 2:1 Kukić u 74, 2:2 Šervel u 75. minutu

Stadion: Sloge u Trnu.

Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Kukić, Gaćeša (Sloga, Trn), Đurđić, Kondić, Đukanović, Karamehić, N. Vajukić, G. Zelenac (Sloga, Srbac).

Igrač utakmice: Stefan Šervel (Sloga, S).

SLOGA (TRN): Gašić 6, Grozdanić 6,5, Javorac 7, Stanković 6,5, Kuruzović 7,5, Jokanović 6,5, Vuković 6,5 (od 89. minuta Božić -), Babić 6,5 (od 60. minuta Ivić 6,5), Telić 6,5, Gaćeša 7, Kukić 7,5. Trener: Branislav Simidžija.

SLOGA (SRBAC): Dabić 6, Šervel 7,5, N. Vajukić 7, Karamehić 6,5 (od 77. minuta G. Zelenac -), Lolić 7 (od 90. minuta Novaković -), I. Nježić 7, Đukanović 6,5, R. Zelenac 7, Remić 6,5, Đurđić 7, Kondić 7,5. Trener: Slavko Vujić.

***

UKRINA   1 (0)

BSK           2  (1)

Strijelci: 0:1 Trivan iz penala u 30, 0:2 Rosić u 90+1, 1:2 Zelenković iz penala u 90+5. minutu.

Stadion: Sportski centar u Čečavi.

Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor) 7.

Žuti kartoni: Radoja, Rajak, Simić, Pećić, D. Prodić (Ukrina), Lemić, Dragoljić (BSK).

Crveni kartoni: Jovan Rajak (Ukrina) u 65. minutu, Stefan Trivan (BSK) u 65. minutu.

Igrač utakmice: Đorđe Rosić (BSK).

UKRINA: Ninković 6, Hadžikadunić 6, Rajak 5, Lukić 6 (od 87. minuta Kulaga -), Pećić 6 (od 43. minuta Đuričić 6), Stojković 6, Simić 6, Zelenković 7, G. Kvržić 6 (od 87.  minuta D. Prodić -), Radoja 6 (od 87. minuta Jugović -), Vučić 6 (od 66. minuta Bosić -). Trener: Milivoje Lazić.

BSK: Gojić 6,5, Sarajlić 6,5 (od 90+2. minuta Dojčinović -), Lemić 7 (od 90+2. minuta Đaković -), Šteković 7, Milosavljević 7, Jović 7, Dragoljić 6,5 (od 52. minuta Stojičić 6,5), Trninić 7, Dojčinović 6,5 (od 88. minuta Trivunović -), Trivan 5, Rosić 7,5 (od 90+2. minuta Damjanić -). Trener: Željko Vranješ.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6,5.

Žuti kartoni: K. Lacić, Sakan (Gorica), Kovačević, Gavrić, Tomaš (Borac, Kozarska Dubica).

Igrač utakmice: Branko Peno (Gorica) 7,5.

GORICA: Ilić 7, Mitrić 7, Sakan 7, Sivonjić 7, Jović 7, Malinović 6,5 (od 74. minuta Pastir -), Jakšić 6,5 (od 55. minuta Peno 7,5), Bogosavljević 7, K. Lacić 7, Džanan 7, Perak 7. Trener: Duško Sakan.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Misimović 6, Bunić 6,5, Škarić 6, Kovačević 6, Blagojević 6, Tomaš 6,5, Jaćimović 6, Pekić 6, Janković 6 (od 71. minuta Burazor -), Gavrić 6, Zec 6. Trener: Rade Drvenica.

***

JEDINSTVO (Ž)       5 (2)

POLET 1926               0 (0)

Strijelci: 1:0 L. Nišić u 4, 2:0 Đ. Nišić u 30, 3:0 L. Nišić u 52, 4:0 L. Nišić u 55, 5:0 Knežić u 75. minutu.

Stadion: SC “Drago Kovačević” u Žeravici.

Gledalaca: 40.

Sudija: Petar Tepić (Čelinac) 6,5.

Žuti kartoni: Petković (Jedinstvo, Žeravica), S. Bardak, Milošević (Polet 1926).

Igrač utakmice: Lazar Nišić (Jedinstvo, Žeravica).

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vuković -, Đogić 7, Vranić-Budimović 7, Đ. Nišić 7,5 (od 63. minuta N. Petrović -), Budimović 7, O. (9) Petrović 7, L. Nišić 8,5, Petković 7, O. (15) Petrović 7, Behara 7 (od 73. minuta Delibašić -), Knežić 7,5 (od 75. minuta Hajdarević -). Trener: Velimir Stojnić.

POLET 1926: Vukičević 5, Jovičić 5, Đekanović 5 Blažanović 5 (od 67. minuta P. Bardak -), S. Grozdanić 5, Kolunija 5 (od 67. minuta Teodosić -), Lekić 5 (od 67. minuta Tešanović -), Milošević 5 (od 63. minuta Miličić -), M. Grozdanić 5 (od 58. minuta Vukman 5), Ignjatić 5, S. Bardak 5. Trener: Dejan Pijetlović.

***

RUDAR 1925       2 (2)

VELEŽ (N)        0 (0)

Strijelci: 1:0 Davidović iz penala u 19, 2:0 B. Cvijić u 32. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 20.

Sudija: Dalibor Lukić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Bumbić, Tomić, Jović (Rudar 1925), Šarenac, Kljakić (Velež, Nevesinje).

Crveni karton: Radivoje Bumbić (Rudar 1925) u 65. minutu.

Igrač utakmice: Branislav Cvijić (Rudar 1925) 7.

RUDAR 1925: Đokić 6,5, Bumbić 5, J. Božić 6,5, Tomić 6,5 (od 62. minuta Stevanović -), Jović 6,5, Mitrović 6,5, B. Cvijić 7 (od 79. minuta Purić -), Davidović 7, Marković 6,5, Jelić 6,5, Arsenović 6,5 (od 86. minuta N. Cvijić -). Trener: Goran Ljubojević.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 6, Okuka 6, Vučetić 6, Petković 6, Vukosav 6 (od 86. minuta Jeremić -), G. Prodanović 6, Kljakić 6, Radović 6, Gutić 6, S. Prodanović 6, Šarenac 6. Trener: Mijat Mišeljić.

***

BUDUĆNOST (P)       2 (1)

HERCEGOVAC  0 (0)

Strijelac: 1:0 Jovičić u 24, 2:0 Jovičić u 79. minutu.

Stadion: Budućnosti u Pilici.

Sudija: Boško Lazić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Jović (Budućnost, Pilica), Mrkaić, Jokanović (Hercegovac).

Igrač utakmice: Filip Jovičić (Budućnost, Pilica) 7,5.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 6,5, Jović 6,5, P. Radić 6,5, Marković 6,5, Jovičić 7,5 (od 90. minuta Prediansijah -), Lukić 6,5, Lazarević 6,5, Radovanović 7, Ivanović 7, Milovanović 6,5 (od 90. minuta Žugić -), Krezović 7. Trener: Dalibor Krezović.

HERCEGOVAC: Bejatović 6 (od 57. minuta Biberdžić 6), Begenišić 6, G. Popadić 6, Vučković 6 (od 77. minuta Jokanović -), Mrkaić 6, Vujović 6, Ilić 6, Sudžum 6, Milidragović 6  (od 77. minuta Dangubić -), Komnenić 6,5, Đorđić 6 (od 85. minuta Starović -). Trener: Rajko Milenić.

***

MLADOST (G)   3 (1)

JEDINSTVO (BR)      4 (1)

Strijelci: 0:1 Šikuljak u 43, 1:1 Nikolić u 45+1, 1:2 Šikuljak u 50, 1:3 Vasiljević u 70, 1:4 Šikuljak u 79, 2:4 Ćeranić iz penala u 85, 3:4 Ćeranić u 90+3. minutu.

Stadion: Gradski u Gacku.

Sudija: Milan Tadić (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Nikolić, Drakul, Kandić (Mladost, Gacko), Šikuljak, Boj. Mandić, Jevđenović (Jedinstvo, Brodac).

Igrač utakmice: Vladimir Šikuljak (Jedinstvo, Brodac) 8,5.

MLADOST (GACKO): Matković 6, Zečević 6, Avdalović 6,5 (od 70. minuta Kandić -), Mrković 6, Prebiračević 6, Nikolić 7, Ćeranić 7,5, Pušara 6  (od 86. minuta Žarković -), Drakul 6,5 (od 86. minuta Slijepčević -), Mastilović 6, Tepavčević 6. Trener: Veselin Slijepčević.

JEDINSTVO (BRODAC): Ružičić 6,5, Lukić 7, Stevanović 7, Jevđenović 7, Šikuljak 8,5, Tomić 7, Vasilić 7,5, Boš. Mandić 7, Boj. Mandić 7, Mitrović 7,5, Vasiljević 8. Trener: Milorad Savić.

***

VLASENICA   4 (2)

STAKORINA    2 (1)

Strijelci: 1:0 Vidović u 16, 1:1 Kajević iz penala u 21, 2:1 Vidović u 38, 3:1 Bogičević u 58, 4:1 Fehratović u 71, 4:2 Mrdak u 81. minutu.

Stadion: Gradski u Vlasenici.

Sudija: Nemanja Jovičić (Istočni Stari Grad) 6,5.

Žuti kartoni: Zekić, M. Kovačević, Mitrović (Vlasenica), Katana, Kajević (Stakorina).

Igrač utakmice:Vladimir Vidović (Vlasenica) 8.

VLASENICA: Vukotić 7, Vidović 8, Mitrović 7, Fehratović 7,5 (od 83. minuta Lazarević -), N. Kovačević 7, Zekić 7 (od 76. minuta Petrović -), Majstorović 7, M. Kovačević 7, Krsmanović 7 (od 89. minuta Jurošević -), Bogičević 7,5, Tešić 7. Trener: Pavle Golijan.

STAKORINA: Bojanović 6, Tadić 6, Šupić 6, Milović 6,5 (od 83. minuta V. Marković -), Kajević 7, Ristanović 6,5, Milovanović 6,5, Tošić 6 (od 62. minuta B. Marković -), Nešković 6,5, Katana 6,5 (od 78. minuta Stjepanović -), Mrdak 7.  Trener: Konstantin Katana.

***

DRINA HE         5 (2)

GUBER                1 (1)

Strijelci: 0:1 Kosanić u 10, 1:1 Sekulić u 19, 2:1 Marković u 37, 3:1 Se. Lozo u 60, 4:1 Damjanović u 67, 5:1 Vrećo u 77. minutu.

Stadion: Gradski u Višegradu.

Gledalaca: 70.

Sudija: Luka Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Marković, Pljevaljčić, Šimšić, Pejović, Sekulić (Drina HE), Lemez, Avramović (Guber).

Igrač utakmice: Bojan Marković (Drina HE) 7,5.

DRINA HE: Karišik 7, Sa. Lozo 7 (od 58. minuta Se. Lozo 7,5), Pljevaljčić 7 (od 70. minuta Krsmanović -), Damjanović 7,5 (od 70. minuta Simić -), Marković 7,5, Sekulić 7,5, Pejović 7 (od 74. minuta Ždralo -), Vrećo 7,5, Grujić 7, Gračanin 7 (od 58. minuta Stanojčić 7), Šimšić 7. Trener: Ivan Mirković.

GUBER: Popadić 5, Avramović 5, Lemez 5,5, Kapor 5, Petrović 5, Andrić 5, Smajilović 5, Čirak 5,5, Kosanić 6 (od 33. minuta Mujić 5), Mitrović 5, Grujičić 5. Trener: Slađan Stanković.

***

GLASINAC 1936       5 (3)

ROMANIJA                1 (1)

Strijelci: 0:1 Blagojević u 16, 1:1 Šuka u 36, 2:1 Vitomir u 40, 3:1 Škobo u 43, 4:1 Rajić u 67, 5:1 Šuka iz penala u 88. minutu.

Stadion: “Bara” u Sokocu.

Sudija: Radenko Jović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Lončarević, Novosel (Glasinac 1936),  Košarac, Lukić (Romanija)

Crveni karton:

Igrač utakmice: Neđo Šuka (Glasinac 1936) 8.

GLASINAC 1936: Krunić 7, M. Pejanović 7, Pajević 7, Deurić 7, Novosel 7 (od 87. minuta Marić -), Vitomir 7,5 (od 87.  minuta Čortan -), Rajić 7,5 (od 78. minuta Radonja -), Škobo 7,5 (od 87. minuta Gladanac -), Šuka 8, Lončarević 7, A. Pejanović 7 (od 78. minuta Vuković -). Trener: Ognjen Kreštalica.

ROMANIJA: Jokić 5, Jovanović 5 (od 60. minuta Baričanin 5), Čvoro 5,5, Maljukan 5, Košarac 5,5, Simanić 5 (od 69. minuta Trobok -), Lukić 5, B. Cicović 5 (od 87. minuta Gluhović -), Elek 5,5, N. Cicović 5 (od 46. minuta Koroman 5), Blagojević 6 (od 69. minuta Stupar -). Trener: Sretko Vuksanović.

***

PODRINjE (T)   2 (1)

PROLETER (D)  1 (0)

Strijelci: 1:0 Dafinović iz penala u 17, 2:0 G. Aćimović u 60, 2:1 Lakić u 61. minutu.

Stadion: Podrinja u Tršiću.

Gledalaca: 150.

Sudija: Uroš Jugović (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: D. Aćimović, Krajšumović, G. Aćimović, Vasić, M. Matić, S. Aćimović (Podrinje, Tršić), Jovanović, Gospavić, Rakić (Proleter, Dvorovi).

Igrač utakmice: Gligor Aćimović (Podrinje, Tršić) 7,5.

PODRINjE (TRŠIĆ): S. Aćimović 6,5, Tanacković 6,5, Novaković 6,5 (od 59. minuta M. Matić 7), G. Aćimović 7,5, Dafinović 7,5, D. Aćimović 6,5 (od 69. minuta Melezanović -), Krajšumović 7, Simić 6,5 (od 38. minuta Vasić 6,5), Huskić 7, Jovanović 6,5, M. Aćimović 6,5. Trener: Milan Stevanović.

PROLETER (DVOROVI): Stanković 6, Sekulić 6,5 (od 71. minuta Dupor -), Mrkajić 6, Vasić 6, N. Rakić 6,5, Maksimović 6, S. Rakić 6,5, Matijević 6 (od 46. minuta Vasiljević 6), Gospavić 6,5, Jovanović 6,5, Lakić 7. Trener: Dragan Matić.