Druge lige Republike Srpske: Jedinstvu titula, Guberu “fenjer”

BANjALUKA - Fudbaleri Jedinstva iz Brodca osvojili su titulu jesenjeg šampiona u Drugoj ligi Republike Srpske, grupa istok pošto su u posljednjem, 15. kolu prvog dijela prvenstva slavili na gostovanju u Srebrenici gdje su savladali domaći Guber sa 2:0.

Na stadionu “Vidikovac” pobjednik je odlučen u nastavku susreta. Prvo je Huso Dukić u 55. minutu goste doveo do prednosti, da bi 13 minuta kasnije igrač-trener Dejan Vučić povisio na 2:0 i postavio konačan rezultat ovog susreta. Tako su fudbaleri Jedinstva zadržali tri boda prednosti u odnosu na Velež iz Nevesinja, koji je u ovom kolu bio neumoljiv u Brčkom, gdje je savladao domaću Ilićku 01 sa ubjedljivih 5:1.

Proleter je u Dvorovima sa ubjedljivih 5:2 savladao nekadašnjeg šampiona i osvajača Kupa Republike Srpske Rudar 1925 iz Ugljevika i na najbolji način je završio jesenji dio sezone na drugoligaškom istoku. U redovima domaćih blistao je Stefan Rakić koji je postigao het-trik, dok je s druge strane u ekipi Rudara 1925 dvostruki strijelac bio Branislav Cvijić.

U grupi zapad jesenji šampion Borac iz Kozarske Dubice je na stadionu “Đolovi” savladao FSA Prijedor sa 2:1. Popularni “akademci” su se pokazali kao tvrd orah i pored toga što su utakmicu završili sa dva igrača manje jer su crvene kartone zaradili Miloš Rudak u 33. i Rajko Pekija u 88. minutu. Poveli su domaći golom Stefana Tomaša već u petom minutu, da bi u 48. minutu vlastitu mrežu pogodio Željko Stegić. Nemanja Marinović je u 62. minutu postigao pogodak za goste i vratio rezultatsku neizvjesnost, ali brojčano oslabljeni Prijedorčani nisu mogli dalje od časnog poraza.

BSK je golovima Stefana Trivana u 48. i 52. minutu slavio pobjedu protiv Crnog vrha iz Jaružana sa 2:0 i na najbolji mogući način završio jesenji dio sezone na drugoligaškom zapadu. Popularni “romantičari” potvrdili su ulogu favorita u ovoj utakmici, a Trivanu je bilo dovoljno pet minuta da donese pobjedu svom timu i izraste u junaka utakmice.

PROLETER (T)  0 (0)

Strijelci: 1:0 Gaćeša u 5, 2:0 Ivić u 31, 3:0 Grozdanić u 35, 4:0 Stanković iz penala u 67. minutu.

Stadion: Sloge u Trnu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Predrag Erletić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Ivić, Telić, Gaćeša, Savić (Sloga, Trn), Janković, Jotanović, Stojanović, Popović, Ristić (Proleter, Teslić).

Igrač utakmice: Đorđe Gaćeša (Sloga, Trn) 7,5.

SLOGA (TRN): Gašić -, Grozdanić 7,5, Vulić 7 (od 82. minuta Babić -), Stanković 7 (od 82. minuta Latinović -), Ni. Jokanović 7 (od 65. minuta Javorac -), Ivić 7,5, Savić 7, Telić 7 (od 65. minuta Todorić -), Božić 7, Gaćeša 7,5 (od 78. minuta Marčetić -), Batos 7. Trener: Milenko Petrović.

PROLETER (TESLIĆ): Ristić 5,5, Kopanja 5,5, Stojanović 5,5, Vadi 5,5 (od 55. minuta Vidić 5,5), Popović 5,5, Vukmirović 5,5, Janković 5,5, Gamarti 5,5 (od 82. minuta Aleksić -), Jovanović 5,5, Osmić 5,5 (od 82. minuta Nesterović -), Jotanović 5,5 (od 82. minuta Berak -). Trener: Dalibor Ignjić.

***

UKRINA   3 (3)

BORAC (Š)        1 (0)

Strijelci: 1:0 Zelenković u 10, 2:0 Rajak u 18, 3:0 Radoja u 34, 3:1 P. Marčeta u 65. minutu.

Stadion: SC “Čečava” u Čečavi.

Sudija: Bojan Džepina (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Vučić, Radoja (Ukrina), Jaćimović, Maslić, Nišić, Bijelić, Dujmušić (Borac, Šamac).

Igrač utakmice: Jovan Rajak (Ukrina) 7,5.

UKRINA: Šljivić 7, S. Kvržić 7, Rajak 7,5, Hadžikadunić 7, Simić 7, Jugović 7, Bosić 7, Zelenković 7,5, Đurić 7 (od 70. minuta Gojković -), Radoja 7 (od 90. minuta D. Prodić -), Vučić 7 (od 88. minuta Lazić -). Trener: Milivoje Vidović.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 6 (od 62. minuta Stojičić -), Nišić 6, Blagojević 6 (od 58. minuta Dakić 6), Jaćimović 6, Bijelić 6, Dujmušić 6, P. Marčeta 6,5, Adžić 6, Sjenčić 6 (od 52. minuta Pupčević 6), Mićić 6, Maksimović 6. Trener: Miroslav Drinić.

Sudija: Slaviša Šarić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: R. Jović (Gorica), Kutić (Čelinac).

Igrač utakmice: Radivoj Jović (Gorica) 7.

GORICA: Ilić 6,5, Halaba 6,5, Sakan 7, Sivonjić 6,5, Pastir 6,5 (od 46. minuta Mitrić 6,5), R. Jović 7, Malinović 6,5, Jakšić 6,5, Bogosavljević 6,5, M. Jović 6,5, Perak 6,5 (od 46. minuta Peno 6,5). Trener: Duško Sakan.

ČELINAC: Suvajac 6,5, Rađenović 6 (od 57. minuta Kutić 6), Amidžić 6, Dubravac 6, Kuzmanović 6,5, Krminac 6, Bojić 6 (od 64. minuta Subić -), Bajić 6 (od 57. minuta Šikanić 6), Đajić 6 (od 82. minuta Gavrić -), Bosančić 6,5, Babić 6 (od 64. minuta Materić -). Trener: Danijel Peulić.

***

JEDINSTVO (Ž)       0

BRDO                            0

Stadion: Sportski centar “Drago Kovačević” u Žeravici.

Sudija: Milan Aleksić (Banjaluka).

Žuti kartoni: Plavanjac, Hamzić (Jedinstvo, Žeravica), Isaković (Brdo).

Igrač utakmice: Miloš Babić (Brdo) 6,5.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vuković 6,5, Vranić-Budimović 6,5, Đ. Nišić 6,5, Budimović 6,5, O. (9) Petrović 6,5, Plavanjac 6,5 (od 90. minuta N. Petrović -), L. Nišić 6,5, Petković 6,5, Knežević 6,5, Delibašić 6,5 (od 87. minuta Hajdarević -), Hamzić 6,5. Trener: Velimir Stojnić.

BRDO: Babić 6,5, Trkulja 6,5, Karupović 6,5, Krneta 6,5, Isaković 6,5 (od 71. minuta Kadirić -), Dedić 6,5, Stević 6,5, Kuridža 6,5, Bundalo 6,5, Miljević 6,5 (od 82. minuta Vojniković -), Karajica 6,5 (od 57. minuta Stupar 6,5). Trener: Mirza Alkić.

***

POLET 1926      0 (0)

DUBRAVE 5 (1)

Strijelci: 0:1 Šikuljak u 19, 0:2 Ljepojević u 52, 0:3 Šakić u 77, 0:4 Šakić u 82, 0:5 Šakić u 86. minutu.

Stadion: Gradski u Brodu.

Gledalaca: 40.

Sudija: Slaviša Jovanić (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: Milovac, S. Grozdanić, Milićević, Marinković (Polet 1926), Popović (Dubrave).

Igrač utakmice: Milan Šakić (Dubrave) 8,5.

POLET 1926: Vukičević 5, Petrić 5, S. Grozdanić 5, Jovičić 5, Lekić 5 (od 62. minuta Vukman -), Milošević 5, Marinković 5, Ignjatić 5 (od 62. minuta Đekanović -), S. Bardak 5, Milovac 5, Milićević 5 (od 69. minuta Miličić -). Trener: Mirun Jokanović.

DUBRAVE: Hamzić -, D. Kisin 7, Sanjicki 7, Lukajić 7, Kvrgić 7, Popović 7 (od 81. minuta Čehajić -), Ljepojević 7,5 (od 58. minuta Grujić 7), Radosavac 7, Šikuljak 7,5 (od 64. minuta Šakić 8,5), B. Kisin 7, Malbašić 7 (od 81. minuta Nikić -). Trener: Siniša Đukić.

***

BORAC (KD)                2 (1)

FSA PRIJEDOR        1 (0)

Strijelci: 1:0 Tomaš u 5, 2:0 Stegić (autogol) u 48, 2:1 Marinović u 62. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 200.

Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Gavrić (Borac, Kozarska Dubica), Rudak, Stegić, Kovačević, Pekija (FSA Prijedor).

Crveni karton: Miloš Rudak (FSA Prijedor) u 33. minutu, Rajko Pekija (FSA Prijedor) u 88. minutu.

Igrač utakmice: Stefan Tomaš (Borac, Kozarska Dubica) 7.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): J. Valensija 6,5, Škarić 6,5, M. Kovačević 6,5, S. Valensija 6,5, Palasios 6,5, Blagojević 6,5 (od 67. minuta Burazor -), Tomaš 7, Hinestroza 6,5, Gavrić 6,5, Zec 6,5, Pralica 6,5 (od 79. minuta Lončar -). Trener: Rade Drvenica.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 6, Rečević 6, Rudak 6, Golić 6 (od 36. minuta Pekija 6), Kovačević 6, Marinović 6,5, Mikić 6, Knežević 6 (od 58. minuta Mršić 6), Stegić 6, Babić 6, Škrbić 6 (od 78. minuta Drinić -). Trener: Bojan Ivanović.

***

BSK           2 (0)

CRNI VRH         0 (0)

Strijelac: 1:0 Trivan u 48, 2:0 Trivan u 52. minutu.

Stadion: “Čaire” u Banjaluci.

Gledalaca: 100.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 6,5.

Žuti kartoni: Lemić (BSK), Tatić, Diljević (Crni vrh).

Igrač utakmice: Stefan Trivan (BSK) 8.

BSK: Gojić 7, Lemić 7 (od 54. minuta Rosić 7), Gračanin 7 (od 86. minuta J. Dojčinović -), Stojičić 7 (od 68. minuta Čekić -), Trninić 7, Jović 7, B. Dojčinović 7, Dragoljić 7 (od 86. minuta Sarajlić -), Milosavljević 7, Šteković 7, Trivan 8 (od 86. minuta Đaković). Trener: Željko Vranješ.

CRNI VRH: Milaković 6, Rogić 6, Savičić 6, Damjanić 6, Subić 6, Knežević 6, Grabovac 6, Grujić 6 (od 64. minuta Stanković -), Tatić 6 (od 64. minuta Brdan -), Vukosavljević 6, Diljević 6. Trener: Dalibor Balaban.

***

SLOGA (S)         3 (3)

PROGRES 2 (1)

Strijelci: 1:0 Remić u 14, 2:0 Lolić u 17, 3:0 Lolić u 20, 3:1 Nikić u 45+1, 3:2 Dukić u 49. minutu.

Stadion: Gradski u Srpcu.

Gledalaca: 30.

Sudija: Dean Jokić (Teslić) 6,5.

Žuti kartoni: Šervel, G. Zelenac, Kondić, Cvijetić (Sloga, Srbac), Aleksić, Glamočić, Kutić (Progres).

Igrač utakmice: Draško Lolić (Sloga, Trn) 8

SLOGA (SRBAC): Dabić 7, Zukanović 7, Đurđić 7, Lolić 8, V. Nježić 7, Karamehić 7, R. Zelenac 7, Remić 7,5, Šervel 7 (od 70. minuta Kukić -), G. Zelenac 7 (od 88. minuta Cvijetić -), Kondić 7. Trener: Slavko Vujić.

PROGRES: Bekić 6,5, Stojanović 6,5, Svjetlanović 6,5, Kutić 6,5, Barišić 6,5, Glamočić 6,5, Nikić 7, P. Budić 6,5, Dukić 7, Aleksić 6,5, Đukarić 6,5. Trener: Nemanja Damjanović.

***

ILIĆKA 01      1 (1)

VELEŽ (N)        5 (2)

Strijelci: 1:0 Stankić u 4, 1:1 Drašković u 6, 1:2 Drašković u 36, 1:3 Petković iz penala u 79, 1:4 S. Prodanović u 83, 1:5 Drašković u 85. minutu.

Stadion: Gradski u Brčkom.

Gledalaca: 60.

Sudija: Luka Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Antunović, Mićanović, Krsmanović, Stankić, Huremović (Ilićka 01), G. Prodanović, Šiljegović, Drašković (Velež, Nevesinje).

Igrač utakmice: Srđan Drašković (Velež, Nevesinje) 8,5.

ILIĆKA 01: Mićanović 5, Čelik 5 (od 46. minuta Krstić 5), Savić 5 (od 71. minuta Petrović -), Huremović 5,5, Stankić 6, Antunović 5, Arsić 5,5, Krsmanović 5,5, Todorović 5, Zimonjić 5 (od 71. minuta Zelen -), Božić 5,5. Trener: Radivoje Nikolić.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 7, Petković 7,5, Šiljegović 7, G. Prodanović 7 (od 85. minuta Kljakić -), Repović 7, Drašković 8,5, Radović 7, Pantić 7 (od 89. minuta Vujičić -), Gutić 7 (od 89. minuta Okuka -), S. Prodanović 7,5 (od 89. minuta Pikula -), Šarenac 7. Trener: Mijat Mišeljić.

***

DRINA HE         1 (0)

VLASENICA   3 (1)

Strijelci: 0:1 Zekić uz 36, 0:2 Zekić u 73, 0:3 Zekić u 78, 1:3 Damjanović iz penala u 83. minutu.

Stadion: Gradski u Višegradu.

Sudija: Mladen Popović (Istočno Sarajevo) 6,5.

Žuti kartoni: Grujić, Pejović, Šimšić, (Drina HE), Vuković, Krsmanović, N. Kovačević, Majstorović (Vlasenica).

Igrač utakmice: Vanja Zekić (Vlasenica) 8,5.

DRINA HE: Andrić 6, Ždralo 6, Simić 6 (od 68. minuta Vrećo -), Stanojčić 6, Damjanović 6,5, Marković 6, Se Lozo 6, Pejović 6, Grujić 6, Gračanin 6, Šimšić 6. Trener: Ivan Mirković.

VLASENICA: Vukotić 7, Vuković 7, Mijatović 7, Matić 7, Mitrović 7,5, N. Kovačević 7 (od 86. minuta Jurošević -), Zekić 8,5 (od 90. minuta Todorović -), Majstorović 7, M. Kovačević 7, Tešić 7, Krsmanović 7. Trener: Pavle Golijan.

***

GLASINAC 1936       4 (2)

MLADOST (G)   0 (0)

Strijelci: 1:0 Lizdek u 12, 2:0 Šuka u 34, 3:0 Šuka u 74, 4:0 Radonja u 85. minutu.

Stadion: “Bara” u Sokocu.

Sudija: Boško Lazić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Vujičić, Vitomir, Novosel (Glasinac 1936), Kandić, Ćeranić (Mladost, Gacko).

Crveni karton: trener Velibor Vasiljević (Mladost, Gacko) u 35. minutu.

Igrač utakmice: Neđo Šuka (Glasinac 1936) 8.

GLASINAC 1936: Krunić -, Čortan 7 (od 41. minuta Gladanac 7), Pajević 7, Deurić 7 (od 67. minuta Vuković -), Novosel 7, Vitomir 7 (od 67. minuta Radonja 7,5), Šuka 8 (od 76. minuta Marić -), Lizdek 7,5, Vujičić 7, Lončarević 7 (od 76. minuta Petrić -), A. Pejanović 7. Trener: Ognjen Kreštalica.

MLADOST (GACKO): Miljanić 5,5, Avdalović 5,5, Kandić 5,5, Žarković 5,5 (od 46. minuta Tepavčević 5,5), Slijepčević 5,5, Nikolić 5.5, Ćeranić 5,5, Pušara 5,5, Drakul 5,5, Šarenac 5,5, Stajić 5,5 (od 72. minuta Krstojević -). Trener: Velibor Vasiljević.

***

PODRINjE (T)   3 (1)

BUDUĆNOST (P)       0 (0)

Strijelci: 1:0 G. Aćimović u 15, 2:0 G. Aćimović u 58, 3:0 Matić u 82. minutu.

Stadion: Podrinje u Tršiću.

Sudija: Igor Ilić (Pale) 6,5

Žuti kartoni: Jovanović, Tanacković, Huskić, Lukić (Podrinje, Tršić), Josipović, P. Radić, S. Radić, Lukić, Ivanović, Milovanović (Budućnost, Pilica).

Crveni karton: Slobodan Radić (Budućnost, Pilica) u 45+1. minutu.

Igrač utakmice: Gligor Aćimović (Podrinje, Tršić) 8.

PODRINjE (TRŠIĆ): Lukić -, Tešić 7, Tanacković 7, Huskić 7, Lazarević 7 (od 75. minuta Melezanović -), G. Aćimović 8, Dafinović 7 (od 89. minuta Petrović -), Krajšumović 7, M. Matić 7 (od 46. minuta D. Matić 7), Jovanović 7, M. Aćimović 7. Trener: Milan Stevanović.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 5, P. Radić 5,5 (od 84. minuta Žugić -), Radovanović 5,5, Jovičić 5,5, Lukić 5,5, Pantić 5,5 (od 54. minuta Prediansijah -), Lazarević 5,5, Josipović 5,5 (od 84. minuta Kulić -), Ivanović 5,5, Milovanović 5,5, Krezović 5,5. Trener: Dalibor Krezović.

***

PROLETER (D)  5 (3)

RUDAR 1925                 2 (2)

Strijelci: 1:0 S. Rakić u 9, 2:0 S. Rakić u 14, 2:1 B. Cvijić u 16, 3:1 Sekulić u 16, 3:2 B. Cvijić u 37, 4:2 S. Rakić  u 54, 5:2 Maksimović u 82. minutu.

Stadion: Proletera u Dvorovima.

Sudija: Milana Marković (Milići) 6,5.

Žuti kartoni: Sekulić (Proleter, Dvorovi), Cvijić (Rudar 1925).

Igrač utakmice: Stefan Rakić (Proleter, Dvorovi) 8,5.

PROLETER (DVOROVI): Mitrović 7, Sekulić 7,5, Mrkajić 7, Vasić 7 (od 87. minuta Petković -), N. Rakić 7, Arnautović 7 (od 87. minuta Vukomanović -), S. Rakić 8,5, Magazin 7 (od 46. minuta Matijević 7), Gospavić 7, Jovanović 7 (od 46. minuta Barjaktarević 7), Maksimović 7,5 (od 83. minuta Vasiljević). Trener: Dragan Matić.

RUDAR 1925: Đokić 5,5, Bumbić 5,5, Tomić 6, Mitrović 5,5, Jović 5,5 (od 85. minuta Stanojević -), B. Cvijić 7,5, Davidović 5,5, Marković 6, N. Cvijić 6, Todorović 5,5 (od 85. minuta Rebić -), Arsenović 5,5 (od 65. minuta Koprivica -). Trener: Goran Ljubojević.

***

ROMANIJA                3 (0)

HERCEGOVAC  1 (1)

Strijelci: 0:1 Komnenić u 34, 1:1 Simanić u 47, 2:1 Blagojević u 67, 3:1 Blagojević u 70. minutu.

Stadion: “Vlajko Petrović” u Palama.

Gledalaca: 70.

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik)

Žuti kartoni: Jovanović, Elek (Romanija), Komnenić (Hercegovac).

Igrač utakmice: Marko Blagojević (Romanija) 8.

ROMANIJA: Lazarević 7, Jovanović 7, Koroman 7 (od 84. minuta Stupar -), Košarac 7, Simanić 7,5, Lukić 7, B. Cicović 7 (od 88. minuta Pandurević -), Elek 7, N. Cicović 7, Blagojević 8 (od 88. minuta Trobok -), Gluhović 7. Trener: Rade Cicović.

HERCEGOVAC: Milanović 6, Biberdžić 6, Milivojević 6 (od 46. minuta Popadić -, od 72. minuta Puhalo -), Salatić 6, Starović 6, Milidragović 6, Ivković 6, Ilić 6, Jokanović - (od 22. minuta Kešeljević 6), Komnenić 6,5, Đorđić 6. Trener: Rajko Milenić.

***

GUBER                          0 (0)

JEDINSTVO (BR)      2 (0)

Strijelci: 0:1 Dukić (55), 0:2 Vučić (68).

Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.

Sudija: Goran Lakić (Brčko).

Žuti kartoni: Avramović (Guber), Panić, Stevanović, Vasilić (Jedinstvo).

Crveni kartoni: Aljo Smajilović (Guber) u 3. minutu, Stojan Vasiljević (Jedinstvo, Brodac) u 3. minutu.

Igrač utakmice: Dejan Vučić (Jedinstvo, Brodac) 7,5.

GUBER: Popadić 6, Mitrović 6 (od 80. minuta Mujić -), Avramović 6, Lemez 6, Petrović 6, Maksimović 6, Smajilović 5, Kandić 6 (od 46. minuta Lazarević 6), Jašarević 6, Grujičić 6, Kosanić 6. Trener: Davor Krsmanović.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić 7, Lukić 7, Gvozdenac 7, Stevanović 7, Ružičić 7, Vučić 7,5 (od 88. minuta Đukić -), Vasilić 7, Kalajdžić 7, Dukić 7,5 (od 70. minuta Šikuljak -), Krsmanović 7, Vasiljević 7. Trener: Dejan Vučić.

***

MLADOST (R)   1 (1)

STAKORINA             1 (0)

Strijelci: 1:0 Okuka u 15, 1:1 Mrdak u 64. minutu.

Stadion: SC “9. januar” u Rogatici.

Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža) 6,5.

Žuti kartoni: Obradović, Nešković (Mladost, Rogatica), Mrdak, Šupić (Stakorina).

Igrač utakmice: Milivoje Mrdak (Stakorina) 7.

MLADOST (ROGATICA): Krsmanović 6,5, Nešković 6,5, Ćaćić 6,5, Obradović 6,5, Spajić 6,5, B. Marijanović 6,5, Okuka 7 (od 27. minuta Pavlović 6,5, od 74. minuta Lukić -), Miličević 6,5, V. Marijanović 6,5, Šarenac 6,5, Nerić 6,5 (od 80. minuta Mihajlović -). Trener: Dragan Jovanović.

STAKORINA: Bojanović 6,5, Tadić 6,5, Racković 6,5, Šupić 6,5, Milović 6,5, Ristanović 6,5 (od 87. minuta Jovanović -), Popović 6,5, Kajević 6,5, Nešković 6,5, Katana 6,5 (od 76. minuta Marković -), Mrdak 7 (od 90+3. minuta Milović -). Trener: Miroslav Furtula.