Druge lige Republike Srpske: Borac na “plus 5”

BANjALUKA - Fudbaleri Borca iz Kozarske Dubice na dobrom su putu da ponovo postanu članovi Prve lige Republike Srpske, jer poslije 12 odigranih kola u Drugoj ligi, grupa zapad, već imaju pet bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca FSA Prijedor.

Izabranici Rade Drvenice pogotkom neumoljivog Predraga Pralice u 73. minutu slavili su na gostovanju kod Sloge u Srpcu sa 1:0 i tako na najbolji način iskoristili kiks Prijedorčana, koji su na svom terenu identičnim rezultatom poraženi od Gorice iz Šipova, koja se ovom pobjedom probila na treću poziciju. Gol odluke na stadionu “Poljana” postigao je Hrvoje Jakšić u 19. minutu.

Fudbaleri Progresa opravdali su ulogu favorita u duelu sa Poletom 1926 i slavili sa 3:1. Poslije ovog trijumfa drugoligaš iz Kneževa zadržao je poziciju u sredini tabele, dok su Brođani sada “fenjeraši”.

U grupi istok lider Jedinstvo iz Brodca bilo je neumoljivo na svom terenu protiv Podrinja iz Tršića, koje su savladali sa 4:0 golovima Danijela Ružičića, Stojana Vasiljevića, Marka Mitrovića i Dejana Vučića. Vrijedi pomenuti i da je svoj prvi meč kao glavni arbitar u drugoligaškoj konkurenciji odsudila Milana Marković. Ova 23-godišnja djevojka iz Milića do sada je bila u tri meča pomoćni sudija, a sada se prvi put našla u ulozi glavnog djelioca pravde. U ovom kolu još jedna djevojka je bila u ulozi glavnog arbitra i to Vesna Miletić iz Pala, koja je sudila duel u Nevesinju između Veleža i Gubera iz Srebrenice (2:0).

Fudbaleri Romanije slavili su na gostovanju u Rogatici, gdje su domaću Mladost savladali sa 2:0 pogocima Bogdana Simanića i Nemanje Lukića. Ovo je bila sedma pobjeda paljanske “vučice” u sezoni, kojom se probila na treću poziciju sa 22 boda.

BSK                     0 (0)

Strijelci: 1:0 El Gamarti u 30, 2:0 Vadi u 36, 3:0 El Gamarti u 48. minutu.

Stadion: “Radolinka” u Tesliću.

Gledalaca: 150.

Sudija: Nemanja Pilipović (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Berak, Vidić (Proleter, Teslić), Šteković (BSK).

Igrač utakmice: Ilijas el Gamarti (Proleter, Teslić) 8.

PROLETER (TESLIĆ): Ristić 7, Kopanja 7, Stojanović 7, Pejičić 7 (od 75. minuta Vidić -), Popović 7 (od 84. minuta Berak -), Vukmirović 7 (od 75. minuta Aleksić -), Janković 7, El Gamarti 8, Mahmutović 7, Osmić 7, Vadi 7,5 (od 84. minuta Mulabećirović -). Trener: Dalibor Ignjić.

BSK: Gojić 5,5, Lemić 5,5 (od 82. minuta Senić -), Šteković 6, Milosavljević 5,5 (od 60. minuta Đaković 5,5), Jović 5,5 (od 82. minuta Damjanić -), Dojčinović 5,5, Stojičić 5,5, Trivan 6, Gračanin 5,5, Dragoljić 5,5 (od 60. minuta Čekić 5,5), Kulišić 5,5 (od 60. minuta Sarajlić 5,5). Trener: Željko Vranješ.

Sudija: Dejan Smiljić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: V. Nježić, Cvijetić, Kondić, Vajukić (Sloga, Srbac), S. A. Pamplona Valensija, Palasios, Jaćimović  (Borac, Kozarska Dubica).

Igrač utakmice: Predrag Pralica (Borac, Kozarska Dubica) 7.

SLOGA (SRBAC): Dabić 6,5, Zukanović 6,5, Đurđić 6, Lolić 6,5, V. Nježić 6,5, Karamehić 6,5 (od 83. minuta Šarić -), R. Zelenac 6,5 (od 68. minuta Vajukić -), Remić 6, Šervel 6 (od 42. minuta Cvijetić 6), G. Zelenac 6,5, Kondić 6,5. Trener: Slavko Vujić.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): J. S. Pamplona Valensija 6,5, Bunić 6,5, Škarić 6,5, S. A. Pamplona Valensija 6,5, Blagojević 6,5 (od 79. minuta Hinestroza -), Tomaš 7, Jaćimović 6,5, Gavrić 6,5 (od 60. minuta Palasios 6,5), Zec 6,5, Janković 7, Pralica 7 (od 89. minuta Lončar -). Trener: Rade Drvenica.

***

PROGRES           3 (1)

POLET 1926               1 (0)

Strijelci: 1:0 M. Budić u 23, 2:0 Đuranović u 52, 2:1 Milošević u 60, 3:1 Đukarić u 73. minutu.

Stadion: Progresa u Kneževu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Borislav Radić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Đuranović, Glamočić (Progres), M. Grozdanić, S. Grozdanić, Vukičević, Petrić  (Polet 1926),

Crveni karton: Dragan Verić (Progres) u 88. minutu.

Igrač utakmice: Miljan Budić (Progres) 7,5.

PROGRES: Marković 7, Svjetlanović 7 (od 76. minuta Dukić -), Barišić 7, Đuranović 7,5, Glamočić 7, Verić 5, M. Budić 7,5 (od 90+2. minuta Aleksić -), P. Budić 7 (od 76. minuta Vučić -), Marjanović 7, Đukarić 7,5, Kutić 7. Trener: Nemanja Damjanović.

POLET 1926:  Vukičević 6, M. Grozdanić 6 (od 74. minuta Vukman -), Petrić 6,5, Đorđević 6 (od 46. minuta Kolunija -), S. Grozdanić 6, Gligić 6,5, Lekić 6, Milošević 6,5, Marinković 6, Miličić 6 (od 74. minuta P. Bardak -), S. Bardak. Trener: Bojan Petrić.

***

CRNI VRH                   3 (1)

JEDINSTVO (Ž)       1 (1)

Strijelci: 0:1 Vranić-Budimović u 4, 1:1 Grabovac u 15, 2:1 Amidžić u 52, 3:1 Grujić u 73. minutu.

Stadion: Crnog Vrha u Jaružanima.

Gledalaca: 100.

Sudija: Predrag Erletić (Modriča) 6.

Žuti kartoni: Grabovac, Amidžić, Grujić (Crni Vrh), L. Nišić, Plavanjac, Đogić (Jedinstvo, Žeravica).

Crveni karton: fizioterapeut Drago Vujić (Jedinstvo, Žeravica) u 89. minutu.

Igrač utakmice: Nedeljko Grabovac (Crni Vrh) 7,5.

CRNI VRH: Račić 6,5, Milaković 7 (od 89. minuta Knežević -), Aulić 7, Savičić 7, Damjanić 7, Subić 7 (od 69. minuta Grujić 7,5), Vukosavljević 7 (od 69. minuta Gajić -), Grabovac 7,5, Diljević 7 (od 59. minuta Tatić 7), Cvijetić 7, Rogić 6,5 (od 46. minuta Amidžić 7,5). Trener: Dalibor Balaban.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Vuković 6, Đogić 6, Vranić-Budimović 7 (od 87. minuta N. Petrović -), Đ. Nišić 6,5, Budimović 6 (od 54. minuta Plavanjac 6), O. (9) Petrović 6, L. Nišić 6, Knežević 6, O. (15) Petrović 6,5, Knežić 6 (od 79. minuta Delibašić -), Hamzić 6. Trener: Velimir Stojnić.

***

FSA PRIJEDOR        0 (0)

GORICA            1 (1)

Strijelac: 0:1 H. Jakšić u 19. minutu.

Stadion: “Poljana” u Prijedoru.

Sudija: Slaviša Jovanić (Prnjavor) 6,5.

Žuti kartoni: Kovačević, Babić, Stegić (FSA Prijedor), Kalaba, Sakan, Perak (Gorica).

Igrač utakmice: Hrvoje Jakšić (Gorica) 7.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 6,5, Rečević 6,5, Rudak 6,5, Golić 6 (od 59. minuta Škrbić 6), Kovačević 6, Marinović 6, Mršić 6,5, Crnobrnja 6, N. Knežević 6 (od 59. minuta Pekija 6), Stegić 6,5, Babić 6 Trener: Nenad Bašić.

GORICA: Kalaba 7, Halaba 6,5, Mitrić 6,5, Sakan 7, Sivonjić 6,5, H. Jakšić 7 (od 76. minuta Hajder -), S. Bogosavljević 6,5, Jović 6,5, Perak 6,5, Pastir 6,5 (od 59. minuta Šobić -), Malinović 6,5. Trener: Duško Sakan.

***

DUBRAVE 3 (1)

UKRINA   4 (1)

Strijelci: 0:1 Radoja u 16, 1:1 Tomičić u 20, 1:2 Radoja u 56, 1:3 Lukić u 58, 2:3 Kvrgić u 70, 2:4 Lukić u 80, 3:4 Tomičić u 89. minutu.

Stadion: Dubrava u Dubravama.

Gledalaca: 60.

Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Popović (Dubrave), Stojković (Ukrina).

Igrač utakmice: Vladan Lukić (Ukrina).

DUBRAVE: Hamzić 5,5, D. Kisin 6,5, Sanjicki 6,5, Čehajić 6,5, Kvrgić 7, Demo 6,5, Popović 6 (od 62. minuta Malešević -), Ljepojević 6,5 (od 46. minuta Nikić 6), Radosavac 6,5, Tomičić 8, Malbašić 6,5 (od 81. minuta Puzić -). Trener: Siniša Đurić.

UKRINA: Ninković 6, S. Kvržić 7, Pećić 7 (od 90+4. minuta Pejičić -), Hadžikadunić 7, Lukić 8, Stojković 7, Simić 7, Bosić 7, Zelenković 7, Radoja 8 (od 85. minuta Prodić -), Gojković 7 (od 74. minuta Đurić -). Trener: Milivoje Vidović.

***

BRDO                  1 (1)

SLOGA (T)         0 (0)

Strijelac: 1:0 Trkulja u 39. minutu.

Stadion: “Vedro polje” u Hambarinama.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 6,5.

Žuti kartoni: Mijić, Bundalo, Vojniković, Stupar, Miljević (Brdo), Stanković, Kuruzović, Marjanović (Sloga, Trn).

Crveni karton: Dejan Mijić (Brdo) u 48. minutu, Zoran Miodragović (Brdo) u 89. minutu, Miloš Kukić (Sloga, Trn) u 82. minutu.

Igrač utakmice: Manojlo Trkulja (Brdo) 7,5.

BRDO: Vidović 7, Trkulja 7,5, Krneta 7, Vujatović 7, Miljević 7, Isaković 6,5 (od 71. minuta Karajica -), Miodragović 5, Stević 6,5 (od 62. minuta Stupar -), Mijić 5, Kuridža 7 (od 90+1. minuta Dedić -), Bundalo 7. Trener: Goran Kecman.

SLOGA (TRN): Gašić 6,5, Grozdanić 6,5, Marjanović 6,5, Javorac 6,5, Stanković 6, Kuruzović 6, Ni. Jokanović 6 (od 85. minuta Milinović -), Ne. Jokanović 6 (od 46. minuta Vuković 6), Babić 6, Gaćeša 6 (od 78. minuta Savić -), Kukić 5. Trener: Milenko Petrović.

***

ČELINAC         2 (1)

BORAC (Š)        0 (0)

Strijelci: Babić u 2. i Đajić u 75. minutu.

Stadion: Sportski centar u Čelincu.

Sudija: Milan Garić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Orašanin, Ilić, Amidžić (Čelinac), Adžić, Maslić, trener Drinić (Borac).

Igrač utakmice: Bojan Đajić (Čelinac).

ČELINAC: Čađo 7 (od 90+2. minuta Suvajac -), Rađenović 7, Bajić 7 (od 82. minuta Krminac -), Ilić 7, Amidžić 7, Dubravac 7, Tomić 7 (od 65. minuta Šikanić -), Orašanin 7, Đajić 7,5, Bosančić 7 (od 82. minuta Knežević -), Babić 7 (od 65. minuta Bojić -). Trener: Borislav Vrhovac.

BORAC (ŠAMAC): Maslić 6, Nišić 6, Blagojević 6, Jaćimović 6, Dakić 6, Marčeta 6, Adžić 6, Sjenčić 6, Lukić 6 (od 71. minuta Đurić -), Mićić 6, Pupčević 6. Trener: Miroslav Drinić.

***

VELEŽ (N)        2 (1)

GUBER                0 (0)

Strijelci: 1:0 Repović u 44, 2:0 G. Prodanović u 88. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Sudija: Vesna Miletić (Pale) 7.

Žuti kartoni: Repović (Velež, Nevesinje), Avramović (Guber).

Igrač utakmice: Goran Prodanović (Velež, Nevesinje) 7,5.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 6,5, Okuka 6,5, Vučetić 7, Petković 6,5, Šiljegović 7, G. Prodanović 7,5, Kljakić 7, Repović 7,5, Drašković 7, Pantić 7, S. Prodanović 7. Trener: Mijat Mišeljić.

GUBER: Popadić 6, Avramović 6, Petrović 6, Andrić 6, Smajilović 6, Lazarević 6, Jašarević 6, Mujić 6, Kosanić 6, Mitrović 6, Grujičić. Trener: Davor Krsmanović.

***

MLADOST (R)   0 (0)

ROMANIJA                2 (0)

Strijelci: 0:1 Simanić u 64, 0:2 Lukić u 69. minutu.

Stadion: “9. januar” u Rogatici.

Gledalaca: 70.

Sudija: Željko Tekić (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Kojić, Pavlović, Nerić, Debelnogić (Mladost, Rogatica), Simanić, trener Vuksanović (Romanija).

Crveni karton: Luka Kojić (Mladost, Rogatica) u 85. minutu

Igrač utakmice: Nemanja Lukić (Romanija) 7,5.

MLADOST (ROGATICA): Krsmanović 6, Božović - (od 14. minuta Kojić 5), Nešković 6, Obradović 6, Spajić 6, B. Marijanović 6, Okuka 6, V. Marijanović 6, Pavlović 6 (od 75. minuta Perković -), Debelnogić 6, Nerić 6. Trener: Dragan Jovanović.

ROMANIJA: Lazarević 7, Jovanović 7, Koroman 7, Čvoro 7, Košarac 7, Simanić 7,5 (od 89. minuta Trobok -), Lukić 7,5, B. Cicović 7, Elez 7, N. Cicović 7, Blagojević 7 (od 83. minuta Stupar -). Trener: Sretko Vuksanović.

***

STAKORINA             4 (2)

PROLETER (D)  0 (0)

Strijelci: 1:0 Mrdak u 24, 2:0 Mrdak u 39, 3:0 A. Milović u 58, 4:0 A. Milović 78. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik) 6,5

Žuti karton: Simović (Stakorina).

Igrač utakmice: Milivoje Mrdak (Stakorina) 8.

STAKORINA: Bojanović -, Racković 7, A. Milović 8 (od 81. minuta Stjepanović -), T. Tadić 7, Marković 7 (od 66. minuta Simović -), Katana 7,5 (od 81. minuta Starovlah -), Kajević 7, P. Milović 7 (od 60. minuta Milovanović -), Popović 7, Nešković 7, Mrdak 8 (od 81. minuta D. Tadić -). Trener: Konstantin Katana.

PROLETER (DVOROVI): Stanković 5, Mrkajić 5, Vasić 5, N. Rakić 5, Arnautović 5 (od 88. minuta Sekulić -), S. Rakić 5, Magazin 5, Barjaktarević 5 (od 52. minuta Matijević 5), Gospavić 5, Jovanović 5, Lakić - (od 18. minuta Vasiljević 5). Trener: Dragan Matić.

***

JEDINSTVO (BR)      4 (1)

PODRINjE (T)   0 (0)

Strijelci: 1:0 Ružičić u 15, 2:0 Vasiljević u 60, 3:0 Mitrović u 81, 4:0 Vučić iz penala u 85. minutu.

Stadion: Jedinstva u Brodcu.

Sudija: Milana Marković (Milići) 7.

Žuti kartoni: Vasiljević (Jedinstvo, Brodac), Dafinović, Jovanović, Huskić, Delibajrić (Podrinje, Tršić).

Igrač utakmice: Dejan Vučić (Jedinstvo, Brodac) 7,5.

JEDINSTVO (BRODAC): Đorđić -, Lukić 7, Gvozdenac 7, Stevanović 7, Jevđenović 7 (od 86. minuta Mandić), Tomić 7 (od 52. minuta Dukić 7), Ružičić 7,5 (od 79. minuta Mitrović -), Vučić 7,5 (od 86. minuta Mandić -), Vasilić 7, Krsmanović 7, Vasiljević 7 (od 79. minuta Šikuljak -). Trener: Dejan Vučić.

PODRINjE (TRŠIĆ): Lukić 5, Tešić 5 (od 69. minuta Matić -), Tanacković 5 (od 62. minuta Delibajrić -), Huskić 5, G. Aćimović 5, Dafinović 5, Vasić 5 (od 78. minuta N. Jovanović -), D. Aćimović 5, Krajšumović 5 (od 78. minuta Melezanović -), Lj. Jovanović 5, M. Aćimović 5. Trener: Milan Stevanović.

***

HERCEGOVAC  2 (0)

GLASINAC 1936       0 (0)

Strijelci: 1:0 Ilić u 51, 2:0 Dangubić u 89. minutu.

Stadion: Gradski u Bileći.

Sudija: Uroš Jugović (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Jokanović, Komnenić, Vukajlović (Hercegovac), Novosel, Šuka, Lončarević (Glasinac 1936).

Igrač utakmice: Marko Ilić (Hercegovac) 7,5.

HERCEGOVAC: Milanović 7, Begenišić - (od 28. minuta Biberčić 7), Andrić 7, Popadić 7 (od 85. minuta O. Milidragović -), Vujović 7, G. Milidragović 7 (od 66. minuta Dangubić 7,5), Ilić 7,5, Salatić 7, Sudžum 7, Komnenić 7, Jokanović 7 (od 66. minuta Vukajlović -). Trener: Rajko Milenić.

GLASINAC 1936: Krunić 6,5, Čortan 6, Deurić 6, Novosel 6,5, Vitomir 6 (od 75. minuta Vuković -), Radonja 6 (od 71. minuta Gladanac -), Škobo 6, Šuka 6, Lizdek 6, Mi. Vujičić 6, Lončarević 6. Trener: Ognjen Kreštalica.

***

RUDAR 1925       2 (1)

DRINA HE         0 (0)

Strijelci: 1:0 Arsenović u 19, 2:0 Cvijić u 50. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Sudija: Vasilije Milošević (Bijeljina).

Žuti kartoni: Rebić, Todorović (Rudar 1925), Simić, Grujić, trener Jovandić (Drina HE).

Igrač utakmice: Željko Arsenović (Rudar 1925) 7,5.

RUDAR 1925: Đokić 7, Božić 6,5, Jović 6,5 (od 82. minuta Đurić -), Mitrović 7, B. Cvijić 7,5 Davidović 6,5, Marković 7, N. Cvijić 7 (od 88. minuta Šavija -), Rebić 7, Todorović 6,5 (od 88. minuta Stanojević -), Arsenović 7,5 (od 72. minuta Purić -). Trener: Goran Ljubojević.

DRINA HE: Karišik 6, Ždralo 6, Sarić 6, Pljevaljčić 6, Grujić 6, Kovačević 6, Marković 6,5, Stanojčić 6, Lozo 6, Simić 6, Gračanin 6. Trener: Siniša Jovandić.

***

BUDUĆNOST (P)       0 (0)

ILIĆKA 01                4 (2)

Strijelci: 0:1 Todorović u 31, 0:2 Savić u 42, 0:3 Todorović u 81, 0:4 Todorović u 90+2. minutu.

Stadion: Budućnosti u Pilici.

Sudija: Igor Ilić (Pale) 6,5.

Žuti kartoni: Krezović, S. Radić, Lukić (Budućnost, Pilica), Krstić, Zimonjić (Ilićka 01).

Igrač utakmice: Nemanja Todorović (Ilićka 01) 8,5.

BUDUĆNOST (PILICA): S. Radić 5, P. Radić 5, Radovanović 5, Marković 5, Jovičić 5, Lukić 5, Pantić - (od 16. minuta Kulić 5), Josipović 5 (od 87. minuta Mihajlović -), Ivanović 5, Krezović 5, Prediansiah 5 (od 30. minuta Sekanić). Trener: Dalibor Krezović.

ILIĆKA 01: Mićanović -, Čelik 7, Savić 7,5, Huremović 7, Stankić 7, Arsić 7 (od 86. minuta Zelen -), Krsmanović 7, Todorović 8,5, Zimonjić 7,5, Krstić 7, Božić 7 (od 89. minuta Tomić -). Trener: Radivoje Nikolić.

***

MLADOST (G)   2 (1)

VLASENICA             1 (0)

Strijelci: 1:0 Ćeranić u 24, 2:0 Pušara u 65, 2:1 N. Kovačević u 80. minutu.

Stadion: Gradski u Gacku.

Sudija: Predrag Kičić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Drakul (Mladost, Gacko),

Igrač utakmice: Rajko Ćeranić (Mladost, Gacko) 7.

MLADOST (GACKO): Matković 6,5, Zečević 6,5 (od 84. minuta Tepavčević -), Avdalović 7, Kandić 6,5, Slijepčević 6,5, Goranović 6,5, Nikolić 6,5, Ćeranić 7 (od 90. minuta Stajić -), Pušara 7, Drakul 6,5, Žarković 6,5 (od 46. minuta Šarenac 6,5). Trener: Velibor Vasiljević.

VLASENICA: Vukotić 6, Jurošević 6, Krsmanović 6, Mitrović 6, Fehratović 6, N. Kovačević 6,5, Zekić 6, Majstorović 6, M. Kovačević 6 Petrović 6 (od 46. minuta Vuković 6), Tešić 6. Trener: Pavle Golijan.