Druge lige Republike Srpske, 16. kolo: U Šipovu golovi padali kao na traci

BANjALUKA - Neviđena goleada desila se u Šipovu, gdje je domaća Gorica na proljećnoj premijeri savladala šamački Borac sa 8:3 i tako najavila da ne odustaje od bitke za prvo mjesto u Drugoj ligi Republike Srpske, grupa zapad.

Izabranici Duška Sakana već do 26. minuta postigli su pet golova i najavili potop Šamčana, kojima nije pomogao ni trostruki strijelac Petar Marčeta, kojem će ovaj susret sigurno ostati u pamćenju po het-triku, ali i debaklu njegove ekipe.

Drugoligašu iz Šipova ubjedljiv trijumf nije pomogao da smanji bodovni zaostatak za jesenjim šampionom, Borcem iz Kozarske Dubice, koji je bez većih problema na svojim “Đolovima” pobijedio Dubrave sa 5:0.

Šansu da se domogne elite Srpske i dalje vreba BSK, koji je u derbiju kola na “Čairama” savladao FSA Prijedor sa 2:0 i zadržao treću poziciju pokazavši tako da se “romantika” ponovo vraća u modu.

U grupi istok odigrano je samo šest utakmica, jer su dueli u Rogatici između Mladosti i Jedinstva iz Brodca te u Dvorovima između Proletera i Budućnosti iz Pilice odgođeni za 22. mart.

U derbiju kola Stakorina je u Čajniču pobijedila jesenjeg vicešampiona Velež iz Nevesinja sa 2:0, a ubjedljiv trijumf na Gradskom stadionu u Višegradu zabilježila je Drina HE, koja je pobijedila Ilićku 01 iz Brčkog sa 6:1.

Parovi 17. kola, koje se igra u subotu i nedjelju, 18. i 19. marta: grupa zapad: ČEČAVA: Ukrina - Proleter (T), TRN: Sloga - Gorica, ŠAMAC: Borac - Jedinstvo (Ž), ČELINAC: Čelinac - Polet 1926, HAMBARINE: Brdo - Borac (KD), DUBRAVE: Dubrave - BSK, PRIJEDOR: FSA Prijedor - Sloga (S), JARUŽANI: Crni Vrh - Progres, grupa istok: VIŠEGRAD: Drina HE - Velež (N), BRČKO: Ilićka 01 - Glasinac 1936, VLASENICA: Vlasenica - Podrinje (T), GACKO: Mladost - Proleter (D), PILICA: Budućnost - Romanija, UGLjEVIK: Rudar 1925 - Guber, BILEĆA: Hercegovac - Mladost (R), BRODAC: Jedinstvo - Stakorina.

PROGRES           0 (0)

Strijelac: 1:0 A. Sekulić u 32, 2:0 A. Sekulić u 43, 3:0 A. Sekulić u 75. minutu.

Stadion: “Radolinka” u Tesliću.

Gledalaca: 100.

Sudija: Mišo Mačkić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: S. Kuzmanović (Proleter, Teslić).

Igrač utakmice: Aleksandar Sekulić (Proleter, Teslić) 8,5.

PROLETER (TESLIĆ): Hasić -, Sekulić 8,5, B. Kuzmanović 7, S. Kuzmanović 7, Jovanović 7 (od 54. minuta Miladić -, od 65. minuta M. Sekulić -), Vukmirović 7,5, Popović 7 (od 53. minuta Markuljević -), E. Osmić 7, T. Osmić 7, Nikolić 7, Jotanović 7. Trener: Darjan Grbić.

PROGRES: Marković 6, Đuranović 5,5, Svjetlanović 5,5, Dukić 6, Barišić 5,5 (od 86. minuta Vasiljević -), Tepić 6, Trifković 5,5, M. Budić 6, P. Budić 6 (od 85. minuta Vidović -), Aleksić 5,5 (od 71. minuta Nikić -), Đukarić 6. Trener: Stefan Marković.

***

SLOGA (S)         1 (1)

CRNI VRH         0 (0)

Strijelac: 1:0 Todorić u 33. minutu.

Stadion: Sloge u Srpcu.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 6,5.

Žuti kartoni: G. Zelenac (Sloga, Srbac), Cvijetić, Crnogaća (Crni Vrh).

Igrač utakmice: Branimir Todorić (Sloga, Srbac) 7.

SLOGA (SRBAC): Dabić 6,5, Zukanović 6,5, Đurđić 6,5, V. Nježić 7, Karamehić 6,5, Todorić 7, I. Nježić 6,5, Šervel 6,5, Remić 6,5, Travar 6,5, G. Zelenac 7 (od 82. minuta Vajukić -). Trener: Slavko Vujić.

CRNI VRH: Račić 6,5, Milaković 6,5, Aulić 6 (od 75. minuta Vunjak -), Šavija 6,5, Damjanić 6,5, Subić 6, Zelenika 6, Grabovac 6, Vukosavljević 6 (od 55. minuta Grujić 6), Cvijetić 6, Rogić 6 (od 75. minuta Crnogaća -). Trener: Dalibor Balaban.

***

BSK                     2 (1)

FSA PRIJEDOR        0 (0)

Strijelci: 1:0 Stojičić u 19, 2:0 Vujčić (autogol) u 51. minutu.

Stadion: “Čaire” u Banjaluci.

Sudija: Dejan Lazić (Modriča) 7.

Žuti kartoni: Trivan, Lemić, Gračanin (BSK), Marinović, M. Mršić (FSA Prijedor).

Igrač utakmice: Stefan Stojičić (BSK) 7,5.

BSK: Gojić 7, Lemić 7, Milosavljević 7, Jović 7, Dragoljić 7 (od 88. minuta Damjanić -), Trninić 7, Stojičić 7,5 (od 65. minuta Pušić -), Trivan 7 (od 74. minuta Kulišić -), Gračanin 7 (od 88. minuta Babić -), Mikić 7, Rosić 7 (od 65. minuta Dojčinović -). Trener: Željko Vranješ.

FSA PRIJEDOR: Zgonjanin 6, Rečević 6, Golić 6, Kovačević 6, Vujčić 5,5, Marinović 6, Mikić 6, Crnobrnja 6, Dobrijević 6, M. Mršić 6, Sadžak 6. Trener: Bojan Ivanović.

***

BORAC (KD)      5 (2)

DUBRAVE 0 (0)

Strijelci: 1:0 Blagojević u 26, 2:0 Pralica u 32, 3:0 Bunić u 63, 4:0 Jaćimović u 70, 5:0 Palasios u 81. minutu.

Stadion: “Đolovi” u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 50.

Sudija: Dean Jokić (Teslić).

Žuti kartoni: Sanjicki, Radosavac (Dubrave).

Igrač utakmice: Predrag Pralica (Borac, Kozarska Dubica) 7,5.

BORAC (KOZARSKA DUBICA): Serhio -, Bunić 7,5, Andres 7 (od 77. minuta Lončar -), Pejičić 7, Blagojević 7,5 (od 62. minuta Jaćimović 7,5), Tomaš 7, Hinestroza 7, Pekić 7, Zec 7, Janković 7 (od 74. minuta Dalić -), Pralica 7,5 (od 77. minuta Palasios 7,5). Trener: Rade Drvenica.

DUBRAVE: Hamzić 5,5, Kisin 5,5 (od 66. minuta Borković -), Sanjicki 5, Lukajić 5, Tomičić 5, Radosavac 5, Nikić 5 (od 46. minuta Savanović 5), Grujić 5 (od 86. minuta Latifović -), Šikuljak 5 (od 56. minuta Kvrgić 5), Kisin 5, Malbašić 5 (od 86. minuta Turanović -). Trener: Siniša Đurić.

***

POLET 1926      0 (0)

BRDO                  2 (1)

Strijelci: 0:1 Krneta u 33, 0:2 Sarhatlić iz penala u 67. minutu.

Stadion: Gradski u Brodu.

Sudija: Slaviša Šarić (Gradiška) 6,5.

Žuti kartoni: Đekanović, Petrić, M. Grozdanić (Polet 1926), Miljević, Isaković, Stević (Brdo).

Igrač utakmice: Nikola Krneta (Brdo) 7.

POLET 1926: Vukičević 6, Tešanović 6, Petrić 6,5, Đekanović 6, S. Grozdanić 6, Milošević 6, Ignjatić 6 (od 58. minuta Marinković -), Bardak 6, Milićević 6 (od 46. minuta Đorđević 6), M. Grozdanić 6, Žarić 6. Trener: Mirun Jokanović.

BRDO: Vidović 6,5, Trkulja 6,5, Harambašić 6,5 (od 90. minuta Stupar -), Karupović 6,5 (od 46. minuta Vujatović 6,5), Miodragović 7, Stević 6,5 (od 74. minuta Karajica -, od 81. minuta Dedić -), Sarhatlić 7, Kuridža 6,5 (od 46. minuta Isaković -), Bundalo 6,5, Krneta 7, Miljević 6,5. Trener: Mirza Alkić.

***

JEDINSTVO (Ž)       3 (2)

ČELINAC                  0 (0)

Strijelci: 1:0 Đ. Nišić u 3, 2:0 Đogić u 23, 3:0 L. Nišić u 70. minutu.

Stadion: Sportski centar “Drago Kovačević” u Žeravici.

Sudija: Nemanja Pilipović (Prijedor) 7.

Žuti kartoni: Knežević (Jedinstvo, Žeravica).

Igrač utakmice: Đorđe Nišić (Jedinstvo, Žeravica) 7,5.

JEDINSTVO (ŽERAVICA): Bekić 7, Đogić 7,5, Đ. Nišić 7,5, Budimović 7, Knežić 7 (od 85. minuta Hajdarević -), Erceg 7, L. Nišić 7,5 (od 83. minuta Vranić-Budimović -), Petković 7, Knežević 7, Petrović 7, Hamzić 7. Trener: Velimir Stojnić.

ČELINAC: Jović 5,5, Rađenović 5,5, Materić 5,5, Dubravac 5,5, Kuzmanović 5,5, Orašanin 5,5 (od 76. minuta Subić -), Jusić 5,5 (od 59. minuta Tomić 5,5), Bajić 5,5, Đajić 5,5 (od 65. minuta Knežević -), Bosančić 5,5 (od 76. minuta Šikanić -), Krminac 5,5 (od 46. minuta Babić 5,5). Trener: Borislav Vrhovac.

***

GORICA   8 (6)

BORAC (Š)        3 (2)

Strijelci: 1:0 Jović u 2, 1:1 Marčeta u 8, 2:1 Sakan u 12, 3:1 Halaba u 16, 4:1 Malinović u 22, 5:1 Sivonjić u 25, 5:2 Marčeta u 28, 6:2 Bogosavljević u 33, 6:3 Marčeta u 60, 7:3 Bogosavljević u 62, 8:3 Peno u 89. minutu.

Stadion: Gorice u Šipovu.

Gledalaca: 200.

Sudija: Milan Garić (Prijedor) 7.

Žuti kartoni: R. Jović (Gorica).

Igrač utakmice: Stefan Bogosavljević (Gorica) 8.

GORICA: Ilić 6, Peno 7,5, Halaba 7,5 (od 72. minuta Jakšić -), Mitrić 7 (od 72. minuta Perak ), Sakan 7,5, Sivonjić 7, Čišija 7 (od 80. minuta Grahovac -), R. Jović 7 (od 72. minuta Šobić -), Malinović 7,5, Bogosavljević 8 (od 78. minuta Džafer -), M. Jović 7,5. Trener: Duško Sakan.

BORAC (Š): Stojičić 5, Nišić 5 (od 46. minuta Arsenić 5), Jaćimović 5, Lazić 5 (od 60. minuta Đurić 5), Marčeta 8, Mićić 5, Sjenčić 5, Pavlović 5, Maslić 5, Pupčević 5 (od 46. minuta Dakić 5), Blagojević 5. Trener: Mladen Radović.

***

UKRINA   0 (0)

SLOGA (T)         3 (2)

Strijelci: 0:1 Stanković iz penala u 20, 0:2 Kuruzović u 28, 0:3 Kuruzović u 66. minutu.

Stadion: Sportski centar u Čečavi.

Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 7.

Žuti kartoni: Zelenković, B. Vučić (Ukrina), Marjanović, Gašić, Stanković, Kukić, Vuković (Sloga, Trn).

Igrač utakmice: Dorian Kuruzović (Sloga, Trn).

UKRINA: Ninković 5, B. Vučić 5, Rajak 5 (od 70. minuta Kojić -), Hadžikadunić 5 (od 79. minuta Knežević -), Dragan Vučić 5, Dragoslav Vučić 5, Tatić 5, Vrhovac 5, Simić 5 (od 70. minuta Bosić -), Zelenković 5, Đurić 5 (od 79. minuta Kulaga -). Trener: Milivoje Vidović.

SLOGA (TRN): Gašić 7, Grozdanić 7 (od 86. minuta Ne. Jokanović -), Marjanović 7 (od 46. minuta Tučić 7), Vulić 7, Javorac 7, Stanković 7,5 (od 86. minuta Savić -), Kuruzović 8 (od 73. minuta Milinović -), Ni. Jokanović 7, Vuković 7, Domuzin 7 (od 82. minuta Todorić -), Kukić 7.

***

STAKORINA    2 (0)

VELEŽ     0 (0)

Strijelci: 1:0 Kajević u 52, 2:0 Milović u 86. minutu.

Stadion: “Rakovice” u Čajniču.

Gledalaca: 150.

Sudija: Vasilije Milošević (Bijeljina) 6,5.

Igrač utakmice: Boban Kajević (Stakorina) 7.

STAKORINA: Obradović 6,5, T. Tadić 6,5 (od 57. minuta Dačević 6,5), N. Simović 6,5, Racković 6,5 (od 87. minuta Stjepanović -), Milović 7, Ristanović 6,5 (od 87. minuta Gigović -), Popović 6,5, Kajević 7, Nešković 6,5, Milovanović 6,5 (od 87. minuta D. Tadić -), Jovanović 6,5 (od 66. minuta D. Simović -). Trener: Konstantin Katana.

VELEŽ (NEVESINjE): Zurovac 6, Okuka 6, Milošević 6, Vukosav 6, Kljakić 6, Ivanišević 6, Milović 6, Andrijašević 6, S. Prodanović 6, Pantić 6, Radojičić 6. Trener: Mijat Mišeljić.

***

GUBER                          2 (2)

HERCEGOVAC  0 (0)

Strijelac: 1:0 Ćirković u 33, 2:0 Ćirković u 37. minutu.

Stadion: “Vidikovac” u Srebrenici.

Gledalaca: 10.

Sudija: Luka Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Ćirković, Maksimović, Lazarević (Guber), Ilić (Hercegovac).

Igrač utakmice: Dušan Ćirković (Guber) 8.

GUBER: Popadić 7, Gvozdenović 7 (od 73. minuta Lemez -), Avramović 7, Jurošević 7, Petrović 7, Maksimović 7, Bogičević 7, Jašarević 7, Kosanić 7, Ćirković 8, Grujičić 7 (od 70. minuta Lazarević -). Trener: Davor Krsmanović.

HERCEGOVAC: Milanović 6, Begenišić 6, Popadić 6 (od 47. minuta Puhalo 6), Komnenić 6,5, Jokanović 6, Đorđić 6 (od 62. minuta Kešeljević -), Mrkaić 6, Vujović 6 (od 46. minuta Milivojević 6), Ilić 6, Vujović 6, Sudžum 6. Trener: Rajko Milenić.

***

ROMANIJA      3 (1)

RUDAR 1925       0 (0)

Strijelci: 1:0 Stupar u 24, 2:0 Simanić u 76, 3:0 M. Blagojević u 84. minutu.

Stadion: “Vlajko Petrović” u Palama.

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Cicović (Romanija), Tojić (Rudar 1925).

Igrač utakmice: Đorđe Stupar (Romanija) 7,5.

ROMANIJA: Lučić -, Jovanović 7, Čvoro 7 (od 88. minuta Gutalj -), P. Blagojević 7 (od 67. minuta Simić -), Trobok 78, Simanić 7,5, Lukić 7, Cicović 7, Elek 7, M. Blagojević 7,5 (od 85. minuta Komlenović -), Stupar 7,5 (od 88. minuta Matović). Trener: Sretko Vuksanović.

RUDAR 1925: Stevanović 6, Bumbić 6, Mitrović 6, Jović 6, Cvijić 6, Davidović 6, Marković 6, Stević 6, Tojić 6 (od 80. minuta Đurić -), Arsenović 6, Stjepić 6. Trener: Goran Ljubojević.

***

PODRINjE (T)   1 (1)

MLADOST (G)   3 (0)

Strijelci: 1:0 G. Aćimović u 18, 1:1 Žarković u 68, 1:2 Pušara u 72, 1:3 Šarenac u 90+3. minutu.

Stadion: Podrinja u Tršiću.

Gledalaca: 90.

Sudija: Radenko Jović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: D. Aćimović, pomoćni trener Stevanović, Krajšumović, Novaković, Jovanović (Podrinje, Tršić), Slijepčević (Mladost, Gacko).

Crveni karton:

Igrač utakmice: Jovan Žarković (Mladost, Gacko) 7.

PODRINjE (TRŠIĆ): B. Krstić 6, Tešić 6, Lazić 6, Radovanović 6 (od 59. minuta S. Aćimović 6), V. Krstić 6 (od 59. minuta Josipović 6), Fetahović 6 (od 76. minuta Jovanović -), G. Aćimović 6,5, Hasanović 6 (od 87. minuta Matić -), D. Aćimović 6, Krajšumović 6 Novaković 6. Trener: Milinko Lazić.

MLADOST (GACKO): Miljanić 6,5, Avdalović 6,5, Kandić 6,5, Šarenac 7, Slijepčević 6,5, Goranović 6,5 Nikolić 6,5, Ćeranić 6,5, Pušara 7, Drakul 6,5 (od 46. minuta Žarković 7), Tepavčević 6,5 (od 90. minuta Đerić -). Trener: Veselin Slijepčević.

***

GLASINAC      1936  1 (0)

VLASENICA             2 (1)

Strijelci: 0:1 Stupar u 37, 1:1 Šuka u 79, 1:2 Mitrović u 88. minutu.

Stadion: “Bara” u Sokocu.

Sudija: Željko Tekić (Zvornik) 6,5.

Žuti kartoni: Lončarević (Glasinac 1936), M. Kovačević, Matić, N. Kovačević (Vlasenica).

Crveni karton: Milovan Kovačević (Vlasenica) u 74. minutu.

Igrač utakmice: Veljko Mitrović (Vlasenica) 7.

GLASINAC 1936: Krunić 6,5, M. Pejanović 6 (od 65. minuta Čortan -), Pajević 6, Deurić 6 (od 59. minuta Novosel 6), Vitomir 6 (od 77. minuta Radonja -), Ninković 6,5, Škobo 6 (od 77. minuta Vuković -), Šuka 7, Lizdek 6, Lončarević 6, A. Pejanović 6,5. Trener: Ognjen Kreštalica.

VLASENICA: Drakulić 6,5, Mijatović 6,5, Vidović 6,5, Matić 6,5, Mitrović 7, Stupar 7 (od 77. minuta Petrović), N. Kovačević 6,5 (od 77. minuta Zekić -), Majstorović 6,5, Fehratović 6, Tešić 6,5 (od 90+3. minuta Vuković -), M. Kovačević 5. Trener: Pavle Golijan.

***

DRINA HE         6 (4)

ILIĆKA 01      1 (1)

Strijelci: 1:0 Sekulić u 22, 2:0 Marković u 25, 3:0 Sa. Lozo u 27, 3:1 Božić u 29, 4:1 Sekulić u 35, 5:1 Sekulić u 63, 6:1 Damjanović u 67. minutu.

Stadion: Gradski u Višegradu.

Gledalaca: 70.

Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 6,5.

Žuti kartoni: Simić, Ristivojević (Drina HE), Krstić (Ilićka 01).

Igrač utakmice: Nebojša Sekulić (Drina HE) 8,5.

DRINA HE: Tomić 7, Sa. Lozo 7,5 (od 60. minuta Vrećo 7), Ristivojević 7, Pljevaljčić 7 (od 46. minuta Gračanin 7), Stanojčić 7, Damjanović 7,5, Marković 7,5, Sekulić 8,5, Se. Lozo 7, Pejović 7 (od 80. minuta Kovačević -), Simić 7 (od 75. minuta Mandić -). Trener: Jadranko Janjić.

ILIĆKA 01: Mićanović 5, Čelik 5, Stankić 5, Ristić 5, Petrović 5, Božić 5,5, Arsić 5, Krsmanović 5, Omić 5, Zimonjić 5 (od 33. minuta Markanović 5), Krstić 5. Trener: Radivoje Nikolić.