Druga liga Republike Srpske: Laktaši slomili Čelinac u finišu

Darko Pašagić

BANjALUKA - Fudbaleri Laktaša ostvarili su 16. pobjedu u 17 susreta i nastavili da krče put ka tituli u Drugoj ligi Republike Srpske, grupa zapad.

Ovog puta izabranici Miljana Bajića kao gosti su savladali Čelinac sa 2:0, ali bilo je potrebno dobro da se namuče da stignu do cijelog plijena. Naime, domaćin je sve do 83. minuta odolijevao iskušenjima, a onda je u samom finišu primio dva pogotka. Prvo je Nikola Babić u 83. pogodio za 1:0, da bi pobjedu u samom finišu potvrdio Aleksa Radetić. Ovom pobjedom lider je zadržao velikih 11 bodova prednosti uz utakmice više od drugoplasirane Slobode iz Mrkonjić Grada, koja je poslije preokreta stigla do pobjede u Dubravama nad istoimenim domaćinom od 2:1.

U duelu dvije Sloge, trnske i srbačke, uspješnija je bila domaća koja je zabilježila pobjedu od 3:2 u izuzetno efikasnoj i zanimljivoj utakmici. Trnjani su dva puta vodili, gosti dva puta stizali, da bi na kraju junak bio Dorian Kuruzović postigavši svoj drugi pogodak u 88. minutu za slavlje domaćina.

Fudbalerima BSK-a nije bila dovoljna ni prednost od 2:0 da stignu bar do jednog boda u duelu odigranom u Krupi na Vrbasu protiv Brda. Na kraju je ekipa iz Hambarina slavila sa 3:2 i popularne “romantičare” dovela u još neprijatniju situaciju na tabeli, pogotovo što je Ukrina iz Čečave osvojila veliki bod na gostovanju kod Gorice u Šipovu.

U grupi istok zbog loših vremenskih uslova odgođena su tri susreta, a sve je to iskoristio Famos iz Istočne Ilidže koji je pobjedom u Ugljeviku nad Rudarom 1925 od 4:2 smanjio prednost nad vodećom Slogom 2 iz Gornjeg Crnjelova na šest bodova. “Motoristi” su teško došli do trijumfa kada se zna da je domaćin do pred sam kraj prvog poluvremena imao prednost od 2:0.

Važne bodove u borbi za opstanak osvojila je Mladost iz Rogatice koja je na svom terenu neočekivano lako savladala trećeplasirani Velež iz Nevesinja sa ubjedljivih 4:0.