Đoković se pomučio za polufinale

D.D.

ŠANGAJ  - Novak Đoković je izborio plasman u polufinale Mastersa u  Šangaju gdje ga očekuje duel protiv Amerikanca Tejlora Frica.

Srpski teniser je savladao Čeha Jakuba Menšika sa 2:1, po setovima je bilo 6:7(4:7), 6:1, 6:4.

Đoković je odigrao čudan meč u kojem je  propustio nekoliko velikih prilika da i ranije riješi pitanje pobjednika i obezbijedi plasman u polufinale.

U  prvom setu je Novak napravio brejk za 5:4 i servirao za prvi set. Umjesto vođstva Menšik jke napravio ribrejk i zatim dobio prvi set u taj brejku. Đoković je odigrao nešto lošije i izgubio je 4:7.

To kao da je naljutilo Novaka koji je drugi set dobio sa 6:1 i došao do izjednačenja. Sjajno je u tom dijelu funkcionisao forhend za koji rival nije imao rješenja.

U trećem setu Đoković je opet propustio dvije brejk lopte u trećem gemu, ali nije u petom pa je poveo 3:2. Za razliku od prvog seta u trećem nije bilo greške pa je Novak sačuvao svoj servis i poveo 4:2. Iako se žalio na bol u nozi,srpski teniser je uspješno priveo meč kraju.

Prvi polufinalni par čine Italijan Janik Siner i Čeh Tomaš Mahač.