Đoković porazom u dublu startovao novu sezonu u Adelejdu

Najbolji srpski teniser Novak Đoković rano je završio takmičenje u dublu sa Kanađaninom Vasekom Pospišilom, porazom u prvom kolu turnira u Adelejdu. Bolji su bili Ekvadorac Gonsalo Eskobar i Tomislav Brkić iz BiH sa 2:1 u setovima (4:6, 6:3, 10:5)

Srpsko-kanadski tandem je dobio prvi set brejkom u trećem gemu. Brik i Eskobar su u narednom setu uzeli servis rivalima za 3:1, a Novak i Vasel nisu uspeli da uzvrate u narednom gemu iako su imali dvije brejk lopte, te da tako drugi set učine neizvjesnijim i možda i trijumfuju.

Od sredine trećeg seta i rezultata 4:4 Brkić i Eskobar kreću u seriju 6:1 i ubjedljivo zatvaraju preokret i pobedu.

Jeste Đoković krenuo porazom 2023. godinu, ali zna se da je on fokusiran na singl. Prvi duel u toj konkurenciji biće protiv Kristofera Lesjtena 3. januara u 1:30 po našem vremenu, piše RTS.

Turnir u Adelejdu za Novaka je priprema za Australijan open.