Derventa ostala neporažena u Gradišci

D.D.

BANjALUKA - Rukometaši Dervente ostali su neporaženi u gradiškoj „Areni“, jer su sa domaćom Kozarom odigrali neriješeno, 30:30.

Poslije prvog poluvremena gosti su imali prednost, 16:14 i činilo se da će kući odnijeti cijeliplijen. Ipak, prvoligaš iz Gradiške je u nastavku susreta uspio da izbjegne poraz, te je nakon 60. minuta na semaforu ostalo zapisano – 30:30.

Kod domaćih prvo ime bio je Marko Petošević sa sedam postignutih pogodaka, jedan manje dao je Stefan Stančić. Na drugoj strani Sergej Krstajić imao je učinak od šest golova, dok su po pet puta mrežu rivala pogađali Zvjezdan Sibinčić, Dražen Milinković i Miloš Maksimović.

Preostala utakmica ovog kola Kotor Varoš – Mladost na programu je uutorak, 17. septembra.

ORK BL – SLAVIJA 28:21 (12:11)

Dvorana: „Borik“, gledalaca: 150, sudije: Vanja Simić i Vesna Ostojić (Doboj), delegat: Mladen Žujić (Novi Grad), sedmerci: ORK BL 8(7), Slavija 3(2), isključenja: ORK BL dva minuta, Slavija 16 minuta, crveni karton: Faris Raonić (Slavija, 57. minut).

ORK BL: F. Ignjatić, Novaković 2, Miletić 8, Bogdanić 2, Žmirić, Vukmir, Lolić 2, Stojanović, Zec 1, Rajić, Jakovljević, Malbašić 3, Stupar 6, M. Ignjatić 4. Trener: Bojan Unčanin.

SLAVIJA: M. Kovačević, B. Kovačević 1, Blagojević 1, Dragović 4, Tešanović, Mirković 2, Todorović, Moćić, Šešlija, Birdahić 5, Bozalo 1, Toskić, Raonić 5, Pavlović 2, Tuševljak, Kosorić. Trener: Boris Tešanović.

DRINA – KOZARA (KD) 38:30 (21:10)

Dvorana: Sportska u Zvorniku, gledalaca: 100, sudije. Saša Bijeljić (Gradiška) i Miroslav Tovilović (Doboj), delegat: Svetozar Kovačević

(Brod), sedmerci: Drina 6(3), Kozara 4(3), isključenja: Drina 12 minuta,

Kozara (KD) 10 minuta, crveni karton: Nedim Čamdžić (5. minut).

DRINA: Kulić, Stojić, Ložnjaković 2, Popović 4, Ćasurović 7, N. Čamdžić

2, Vidaković, Erkić 1, Banović 3, Z. Čamdžić, Miljanić 1, Tomić 7, Lugavić

3, Sarić 3, Hadžić 5, Mulavdić. Trener: Aleksandar Golubović.

KOZARA (KD): Kojanović., Stojanović 6, Maletić 1, Gavrilović 1, Puzavac,

Milanković, Dardić 2, Bjelić, Tubin 8, Arsenić 4, Maksimović 4, Šuvcak

1, Šekerac 3. Trener: Nemanja Dmitrović.

BIJELjINA – TESLIĆ 32:27 (18:14)

Dvorana: Gimnazije u Bijeljini, gledalaca: 150, sudije: Aleksa Drljača(Banjaluka) i Ognjen Kovjenić (Prnjavor), delegat: Boban Popović (Zvornik), sedmerci: Bijeljina 3(2), Teslić 8(7), isključenja: Bijeljina šest minuta, Teslić -,

BIJELjINA: Žuža 4, L. Vejnović 1, Kapor, Grbić, Pepić, Mehmedović 1, Latinović 5, Ostojić, Matić 1, Stevanović 5, J. Vejnović, Živanović 8, Purić, Marinković 6, Lonotoš 1, Janković. Trener: Slaven Lončar.

TESLIĆ: Spasojević, Okić 4, Isaković 3, Došić 6, Silajdžić 1, Aleksić 4,  Šijaković 7, Petković, Lugonjić, Jovičić, Nalić, Nikolić 1, Milanović 1. Trener: Zoran Antešević.

ORK KOZARA – DERVENTA 30:30 (14:16)

Dvorana: „Arena“ u Gradišci, gledalaca: 150, sudije: Dejan Jovančić i Mladen Todorović (Istočno Sarajevo), delegat: Vladimir Križanec (Banjaluka), sedmerci: ORK Kozara, Derventa, isključenja: ORK Kozara šest minuta, Derventa 10 minuta, crveni karton: Sergej Krstajić (Derventa, 46. minut).

ORK KOZARA: Štrbac 3, Vojnović 2, Đurić 3, Matavulj, Grujić 1, Stančić 6, Gogić, Petošević 7, Pejaković, Todorović 2, Marinković, Andžić, Savić 3, Mišanović 3, Kovačević. Trener: Nikola Stepanović.

DERVENTA: Tolimir, Živanić 3, Sibinčić 5, Zemunović 1, Milinković 5, Knežević, Pejaković, Drinić, Bera, Savić 2, Maksimović 5, Denić, Krstajić 6, Pejić 3, Šatara, Kosić. Trener: Milorad Bjelošević