Denver uz sjajnog Jokića upisao novu pobjedu

DENVER - Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Portland 120:107, uz novu, sjajnu partiju Nikole Jokića.

Srpski centar je upisao 29 poena, 11 asistencija i osam skokova.

Poslije nove pobede, Denver dijeli sa Memfisom prvo mjesto na tabeli Zapada sa 20 pobjeda i 11 poraza.

Maestralni Somborac po običaju je bio najefikasniji pojedinac u redovima Nagetsa, ubacio je 29 poena, na to je dodao 11 asistencija i osam skokova.

Podršku je imao u Džamalu Mareju koji je brojao do 25 poena.

S druge strane najefikasnije je bio Demijan Lilard, dok direktni Jokićev čuvar i njegov bivši saigrač Jusuf Nurkić nije mogao apsolutno ništa raspoloženom „Džokeru”.

Denver je bolje otvorio susret i posle uvodne dionice imao je pet poena prednosti –
 32:27.
Ipak, u nastavku je došlo do buđenja „Trejlblejzersa” koji su uspjeli da preokrenu rezultat i da odu na veliki odmor s prednošću 64:58.

Pauza je očigledno daleko više prijala igračima Denvera koji su se vratili na parket i predvođeni Jokićem, kog niko ne može da zaustavi, uspjeli su da deklasiraju Portland u trećoj dionici rezultatom 35:16.

Zategli su do maksimuma odbranu učenici Majkla Melouna, dok je napadački arsenal došao do punog izražaja. Zatrpavali su Jokić, Marej i Porter koš rivala za potpuni preokret.

To im je omogućilo da sa +13 uđu u odlučujućih 12 minuta igre (93:80). Nije Denver dozvolio Portlandu da se domogne dramatične završnice, već je rutinski priveo meč kraju i slavio rezultatom 120:107.

Nagetsi dijele prvo mjesto Zapadne konferencije sa Memfisom koji takođe ima učinak 20 pobjeda i 11 poraza, dok je Portland deveti sa učinkom 17-16.