Denver bolji od Klivlenda, Jokiću za tripl-dabl dovoljne tri četvrtine VIDEO

Košarkaši Denvera pobijedili su u gostima Klivlend kavalirse rezultatom 115:109, uz tripl-dabl učinak srpskog centra Nikole Jokića.

Nagetsi su u Klivlendu bili bolji i vodili tokom gotovo cijelog prvog poluvremena, ali nisu uspjeli da steknu više od 10 poena prednosti, što su Kavalirsi znali da iskoriste i vrate se u drugom dijelu utakmice.

Sredinom trećeg kvartala imala je domaća ekipa i plus sedam, ali je poslije rezultatske klackalice Denver poveo trojkom Portera, na nešto manje od pet minuta do kraja, i tu prednost više nije ispustio.

Srpski košarkaš Nikola Jokić je u duelu sa Kavalirsima postigao 24 poena, uhvatio 18 lopti i podijelio 13 asistencija, što je njegov 22. tripl-dabl učinak u sezoni, a već sedmi do kojeg je stigao za samo tri četvrtine.

Somborca je bez greške služio šut sa distance - pogodio je dve trojke iz isto toliko pokušaja, a ubacio je i svih šest šutnutih slobodnih bacanja.

Njegova lucidna dodavanja u koševe su pretvarali Majkl Porter, Vlatko Čančar i Džamal Mari.

Klivlend je imao očajno šutersko veče - gotovo ništa Kavalirsi nisu mogli da pogode sa distance, što pokazuje jedva 20 odsto uspješnosti šuta za tri poena, naspram Denverovih skoro 50 (17/36).

Majkl Porter je sa 25 poena i šest pogođenih trojki bio najefikasniji kod Denvera. Pratili su ga Koldvel Poup sa 17, odnosno Džamal Mari sa 16 poena. Slovenački košarkaš Vlatko Čančar doprinio je pobjedi sa deset poena.

U redovima Klivlenda najbolji strijelac bio je Ivan Mobli sa 31 postignutim poenom, dok su ga pratili Garland i Mičel sa po 22 poena.

Denver je poslije četiri pobjede u nizu na skoru 42-18 i sve su manje šanse da nekome prepusti prvu poziciji na Zapadu pred kraj regularnog dijela sezone, prenosi RTS.