Darko Vojvodić, trener Slobode: Pokazali smo šampionsko lice

BANjALUKA - Šef stručnog štaba Slobode Darko Vojvodić smatra da je njegova ekipa osvojila velika tri boda u derbiju petog kola protiv Krupe i da će ova pobjeda mnogo značiti njegovim izabranicima u borbi za sam vrh tabele.

Novograđani su do trijumfa na gostovanju u Krupi na Vrbasu, poslije kojeg su preuzeli prvo mjesto na tabeli, došli pogotkom Adija Alića u 65. minutu.

- Slobodno mogu da kažem da je ovo bila utakmica koje se ne bi postidjeli ni premijerligaši. Potvrdili smo da imamo materijala za šampionske snove. Igrali smo čvrsto i borbeno, pa iako ne bi bilo nezasluženo da je završeno podjelom bodova, jako smo srećni što smo sačuvali tri boda koja će nam mnogo značiti u nastavku sezone, u koju smo ušli ne baš potpuno spremni. Zato sam siguran da ćemo biti sve bolji kako prvenstvo bude odmicalo - rekao je Vojvodić.

Ovom pobjedom tim sa “Mlakvi” izbio je na lidersku poziciju, nanijevši prvi poraz Krupi u prvoligaškom društvu poslije 22 utakmice.

- Jednostavno nismo bili na potrebnom nivou u ovom susretu, što su fudbaleri Slobode znalački kaznili. Sigurno poraz koji nismo očekivali, ali morao se kad-tad desiti. Jednostavno, u ovaj susret moji igrači su morali ući sa mnogo više želje i htijenja, ali nije bilo tako. Moramo sada nastaviti sa pobjedama u kontinuitetu, ako želimo, a želimo, da ostanemo u borbi za prvo mjesto - kazao je kormilar Krupe Vladimir Ilić.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Rudan, Redžić, Krneta (Krupa), Krepaldi, trener Vojvodić, Saletović, Abrego, Vejnović, službeni predstavnik Karlica (Sloboda, Novi Grad).

Igrač utakmice: Adi Alić (Sloboda, Novi Grad) 7,5.

KRUPA: Damjanović 6, Redžić 6,5, Rudan 6 (od 55. minuta L. Babić 6), Perović 6, Đekić 6, N. Babić 6 (od 67. minuta Krneta -), Mrzić 6, Nuhanović 6 (od 78. minuta Hadžić -), Lelji 6 (od 78. minuta Bubić -), Petrović 6 (od 78. minuta Nikodinović -), Ristanović 6,5. Trener: Vladimir Ilić.

SLOBODA (NOVI GRAD): Todorović 7, Vejnović 7, Dodig 7, Abrego 7, Samardžić 7, Krepaldi 6,5 (od 86. minuta Smajić -), Račić 7, Kesić 6,5 (od 90+4. minuta Radišić -), Fontemaći 6,5 (od 78. minuta Tiro -), Saletović 6,5, Alić 7,5. Trener: Darko Vojvodić.

***

LjUBIĆ    3 (2)

DRINA (Z)          2 (0)

Strijelci: 1:0 A. Žižak u 12, 2:0 A. Žižak u 39, 2:1 Milošević u 66, 3:1 Segić u 81, 3:2 Blagojević u 90+4. minutu.

Stadion: “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Gledalaca: 100.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Segić (Ljubić), Beatović, Vasić, Knežević (Drina, Zvornik).

Igrač utakmice: Aleksandar Žižak (Ljubić) 8.

LjUBIĆ: Mitrović 6, Radaković 7, B. Žižak 7, Jagodić 7, Milanović 7 (od 62. minuta Javorac 7), A. Žižak 8 (od 88. minuta Grahovac -), Subić 7, Bosnić 7 (od 77. minuta Jugović -), Čudić 7 (od 62. minuta Segić 7,5), Ćetojević 7 (od 88. minuta Todorić -), Bobić 7. Trener: Milan Stanivuković.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 6, Knežević 6,5, Erić 6,5, Ćulum 6, Mazić 6, Vasić 6,5, Marković 6 (od 60. minuta Alić 6), Tvrdišić 6 (od 31. minuta Blagojević 7), Stanišić 6, Beatović 6 (od 79. minuta Marić -), Šarčević 6 (od 46. minuta Milošević 7). Trener: Miodrag Jevtić.

****

SUTJESKA                 3 (2)

SLOBODA (MG)         2 (1)

Strijelci: 0:1 Živković u 7, 1:1 N. Mojović iz penala u 18, 2:1 N. Mojović iz penala u 29, 3:1 Ateljević u 50, 3:2 Koprivica u 58. minutu.

Stadion: Gradski u Foči.

Gledalaca: 300.

Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor) 6,5.

Žuti kartoni: Dačević, Pljevaljčić, Mojović (Sutjeska).

Igrač utakmice: Nikola Mojović (Sutjeska) 7,5.

SUTJESKA: Pajević 6,5, Ristanović 6,5 (od 72. minuta Rašević -), Radović 6,5 (od 72. minuta Sekulić -), N. Mojović 7,5 (od 90. minuta Vladičić -), Milutinović 7, Mihajlović 6,5, Pljevaljčić 7, Danilović 7, Bonić 7 (od 78. minuta O. Mojović -), Dačević 7, Ateljević 7,5. Trener: Miljan Radanović.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Stjepanović 6, Danilović 6,5, Živković 7 (od 72. minuta Maksimović -), Domuzin 6 (od 66. minuta Soldat -), Zekanović 6,5, Vučković 6 (od 72. minuta Anđelić -), Guskić 6, Erić 6, Pušić 6,5, Suljić 6, Koprivica 7. Trener: Darko Maletić.

***

FAMOS    0 (0)

RUDAR P. 2 (1)

Strijelci: 0:1 Demonjić u 39, 0:2 Bilbija u 88. minutu.

Stadion: SRC “Famos-Vojkovići” u Istočnoj Ilidži.

Gledalaca: 450.

Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Lalović, Marković, Blažić (Famos), Marmat, Imamagić, Kovačević, pomoćni trener Marjanović, Alibegović, Mikić (Rudar Prijedor).

Igrač utakmice: Aleksandar Demonjić (Rudar Prijedor) 7,5.

FAMOS: Terzić 6, Jolović 6, Kokot 6 (od 55. minuta Demirović 6), Kovačević 6 (od 57. minuta Frganja 6), Otović 6, Lalović 6 (od 60. minuta Škrba 6), Radović 6, Tešanović 6, Mičić 6 (od 55. minuta Bjeloš 6), Blažić 6, Marković 6. Trener: Vladimir Drinjak.

RUDAR PRIJEDOR: Orlando 7, Servos 6,5, Pekija 7, Kovačević 6,5, Radaković 7 (od 90. minuta Bilbija -), Imamagić 6,5 (od 69. minuta Alibegović -), Demonjić 7,5 (od 78. minuta Bilbija -) Kojić 7, Kamenčić 6,5 (od 46. minuta Mršić 6,5), Marić 7, Marmat 6,5 (od 46. minuta Mikić 6,5). Trener: Zoran Bujić.

***

RADNIK            4 (1)

ŽELjEZNIČAR          1 (0)

Strijelci: 1:0 Živković u 5, 2:0 Došlo u 46, 2:1 Kalabić u 53, 3:1 Maksimović u 64, 4:1 Došlo u 68. minutu.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Gledalaca: 800.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6,5.

Žuti karton: rezervni igrač Jević (Željezničar Sport tim).

Igrač utakmice: Dragan Došlo (Radnik) 8.

RADNIK: Lakić 7, Nikić 7, Jokić 7, Došlo 8 (od 70. minuta Odžaklić -), Vasić 7,5 (od 77. minuta Paranos -), Srećković 7 (od 59. minuta Maksimović 7,5), Novak 7, Živković 7,5, Rašević 7, Burazor 7 (od 77. minuta Gavrić -), Kovačević 7 (od 77. minuta Manojlović -). Trener: Velibor Đurić.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Stupar 5,5, Kosta 5,5 (od 46. minuta Stijaković 5,5), Sladojević 5,5, Blanuša 5,5, Đogić 6, Kerezović 5,5, Šuput 5,5, Ivić 6, Janković 5,5, Jovandić 5,5, Kalabić 6,5. Trener: Asmir Avdukić.

***

KOZARA             3 (2)

ALFA MODRIČA      0 (0)

Strijelci: 1:0 Maksimović u 15, 2:0 Malbašić u 41, 3:0 Glišić u 74. minutu.

Stadion: “Velimir Sombolac” u Gradišci.

Gledalaca: 150.

Sudija: Stefan Bokić (Bileća) 6,5.

Žuti kartoni: Jandrić, Šćekić, Popović (Kozara), Kostadinović, Kuljanin (Alfa Modriča).

Igrač utakmice: Aleksandar Malbašić (Kozara) 7,5.

KOZARA: Modić 7, Šćekić 7, Veljkić 7 (od 77. minuta Komlenić -), Glišić 7,5 (od 81. minuta Matić -), Malbašić 7,5, Jandrić 7 (od 81. minuta Đurić -), Despotović 7, Popović 7, Maksimović 7,5 (od 71. minuta Blagojević -), Raca 7 (od 77. minuta Govedarica -), Pepić 7. Trener: Saša Krupljanin.

ALFA MODRIČA: Trišić 5,5, Omerhodžić 6, Pljevaljčić 6, Limić 5,5 (od 73. minuta El Gamarti -), Kuljanin 6, Kostadinović 5,5 (od 73. minuta Alizadeh -), Ninković 6, Simić 5,5, Halilović 5,5 (od 83. minuta Sajar -), Živković 5,5, Nišizaki 5,5 (od 46. minuta Mišić 5,5). Trener: Mitar Lukić.

***

LAKTAŠI                 3 (2)

PODRINjE (J)   1 (0)

Strijelci: 1:0 Bosančić u 20, 2:0 Bosančić u 35, 3:0 Marković u 48, 3:1 Perić iz penala u 85. minutu.

Stadion: Gradski u Laktašima.

Gledalaca: 500.

Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo) 6,5.

Igrač utakmice: Dejan Bosančić (Laktaši Admiral bet) 8.

Žuti kartoni: Milojević, Ostojić, Amidžić, Dojčinović (Laktaši), trener Simić, Maletić (Podrinje, Janja).

LAKTAŠI: Đ. Vuković 7, Milić 7, Amidžić 7 (od 72. minuta Petković -), Milojević 7 (od 67. minuta D. Vuković -), Ostojić 7, Marković 7,5 (od 67. minuta Zelenika -), Škorić 7 (od 80. minuta Arežina -), Bosančić 8, Runić 7, Dojčinović 7, Babić 7 (od 80. minuta Stamenković -). Trener: Miljan Bajić.

PODRINjE (JANjA): Šito 6, Andrić 6, Bradarić 6, Jahić 6, Božić 6 (od 81. minuta Alić -), Maletić 6 (od 81. minuta Pantić -), Jašić - (od 16. minuta Maksimović 6), Perković 6 (od 72. minuta Savić -), Račanović - (od 20. minuta Marković 6), Perić 7, Ragipović 6. Trener: Ilija Simić.

***

TEKSTILAC             0 (0)

ZVIJEZDA 09              2 (1)

Strijelci: 0:1 Sekulović u 22, 0:2 Janjić u 66. minutu.

Stadion: Gradski u Derventi.

Gledalaca: 250.

Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Prljeta, Jolović, Kojić (Tekstilac), Bokić, Vidović, Živanović, Dujković, Janković (Zvijezda 09).

Igrač utakmice: Andrija Janjić (Zvijezda 09).

TEKSTILAC: Simić 6, Marić 6, Đekić 6, Jolović 6, Kojić 6, Hasikić 5,5 (od 77. minuta Brković -), Prljeta 6, Miljanović 5,5 (od 77. minuta Pešević -), Bašić 5,5 (od 54. minuta Duspara -), Radić 6, Zeljković 6 (od 61. minuta Ćorić -). Trener: Dario Purić.

ZVIJEZDA 09: Abdulahović 7, Janković 7, Janjić 7,5, Resić 7 (od 83. minuta Apostu -), Matić 7 (od 89. minuta Tešić -), Mujagić 7 (od 65. minuta Blažević -), Dujković 7, Milošević 7, Vidović 7, Bokić 7 (od 46. minuta Živanović 7), Sekulović 7,5 (od 65. minuta Karvaljo -). Trener: Dženan Hošić.