Crvena zvezda rutinskom igrom do ubjedljive pobjede nad Mornarom

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mornar sa 93:77 u meču 10. kola ABA lige i tako zabilježili osmu pobjedu u sezoni.

Crveno-bijeli rutinski nadigrali Mornar

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mornar sa 93:77 u meču 10. kola ABA lige.

Naizgled sa pola snage crveno-bijeli su nadigrali goste iz Bara. Zvezda je na momente pojačavala kako bi odbijala nalete rivala. Trener Ivanović je dao šansu svim igračima i oni su je iskoristili i upisali se u listi strijelaca. Na kraju ubjedljiva pobjeda domaćina.

Mornar je imao početnu prednost od tri razlike. Usledio je odgovor crveno-belih koji su brzo preokrenuli rezulat. Gosti su pokušavali da drže priključa.

Međutim, sjajna odbrana i raspoloženi šuteri doprineli su da Zvezda sredinom drugog perioda ode na dvocifrenu razliku, koji je samo povećala do odlaska na odmor - 52:36.

Mladi Topić je iskoristio svoju priliku nakon prodora i koša u poslednjim momentima je pogođenom trojkom stavio tačku na drugu četvrtinu.

Mornar se nije predavao. Uspeo je koliko-toliko da parira crveno-belima. Gosti iz Bara su uspeli da priđu i na šest razlike, međutim Zvezda je odmah pojačala i ponovo vratila dvocifrenu razliku. Na kraju perioda Mornar je trojkom Rasela prišao na minus devet - 71:62.

Poslednji period otvoren je sa po jednom serijom na obe strane. Potom su crveno-beli ponovo pojačali i stekli plus od 17. Mornar nije više imao snage da se ponovo vrati u meč, Zvezda rutinski privela meč kraju za konačnih 93:77.

Najefikasniji u pobedičkoj ekipi bio je Bentil sa 26 poena, Ilić je dodao 11, a Dobrić 10. Kod Mornara Rasel je ubacio 35 poena, a dvocifren učinak imao je još i Vujačić - 10.

Kraj utakmice, Zvezda - Mornar 93:77

Poslednji period domaćin je otvorio serijom od 5:0. Uzvratio je Mornar sa 6:0. Zvezda je u poslednjih pet minuta igre ušla sa 11 poena prednosti.

Crveno-beli su ponovo pojačali i otišli na plus 17, potom su rutinski priveli meč kraju.

Kraj treće četvrtine, Zvezda - Mornar 71:62

Za nešto više od dva minuta igre u nastavku Mornar je smanjio na deset razlike 57:47. Novom trojkom izuzetno raspoloženog Rasela Mornar je prišao na samo sedam poena razlike - 59:52, posle pet minuta igre u trećem periodu.

Nastavljena je velika borba, crveno-beli su imali spreman odgovor i ponovo se odlepili na dvocifrenu razliku, 67:55. Do kraja perioda Zvezda je zadržala prednosti, a Mornar je trojkom rasela uspeo da priđe na devet razlike pred poslenju četvrtinu.

Poluvreme, Zvezda - Mornar 52:36

Drugi period Zvezda je počela serijom 4:0. Nastavili su crveno-beli da kontrolišu rezultat. Malo su pojačali odbranu što je ubrzalo igru i trojkom Bentila prvi put crveno-beli su imali dvocifrenu razliku - 44:32.

Do odlaska na "veliki odmor" domaćin je zadržao prednost, a tačku na prvi deo igre stavio je mladi Topić trojkom u posldnjim momentima igre. Zvezda je otišla na maksimalnih plus 16.

Kraj prve četvrtine, Zvezda - Mornar 25:22

Mornar je poveo sa 6:3, potom su crveno-beli serijom 9:0 preokrenuli rezultat. Zatim se igra rasplamsala. Obe ekipe su realizovale po nekoliko napada.

Do kraja perioda crveno-beli su zadržali prednost, koju je umanjio Rasel trojkom dve sekunde pre kraja perioda.

Crveno-beli imaju sedam pobeda, a Mornar četiri

Crvena zvezda je ostvarila sedam pobeda u dosadašnjem delu sezone i jedan poraz, dok Mornar ima četiri pobede i pet poraza.