Čehinje namučile odbojkašice Srbije

Darko Dragičević

NINGBO – Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je i četvrtu pobjedu u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Parizu.

Srbija je savladala Češku sa 3:1 nakon velike borbe , po setovima je bilo 25:20; 25:22, 30:32 i 25:20.

Prva dva seta izabranice selektora Đovanija Gvidetija su odigrale veoma sigurno i povele su sa 2:0. Čehinje su u trećem uspjele da naprave preokret i da imaju i set loptu koju nisu uspjele da realizuju.Ipak nakon velike borbe i nekoliko preokreta Čehinje su osvojile set.

To kao da je naljutilo odbojkašice Srbije koje su u čeztvrtom setu zaigrale puno bolje i nisu dozvolile da se rival opet vrati u meč.

Tijana Bošković je bila najbolja u timu Srbije sa 30 poena, dok je Maja Aleksić dodala 16 u ovoj pobjedi.

Srbiji sad slijede tri najteža rivala na takmičenju a to su reprezentacije Dominikane, (22.septembra, 4 časa), zatim dan kasnije Holandije (10 časova) , te domaćin Kine ( 24.septembar, 13.30 časova).

Dvije najbolje plasitrane reprezentacije izboriće plasman na Olimpijske igre.