Buran rukometni derbi u Banjaluci

G.S.

BANjALUKA - Buran je bio derbi 9. kola m:tel Prve lige Republike Srpske za rukometaše kojeg su u „Boriku“ odigrali Mladost i Kozara (38:30).

Igrao se 39. minut kada su pri vođstvu domaćina (22:20) arbitri iz Kozarske Dubice, Nebojša Bejtović i Bojan Burazor dosudili sedmerac za Banjalučane poslije prekršaja nad Nikolom Tešićem od strane Srđana Savića koji je još dobio isključenje.

Nakon toga je uzdanica tima iz Gradiške nastavio sa protestima, te je zaradio crveni karton i morao se preseliti na tribine. Nemanja Bezbradica je bio siguran i povećao prednost na 23:20. Uspjevali su gosti da se vrate u utakmicu kada su smanjivali na 26:25 i 27:26, ali su domaći „dodali gas“ i na kraju su slavili pobjedu 38:30 zahvaljujući Nemanji Bezbradici koji je dao 13 golova i Nikoli Tešiću sa 10, dok je golman Lazar Bera imao 17 odbrana (zaustavio dva sedmerca).

Kod Kozare 11 odbrana imao je Saša Kovačević, a po pet pogodaka upisali su Stefan Petković, Marko Petošević i Danijel Stijović.

Treba istaći da su gosti prvo poluvrijeme dobili 19:16. Nastavak je donio preokret, a igrači iz Gradiške su prvi gol u drugom dijelu postigli tek u 38. minutu kada su smanjili na 22:20. Već tada su rukometaši Mladosti rivali stvaili do znanja da žele trijumf u ovom okršaju do kojeg su na kraju uspjeli da dođu.

MLADOST – KOZARA 38:30 (16:19)

Dvorana: „Borik“ u Banjaluci, gledalaca: 100, sudije: Nebojša Bejtović i Bojan Burazor (Kozarska Dubica), delegat: Zoran Anušić (Prijedor), sedmerci: Mladost 5(5), Kozara 6(3), isključenja: Mladost 14 minuta, Kozara 12 minuta, diskvalifikacija: Saša Šatara (Mladost, 49. minut), Srđan Savić (Kozara, 39. minut).

MLADOST: Janjuš 1, Šatara, Tešić 10, Glumičić, Telen 1, Prestaš, Kovačević 2, Bera, Krstajić 5, Vukalo, Maksimović 2, Mišanović, Komnenović 1, Pejić, Bezbradica 13, Marinović 3. Trener: Danijel Božić.

KOZARA: Adžić, Gavranović, Petković 5, Gvozden 4, Matavulj, Janković 3, Gogić, Petošević 5, Mijatović 1, Bošković 1, Stijović 5, Vojinović, Stanić 2, Grujić, Savić 4, Kovačević. Trener: Aleksandar Kovačević.

BIJELjINA – ORK BL 29:21 (15:11)

Dvorana: Gimnazije u Bijeljini, gledalaca: 150, sudije: Adnan Delić (Teslić) i Igor Kuprešanin (Banjaluka), delegat: Bovan Popović (Zvornik), sedmerci: Bijeljina 3(2), ORK BL 3(3), isključenja: Bijeljina 6 minuta, ORK BL 4 minuta.

BIJELjINA: Žuža 5, L. Vejnović 1, Kapor 1, Stevanović 6, Marković 1, Milić 1, Mehmedović 1, Latinović 3, Ostojić, Grbić, Matić, Živanović 4, Purić 2, Marinković 2, J. Vejnović 1, Janković 1. Trener: Slaven Lončar.

ORK BL: Novaković, Stupar 2, Simić 9, Miletić 1, Trivunović, Žmirić, Đukić, Vukmir, Petković 6, Stojanović, Ignjatić 2, Simanić, Grahovac 1, Vrhovac, Lolić. Trener: Bojan Unčanin.

SLAVIJA – ORK BORAC 33:28 (18:10)

Dvorana: SRC Slavija u Istočnom Novom Sarajevu, gledalaca: 100, sudije: Vesna Ostojić i Vanja Simić (Doboj), delegat: Boja Jolić (Istočno Sarajevo), sedmerci: Slavija 5(4), ORK Borac 5(4), isključenja: Slavija 6 minuta, ORK Borac 2 minuta.

SLAVIJA: Gajović, Kovačević, Ostojić 1, Blagojević 2, Bozalo, Pavlvić 12, Sikima, Došlo, Ždrale 1, Beširević, Moćić 6, Šešlija, Tatar, Lazarević, Beribaka 11, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

ORK BORAC: Vranjš, Đelić, Stajčić, No. Petrović 2, D. Petrović 3, Štrbac 2, Čavić, Bogdanić 5, Obradović, Rožić 9, Brkić 1, Pejanović 2, Momić, Ševa 4. Trener: Dositej Perić.

DRINA – SLOGA 40:32 (19:16)

Dvorana: Sportska u Zvorniku, gledalaca: 100, sudije: Sebastijan Karan i Ognjen Danilović (Banjaluka), delegat: Čedomir Đukić (Prijedor), sedmerci: Drina 5(4), Sloga 6(4), isključenja: Drina 4 minuta, Sloga 6 minuta.

DRINA: Kulić, Stojić, Ložnjaković, Vidaković 1, Cerić 1, Stevanović, Popović 2, Banović, D. Bašić, Tomić 5, N. Bašić 7, Miljanić, Lugavić 5, Markanović 16, Brčaninović 3, Mulavdić. Trener: Aleksandar Golubović.

SLOGA: Mičić, Peštić 10, Žunić 3, Zejnić, Matrić, Leto 4, Šljivić, Vasić, Novak 7, Đurkić, Bošković, Lujić 8, Milanović. Trener: Uglješa Glamočić.

KOTOR VAROŠ – DERVENTA 32:29 (16:18)

Dvorana: SŠC „Nikola Tesla“ u Kotor Varošu, gledalaca: 100, sudije: Ivan Anušić i Marinko Anušić (Prijedor), delegat: Predrag Dejanović (Prijedor), sedmerci: Kotor Varoš 5(4), Derventa 3(3), isključenja: Kotor Varoš 4 minuta, Derventa 12 minuta.

KOTOR VAROŠ: Maksimović, Sakan 4, B. Marković 12, Raljić 1, Trivunović, Gatić 2, Radić 3, Bajrić 2, G. Marković, Kerezović 5, Žarić 1, L. Jovičić, B. Jovičić 2, Radivojević. Trener: Damjan Tepić.

DERVENTA: Tolimir, Živanić 3, Škrga 3, Sibinčić 1, Šećić, Milinković 7, Ne. Knežević, Stanković, Dragičević 6, Drinić, Blagojević, Pejaković 1, Topić, Šarenac 7, Beganović, Ni. Knežević 1. Trener: Milorad Bjelošević.