Briž i Porto u osmini finala, Liverpul bolji od Ajaksa

Tanjug

AMSTERDAM- Fudbaleri Liverpula savladali su večeras Ajaks na gostovanju sa 3:0 (2:0) u petom kolu A grupe Lige šampiona.

Strelci za viceprvaka Evrope i Engleske bili su Mohamed Salah u 42. minutu, Darvin Nunjez u 49. minutu i Harvi Eliot u 52. minutu, a ekipa trenera Jirgena Klopa trijumfom u Holandiji obezbijedila je igranje u osmini finala elitnog takmičenja.

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije Dušan Tadić nije uspio da spriječi težak poraz "kopljanika", ali će Ajaks igrati u šesnaestini finala Lige Evrope ukoliko u posljednjem kolu, 1. novembra, ne doživi poraž od Rendžersa veći od četiri gola razlike.

U drugom meču A grupe Napoli je pogocima Đovanija Simeonea u 11. i 16. minutu i Lea Ostigarda u 80. minutu bio bolji od Rendžersa sa 3:0 (2:0) i ima maksimalan učinak sa 15 bodova.

Napolitanci će kao prvi iz grupe u nokaut fazu ukoliko ne izgube od Liverpula na Enfildu sa 3:0 ili sa četiri gola razlike.

Fudbaleri Klub Briža bili su jedini tim u takmičenju bez primljenog gola nakon četiri kola, ali su u petom doživjeli težak poraz na domaćem terenu od Porta - 0:4 (0:1).

Mehdi Taremi postigao je dva gola za Portugalce u 33. i 70. minutu, a u strelce su se upisali i Evanilson u 57. i Stiven Eustakio u 60. minutu.

Remi između Atletiko Madrida i Leverkuzena u Španiji (2:2) označio je da su se u osminu finala plasirali i Klub Briž i Porto, a ko će s koje pozicije znaće se nakon posljednjeg kola.

Samo pobjeda garantovala je i Atletiku i Leverkuzenu nadu za plasman u nokaut fazu, ali će umjesto toga favoriti B grupe u posljednjem kolu morati da se bore za plasman u Ligu Evrope.

Musa Dijabi doveo je Nijemce u vođstvo u 9. minutu, izjednačio je Janik Fereira Karasko u 22. minutu, ali je Kalum Hadson-Odoi u 27. minutu donio novo vođstvo Bajeru.

Konačnih 2:2 postavio je Rodrigo de Paul u 50. minutu.

Ekipa trenera Dijega Simeonea imala je u 98. minutu priliku da dođe do trijumfa, ali je Janik Fereira Karasko promašio penal.

U posljednjem kolu B grupe, 1. novembra, sastaće se Porto - Atletiko i Leverkuzen - Klub Briž.

Inter je ubjedljivim trijumfom nad Plzenjom 4:0 (2:0) razriješio sve dileme u C grupi i poslao Barselonu u Ligu Evrope. Strelci za italijanski tim bili su Henrih Mhitarjan u 35, Edin Džeko u 42. i 66. minutu i Romelu Lukaku u 87. minutu.

Katalonce je u Ligu Evrope ispratio Bajern koji je dileme oko pobjednika riješio već u prvih pola sata igre.

Pogocima Sadija Manea u 10, Erika Maksima Šupo-Motana u 31. minutu i Benžamena Pavara u 95. minutu prvak Njemačke došao je do trijumfa od 3:0 (2:0) i ovjerio prvo mjesto u grupi.

Totenhem je na svom terenu remizirao sa Sportingom iz Lisabona 1:1 (0:1). Gosti su poveli preko Markusa Edvardsa u 22. minutu, a izjednačio je Rodrigo Bentankur u 80. minutu.

Ajntrajt je u Frankfurtu porazio Olimpik iz Marselja sa 2:1, a svi golovi viđeni su u prvih pola časa igre.

Daići Kamada doveo je domaćina u vođstvo već u 3. minutu, izjednačio je Mateo Genduzi u 22. minutu, a trijumf Nijemcima donio je Rendal Kolo Muani u 27. minutu.

Uoči posljednjeg kola D grupe svi timovi mogu da izbore plasman u osminu finala. Totenhem je lider sa osam bodova, Ajntraht i Sporting imaju po sedam, a Marselj šest bodova.

U posljednjem kolu, 1. novembra, sastaju se Marselj - Totenhem i Sporting - Ajntraht.