Borac u osmini finala Kupa BiH

BANjALUKA - Fudbaleri Borca prvi su učesnik osmine finala Kupa BiH, pošto su na gostovanju u Krupi na Vrbasu savladali aktuelnog šampiona Srpske i lidera Prve Lige, Krupu sa 3:1.

Gosti su poveli u 28. minutu golom pogotkom Envera Kulašina, a devet minuta kasnije na 2:0 povisio je Jovo Lukić. U 64. minutu Goran Zakarić je postigao i treći gol za Borac, a počasni pogodak za domaćina postigao je tri minuta kasnije Ajdin Redžić.

Ostale utakmice ove faze takmičenja igraju se sutra. Sastaju se: 14 časova: Jedinstvo (Bihać) - Sloga (Doboj), Laktaši - Igman (Konjic), Zvijezda 09 (etno-selo Stanišići) - Zrinjski (Mostar), Famos (Hrasnica) - Široki Brijeg, Budućnost (Banovići) - Željezničar (Sarajevo), Baton (Sarajevo) - Sloboda (Tuzla), TOŠK (Tešanj) - Velež (Mostar), Kolina (Ustikolina) - Posušje, Radnik (Bijeljina) - Tekstilac (Derventa), Zvijezda (Gradačac) - Gradina (Srebrenik), Sloboda (Novi Grad) - Rudar Prijedor, Rudar (Han Bila) - Rudar (Kakanj), 15: Sloga (Gornji Vakuf) - Leotar (Trebinje), 16: Alfa Modriča - Tuzla siti, 18 časova: Čelik (Zenica) - Sarajevo.