Borac poražen od Veleža u Mostaru

MOSTAR - Fudbaleri banjalučkog Borca izgubili su od Veleža 1:0 u Mostaru, u 21. kolu M:tel Premijer lige BiH.

U odličnoj  fudbalskoj atmosferi, pred punim tribinama, prvo poluvrijeme je proteklo u slaboj igri s obe strane, bez pravih prilika i uzbuđenja.

Ipak, u nastavku je bila sasvim druga situacija. Igrači Veleža su silovito krenuli po pobjedu te su odmah na otvaranju drugog dijela propustili dvije velike šanse. Prvo je Blagojević slabo šutirao s pet metara, ravno u Ćetkovića, a zatim je Haskić iz slične udaljenosti glavom šutirao pored gola.

U jeku napada Veleža do vodstva je mogao i Borac. Jurilj je dobro istrčao kontru, šutirao je, ali je Bogdanović odbranio.

Napeta igra je nastavljena da bi u 72. minuti Vehabović dao gol za Velež, i rezultat od 1:0 se nije mjenjao do kraja utakmice

Leotar je u Trebinju odigrao neriješeno 1:1 sa Igmanom.

Dobojska Sloga sutra od 13 časova gostuje Tuzla sitiju.