Borac ostao neporažen i nakon derbija

D.D.

ZAVIDOVIĆI - Rukometašice Borca ostale su neporažene i nakon zaostale utakmice petog kola. Banjalučanke su remizirale na gostovanju u Zavidovićima protiv Krivaje 23:23.

Ekipa trenera Nikole Bijelića ima za čim da žali jer je tokom većeg dijela derbija imala prednost. U prvom poluvremenu Borac je vodio i plus četiri (11:7), a na pauzu je otišao sa 13:10.

Krivaja je bolje otvorila drugi dio pa je izjednačila na 14:14 u 36. minutu. Ipak imale su Banjalučanke još jednu šansu jer su u finišu vodile 23:20.

Međutim nisu uspjele da sačuvaju prednost jer u posljednjih osam minuta nisu dale gol pa je na kraju Krivaja došla do izjednačenja i boda 23:23.

U ekipi Krivaje Amina Bukvić je postigla devet golova, dok su u Borcu Lana Lončar i Helena Ćurić dale po pet golova

Nakon šest kola Borac ima pet pobjeda i remi. Banjalučanke su poželjele i brz oporavak Nejri Cerić, koja je zaradila povredu tokom meča.