Borac gleda ka prvom mjestu

M.Z.

BANjALUKA - Sa dvije pobjede i jednim porazom košarkaši Borca završili su nastup na trećem balon turniru kojem su bili domaćini proteklih sedam dana.

Banjalučani su sa ubjedljivih 98:71, nadigrali Lovćen u desetom kolu i stigli do devete pobjede u regionalnim takmičenju ove sezone. "Crveno-plavi" su ostali lideri sa velikim šansama da sa prvog mjesta započnu takmičenje u završnici u kojoj će sloviti kao favorit za titulu i plasman u viši rang.

Na utakmici protiv ekipe sa Cetinja nije bilo uzbuđenja kao tokom prethodne dvije. Borac je kontrolisao igru i rezultat pa su šansu dobili igrači koji su imali manju minutažu do sada tako da je viđeno dosta straktivnih poteza.

Već na poluvremenu domaćin je imao 20 poena prednosti koju je rutinsli sačuvao u drugih 20 minuta za novi trijumf koji je bio nagrađen velikim aplauzom više od 1500 navijača u dvorani "Borik" koji su zdušno bodrili svoje ljubimce.

Najefikasniji kod domaćina bio je Kosta Kondić sa 20 poena, a Srđan Gavrić dodao je 14.