Borac deklasirao Široki

Milan Zubović

ČAJETINA - Košarkaši Borca očitali su lekciju Širokom na startu Druge ABA lige i nadigrali ga rezultatom 68:95 u prvom kolu.

Da će ova utakmica teći u jednom smjeru bilo je jasno nakon uvodnih deset minuta kada su Banjalučani ubacili čak 38 poena, naspram 19 Širokog i tu praktično riješili pitanje pobjednika. Sve ostalo bilo je odrađivanje posla jer ekipa iz Hercegovine nije mogla da parira razigranim "crveno-plavima" koji su sredinom treće četvrtine vodili sa 31 poenom razlike.

Najbolji kod pobjednika bio je Martin Džeron sa 31 poenom, Amsal Delalić postigao je 22, a Jan Rebec 13. U poraženom timu Lovre Bašić dao je 12 poena.

Drugi meč prvog balon turnira Druge ABA lige Borac će igrati u petak od 15 časova protiv Vrijednosnica Osijek.