Bogdanović odličan u pobjedi Atlante nad Vašingtonom

Košarkaši Atlante nadigrali su Vašington sa 122:120 na gostovanju i došli do prednosti u direktnom okršaju u borbi dva tima za plasman u plej-of. Značajan doprinos pobjedi dao je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović koji je imao najviše osvojenih lopti u svom timu.

Iako je Vašington dobro ušao u meč na svom terenu i imao prednost tokom većeg dijela utakmice, Atlanta je uspjela da u finišu treće četvrtine načini seriju pogodaka i vrati se u meč.

U posljednjoj četvrtini su uspjeli da načine preokret i dođu do 33. pobjede u NBA ligi, prenosi RTS.

Srpski internacionalac Bogdan Bogdanović je imao osam uspješnih skokova na meču, najviše u svom timu, uz 14 postignutih poena i pet asistencija.

Efikasniji u šutevima od njega bili su Trej Jang sa 28 poena, Dižonte Mari sa 17 i Hanter sa 15 postignutih poena.

Košarkašima Vašingtona nije od pomoći bila ni sjajna igra i efikasnost Kristapsa Porzingisa koji je postigao čak 43 poena.

I tim Čikaga ubjedljivo je nadigrao Denver sa 117:96 na gostovanju i uvećao šanse da se nađe u plej-inu, a timu domaćina nije mnogo pomogla ni nova odlična igra Nikole Jokića kome su samo dvije asistencije nedostajale da ostvari novi trostruki dvocifren učinak.

Ubjedljivu pobjedu ostvario je Finiks deklasiravši Oklahomu sa 132:101 na svom terenu, Klivlend je na gostovanju nadigrao Majami sa 104:100, a Dalas poražen je od Nju Orleans Pelikansa sa 106:113.