Arunovićeva i Mikec osvojili srebro na Svjetskom kupu

Srna

Srpski strijelci Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su danas drugo mjesto u takmičenju mešovitih parova vazdušnim pištoljem na Svjetskom kupu u Kairu, saopšteno je iz SSS.

Arunovićeva i Mikec su zauzeli drugo mjesto u kvalifikacijama sa 582 kruga.

Rival u meču za zlato bio im je drugi sastav Indije (Ritm Sngvan/Varun Tomar), koji je u finalu slavio sa 16:10.

Treće mjesto pripalo je sastavu Njemačke.

Srpski strijelci Teodora Vukojević i Milutin Stefanović osvojili su peto mjesto u takmičenju mješovitih parova vazdušnom puškom.

Vukojevićeva i Stefanović su skupili 628,9 krugova. Andrea Arsović i Lazar Kovačević su zauzeli 18. mjesto.

Na Svjetskim kupovima ove sezone se primenjuju olimpijska pravila, ne dijele se dvije bronze, već samo jedna.

U meč za treće mjesto prolaze samo trećeplasirani i četvrtoplasirani u kvalifikacijama.

U utorak će biti održana pojedinačna takmičenja vazdušnom puškom.