Alvarez vodi novogradsku Slobodu ka tituli

Darko Pašagić

NOVI GRAD - Fudbaleri Slobode u 20. kolu Prve lige Republike Srpske savladali su “fenjeraša” Budućnost iz Pilice sa 3:0 i tako zasjeli na čelo tabele.

Izabranici Duška Vraneševića su od samog početka susreta opsjedali gol Piličana, koji su na sve načine pokušavali da zaštite svoju mrežu. Bunker Budućnosti izdržao je do 40. minuta, kada je poslije dobre akcije domaće ekipe Valentin Alvarez pogodio pravo mjesto. Već u 54. minutu Ljubomir Kovačević je povisio na 2:0, da bi deset minuta kasnije Alvarez i drugi put zatresao mrežu pulena Dalibora Krezovića i tako je Sloboda poslije ovog kola sa utakmicom više odigranom postala lider prvoligaškog karavana.

Pravi debakl doživjeli su fudbaleri Željezničar Sport tima, koji su na dobojskom stadionu “Luke” poraženi od Sloge sa 0:8. Iako je domaćin poveo već u sedmom minutu pogotkom Dimitrija Zajića, niko nije očekivao pravi potop Banjalučana, koji su do odlaska na odmor morali još jednom da vade loptu iz svoje mreže, nakon što je u 45. minutu Uglješa Stevanović pogodio za 2:0. U nastavku susreta prava rapsodija izabranika Zorana Ćurguza, koji su od 72. do 81. minuta postigli čak četiri gola.

Nekadašnji šampion BiH Alfa Modriča poražena je u etno-selu Stanišići od raspoloženih fudbalera Zvijezde 09 sa 0:6. Petar Orlandić i Miloš Gordić sa po dva gola trasirali su put nekadašnjem premijerligašu ka ubjedljivoj pobjedi i tako zadržali Zvijezdu 09 među kandidatima za plasman u premijerligaško društvo.

Na Gradskom stadionu u Zvorniku viđen je preokret. Iako je Ljubić golom Dejana Javorca u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena poveo sa 1:0, fudbaleri Drine su bili izuzetno raspoloženi u drugom dijelu i već do 71. minuta imali  prednost od 3:1. Poraz Prnjavorčana ublažio je Jovan Milovanović u 73. minutu.

Do ovog kola lider na tabeli Krupa zbog velikog broja bolesnih igrača, koji su imali povišenu temperaturu, odgodio je susret sa Kozarom, a novi termin odigravanja posljednje utakmice 20. kola prvoligaškog karavana biće u srijedu, 6. aprila, od 15.30 časova.

Rezultati i strijelci 20. kola m:tel Prve fudbalske lige Republike Srpske: Drina (Z) - Ljubić 3:2 (Marković 57, Tadić 69, Damjanović 71 - Javorac 45+2, Milovanović 73), Sloga (D) - Željezničar ST 8:0 (Zajić 7, 57, Stevanović 45, 64, Radić 72, Bilal 76, Božić 79, Starčević 81), Omarska - Borac 0:2 (Duvan 63, Mikić 72), Zvijezda 09 - Alfa Modriča 6:0 (Orlandić 33, 51, Gordić 36, 87, Živković 73, Šikanjić 89), Sloboda (NG) - Budućnost (P) 3:0 (Alvarez 40, 63, Lj. Kovačević 54), Tekstilac - Slavija 2:0 (Kojić 60, S. Perić 65), Sutjeska - Podrinje (J) igrano sinoć, Krupa - Kozara odgođeno za 6. april.