Alkaras poslije Nadala srušio i Đokovića

Agencije

MADRID – Mladi španski teniser Karlos Alkaras se poslije velike borbe i drame plasirao u finale Mastersa u Madridu.

Španac je poslije tri sata i 35 minuta igre pobijedio najboljeg igrača svijeta, Novaka Đokovića, u slobodno se može reći najboljem meču od početka godine, 6:7 (5), 7:5, 7:6 (5).

Mladi teniser iz Mursije je prethodno, dan poslije svog 19. rođendana, došao do najveće pobjede u karijeri, protiv svog sunarodnika i idola Rafaela Nadala, 6:2, 1:6, 6:3.

Alkaraz je nošen podrškom sa tribina, odigra sjajno u odlučujućim momentima taj-brejka trećeg seta.

Đoković je dobio prvi set, propustio brejk loptu u drugom, a zatim dozvolio Špancu da izjednači.

U finišu trećeg Đoković je spasio meč loptu, još jednu potom u taj-brejku, ali više nije mogao.

Alkaraz će u finalu igrati protiv pobjednika drugog polufinala između Stefanosa Cicipasa i Aleksandra Zvereva.

Masters u Madridu igra se za nagradni fond od 6.744.165 evra.