Usponi i padovi srpskih sportista na početku OI

PARIZ - Prvog takmičarskog dana OI u Parizu na terenima i borilištima je 13 srpskih sportista.

Damir Mikec plasirao se u finale discipline 10 metara vazdušni pištolj kao prvi u kvalifikacijama.

Srpski strelac rekao je da je odradio tek četvrtinu posla, da ga u finalu čekaju odlični rivali, ali i da je spreman i posjeduje dovoljno iskustva.

Veslačica Jovana Arsić izborila je četvrtfinale u ženskom skifu.

Novak Đoković rutinski se plasirao u drugo kolo pobjedom nad Metjuom Ebdenom, piše RTS.

Srpski veslački dubl u sastavu Martin Mačković/Nikolaj Pimenov potom nije uspio da obezbijedi polufinale – moraće u repasaž.

Džudistkinja Milica Nikolić je na startu bila bolja od Slovenke Maruše Štangar (1:0). U 1/8 finala izgubila je od Španjkinje Laure Martines Abelende (10:0).

Sara Ćirković poražena od Jutamas Jitpong

Tajlanđanka Jutamas Jitpong pobijedila je Saru Ćirković poslije tri runde 4:1 odlukom sudija u kategoriji do 54 kilograma. Ovim porazom Sara je eliminisana sa turnira.

Zorana Arunović nije uspjela da se plasira među osam najboljih u disciplini 10 metara vazdušni pištolj. Završila je na 10. mjestu u kvalifikacijama i ostala bez plasmana u finale.

Đurić: Uspjeh srpskih sportista izvor nacionalnog ponosa i jedinstva

Uspjeh srpskih sportista na olimpijskoj sceni nije samo pitanje ličnog dostignuća već je izvor nacionalnog ponosa i jedinstva, poručio je danas ministar inostranih poslova Srbije Marko Đurić i istakao da njihove pobjede donose ogromnu radost i osjećaj uspjeha cijeloj naciji.