Srpski muški kajakaški četverac izborio plasman u finale Olimpijskih igara u Parizu

Tanjug

PARIZ - Srpski muški četverac u kajaku plasirao se danas u finale u disciplini K4 na 500 metara na Olimpijskim igrama u Parizu.

Četvorosed Srbije u sastavu Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Marko Dragosavljević, Vladimir Torubarov osvojio je danas drugo mjesto u polufinalu, što je bilo dovoljno za plasman u finale. Oni su ostvarili rezultat od jedan minut, 19 sekundi i 91 stotinka. Prvo mjesto osvojila je Australija (1:19.22).

Finale je na programu danas od 13.50 časova.

Srpski ženski četverac nije ranije danas uspio da se plasira u finale OI u disciplini K4 na 500 metara. Četvorosed Srbije u sastavu Anastazija Bajuk, Milica Novaković, Marija Dostanić i Dunja Stanojev zauzeo je treće mjesto u polufinalu.