Srbija u polufinalu OI: Australija pala u produžetku

GS

PARIZ- Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Olimpijskih igara pobjedom nad selekcijom Australije sa 95 prema 90.

Australija je mnogo bolje otvorila utakmicu i posle 10 minuta, predvođena tandemom Peti Mils (12 poena) - Džoš Godi (osam) imala je velikih plus 14 - 31:17. Početkom druge dionice Australija je imala rekordnih plus 24 - 44:20. Na poluvremenu je poslije serije Srbije u finišu druge dionice bilo 54:42 za Australiju.

Srbija je predvođena kapitenom Bogdanom Bogdanovićem velikom serijom u trećoj četvrtini povela u 25. minutu (61:60), a u posljednjih 10 minuta ušlo se sa 67:65 za "orlove". Povela je Srbija 73:67, ali je Australija uzvratila mini serijom 5:0. U posljednja tri minuta ušlo se rezultatom 78:78.

Vasilije Micić je devet sekundi prije kraja dao jedno od dva slobodna bacanja za 82:80 za Srbiju. Mils je dvije sekunde prije kraja izjednačio na 82:82, a Bogdanović sa više od pola terena nije uspio da pogodi trojku pa je meč otišao u produžetak.

Srbija je mini serijom Nikole Jokića 25 sekundi prije kraja produžetka povela 93:90. Australija zatim nije iskoristila napad, a Bogdanović je dao oba bacanja za konačnih - 95:90.

Kod Srbije je najefikasniji bio Nikola Jokić sa 21 poenom, uz 14 skokova i osam asistencija. Bogdan Bogdanović je dao 17 poena, Vasilije Micić 14, Marko Gudurić i Ognjen Dobrić po 11, a Aleksa Avramović 10.

Mils je predvodio Australiju sa 26 poena, Gidi je dao 22, a Džek Mekvej 13.

Srbija je meč odigrala bez prehlađenog Nikole Jovića.

Košarkaši Srbije će u četvrtak polufinalu OI igrati protiv pobjednika meča Sjedinjene Američke Države - Brazil.