Poluvrijeme: Srbija na dvije runde do zlata protiv Hrvatske

Agencije

Vaterpolo reprezentacije Srbije i Hrvatske igraju meč za zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu.

Srbija će pokušati osvojiti treće uzastopno zlato na Olimpijskim igrama, dok se Hrvatska nada drugom zlatnom olimpijskom odličju.

Obje reprezentacije su završile četvrte u svojim grupama, a u nokaut fazi Srbija je u četvrtfinalu slavila protiv Grčke 12-11, a protiv SAD-a je slavila u polufinalu 10-6.Hrvatska je u četvrtfinalu srušila Španiju 10-8, a u polufinalu Mađarsku 9-8.

TOK MEČA:

Druga četvrtina

8' - Hrvati ne koriste dva igrača više.

7' Osmi gol postižu "delfini" – 8:5 Sjajno je uplivao Dedović, video je to Vico i proigrao svog saigrača.

7' - Marinić Kragić smanjuje razliku, rezultat je 7:5. Vraćaju li se Hrvati u utakmicu?

6' - Sada ipak dolaze do gola, Fatović smanjuje zaostatak.

6' - Hrvati ne mogu pogoditi. Prvi šut brani Filipović, a potom stativa pomaže reprezentaciji Srbije.

5' - Sa druge strane brani Popadić, koji je zamijenio Bijača na golu.

5' - Hrvatska propušta još jednu šansu za novi gol.

4' - Ivica Tucak zove tamj-aut, nezadovoljan igrom svojih izabranika.

4' - Strahinja Rašović pogađa za 7:3. Hrvati djeluju nemoćno u odbrani.

3'  - Sa obe strane promašaji vaterpolista.

2' - Hrvati pokušavaju, ali Harkov je izblokiran. Rezultat ostaje nepromijenjen.

2' - Lagani pogodak Srbije za novo povećanje prednosti.

1' - Počela je druga četvrtina. Hrvati preko Luke Lončara dolaze do trećeg gola.

Prva četvrtina

8' - Filipović brani, Hrvati nisu uspjeli smanjiti prednost istočnih komšija.

7' - Hrvatska je nervoznija, Srbi imaju priliku za +'3. I pogađa Nikola Jakšić, Srbi vode!

7' - Srbija sa igračem više dolazi do +2, pogađa sjajni Nikola Jakšić.

6' - Srbija je ponovo povela.

5' - Hrvatska dolazi do 2:2. Marinić Kragić se upisuje u strijelce. Još jednom Hrvati koriste prednost igrača više.

5' - Srbija vodi 2:1, Bijač nemoćan na šut iz penala Ćuka.

4' - Nemanja Ubović izjednačava

3' - Hrvatska je povela u meču golom Lorena Fatovića.

1' - Prvi napad za Hrvatsku