Šok u Parizu: Ispao Zverev, ništa od odbrane titule

Srpski tenisr Novak Đoković od 19 časova igra četvrtfinale Olimpijskih igara u Parizu, a već zna protiv koga bi igrao u polufinalu ukoliko večeras ostvari povoljan rezultat.

Ukoliko Srbin izbaci Grka, naredni rival bio bi mu Lorenco Muzeti, koji je napravio veliko iznenađenje i eliminisao aktuelnog olimpijskog šampiona Aleksandera Zvereva.

Meč je bio veoma neizvjestan, a poslije više od dva sata borbe završen u dva seta, na razliku: 7:5, 7:5.

Muzeti je u prvom gemu imao brejk, ali je posustao na 5:4 kada je servirao za osvajanje. Međutim, u narednom je ponovo došao do brejka i potom priveo set kraju.

U drugom nije bilo oduzimanja servisa sve do 11. gema kada je Italijan ponovo "načeo" Zvereva i potom ga dotukao za plasman u polufinale.

Đoković i Muzeti su se sastajali do sada sedam puta i srpski as vodi sa 6:1 u pobjedama, dok je jedini poraz doživio u Monte Karlu prošle godine.

Nedavno na Vimbldonu bilo je 6:4, 7:6, 6:4 u korist Đokovića.