Rukometaši Slovenije udaljili Hrvate od četvrtfinala

B92

Rukometaši Slovenije savladali su Hrvatsku 31:29 u važnoj utakmici u borbi za četvrtfinale Olimpijskih igara.

Hrvati su vodili cijelo prvo poluvrijeme, ali se sve do 47. minuta vodila neizvjesna borba.

Tada Slovenci serijom 5:0 preokreću sa 20:21 na 25:21. Hrvate je potpuno poremetilo isključenje Načinovića čime su ostali bez ključnog defanzivnog aduta.

Hrvati uspijevaju da smanje na 25:23 u u 53. minutu, ali Janca sa dva brza gola odvodi Slovence na 28:24 čime rješavaju pitanje pobjednika.

Slovence je predvodio upravo Janc sa osam golova, a sedam je postigao Vlah.

Najefikasniji Hrvati bili su Šoštarić i Martinović sa po pet golova, dok su po četiri postigli Srna i Lučin.

Ovim porazom, nakon mučenja sa Japanom, Hrvati su ugrozili šansu da se nađu među četiri najbolja tima u grupi koja će u četvrtfinale.

Čekaju ih dueli sa Nijemcima koji su na 2-0, Špancima i Šveđanima.