Odbojkašice Srbije poražene od Kine, ali idu u četvrtfinale

Tanjug

PARIZ- Odbojkašice Srbije poražene su od Kine rezultatom 1:3 (25:21, 20:25, 21:25, 22:25) u meču posljednjeg kola grupe A, ali i pored neuspjeha idu u četvrtfinale kao jedna od dvije najbolje trećeplasirane selekcije.

Srbija je osvojila prvi set i djelovalo je da će izabranice selektora Đovanija Gvidetija uspeti da stignu do pobjede. Drugi set su međutim Kineskinje lako dobile, a zatim i treći i tako povele 2:1. U četvrtom setu vodila se velika borba, ali je kod rezultata 23:23 Kina vezala dva poena i tako prelomila meč.

Li Jingli je sa 26 poena predvodila Kinu do pobjede, Ksijangju Gong je osvojila 20 poena, a Vang Juanjuan 11. Tijana Bošković je sa 36 poena bila najbolja poenterka utakmice, Maja Aleksić je imala osam poena, a Mina Popović šest.

Srbija je takmičenje u grupi A okončala sa pobjedom nad Francuskom i porazima od Sjedinjenih Američkih Država i Kine. Uprkos porazu, Srpkinje su se plasirale u četvrtfinale Igara kao jedna od dvije najbolje trećeplasirane ekipe.

Ime rivalki Srpkinje će saznati po okončanju grupne faze i meča Brazil - Poljska u grupi B.