"Delfini" sve dalje od četvrtfinala

Darko Pašagić

PARIZ – Vaterpolisti Srbije doživjeli su i drugi poraz na Olimpijskim igrama u Parizu pošto su u trećem kolu grupe B poraženi od Španije sa 11:15 (3:4, 3:3, 3:3, 2:5).

Poslije tijesne pobjede u prvom kolu nad Japanom od 16:15, te debakla u drugom od Australije izabranici Uroša Stamenkovića su odigrali još jedan loš meč i dozvolili "crvenoj furiji" da dođe do trećeg trijumfa na turniru.

I ovog puta "delfini" su bili ispod očekivanog nivoa i poslije prvog perioda gubili su sa 3:4.

U drugoj i trećoj četvrtini Španija je konstantno bila u prednosti, ali su vaterpolisti Srbije uspjeli da pred posljednjih osam minuta ostanu na rezultatskom minutu od jednog gola (9:10).

Međutim, u četvrtoj četvrtini nisu uspjeli ne samo da dođu do preokreta već su doživjeli još jedan ubjedljiv poraz od 11:15.

Meč četvrtog kola u grupi B reprezentacija Srbije igra u subotu od 19,30 časova protiv Francusknje i ukoliko žele da se plasiraju u četvrtfinale moraju da pobijede domaćina turnira.

Posljednji duel u grupi "delfini" igraju u ponedjeljak od 12 časova, kaa će im protivnik biti Mađarska