Đoković je u polufinalu Olimpijskih igara!

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković plasirao se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu.

On je u četvrtfinalnom meču savladao Grka Stefanosa Cicipasa rezultatom 2:0 (6:3, 7:6 (7:3)).

Dok je prvi set dobio rutinski, u drugom se Srbin propisno namučio. Cicipas je u jednom trenutku vodio i 4:1, a ono što je posebno zabrinulo sve ljubitelje srpskog tenisera jeste bol koju je Đoković osjetio u nedavno operisanom koljenu.

Meč je trajao dva sata i dva minuta. Đokoviću je za osvajanje prvog seta bio dovoljan jedan brejk koji je napravio u četvrtom gemu.

Cicipas je na startu drugog seta poveo 3:0. Đoković je u tom trenutku loše kretao i imao problema sa povredom koljena.

Srpski teniser je potom zatražio medicinsku pomoć u pauzi između trećeg i četvrtog gema. Zatim je Đoković još jednom izgubio servis.

U petom gemu srpski teniser pravi brejk sa nulom. Cicipas je u šestom gemu propustio tri brejk lopte.

Grčki teniser je u devetom gemu imao tri vezane set lopte na svoj servis, ali je Đoković uspio da ih spasi i napravi drugi brejk u setu.

Srpski teniser je u taj-brejku bio bolji rezultatom 7:3.

Srbin je popravio skor protiv Grka, pa tako sada ima 12 pobjeda i dva poraza.

U borbi za finale čeka ga Italijan Lorenco Muzeti, koji je danas napravio iznenađenje savladavši branioca titule, Nijemca Aleksandra Zvereva.

Srpski teniser vodi 6:1 protiv Muzetija u međusobnim duelima. Đoković je posljednji put Muzetija pobijedio na Vimbldonu rezultatom 3:0.