"Delfini" mukom do pobjede

M. Zubović

PARIZ - Teže nego što se očekivalo vaterpolisti Srbije započeli su odbranu dvije vezane zlatne olimpijske medalje iz Rio de Žaneira i Tokija.

"Delfini" su u prvom kolu uz dosta muke pobijedili Japan rezultatom 16:15 (4:4, 3;4, 5:3, 4:4).

Srbija je povela sa 2:0 na početku utakmice, Japan je smanjio na 2:1, pa izjednačio na 2:2, da bi Srbija stigla do prednosti 4:2, a egalom je završena prva četvrtina (4:4).

Japan je poveo sa 5:4 početkom druge četvrtine mada je odmah sve vraćeno na početak.

Rezultatski rolerkoster nastavljen je i u ostatku meča. Srbija je bila u vođstvu, ali nije uspijevala da se odvoji jer se uporni Japanci nisu predavali.

Srpski selektor Uroš Stevanović bio je vidno nervozan tokom meča zbog nedovoljno dobre igre svojih izabranika pa je zaradio javnu opomenu.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Dušan Mandić sa sedam golova.