BiH i dalje bez ijedne medalje na OI: Evo ko je još u neslavnom društvu

Tanjug

SARAJEVO - Bosna i Hercegovina je ostala među četiri evropske zemlje koje nikada nisu osvojile olimpijsku medalju, piše danas sarajevska N1 tv., nakon što su u Parizu završene 33. ljetne Olimpijske igre.

BiH će, kažu, morati još da pričeka da bi se radovala prvoj olimpijskoj medalji.

Pored BiH u neslavnom društvu još su  Andora, Monako i Malta.

Što se tiče ovogodišnjih nastupa pet bh. olimpijaca, koji su predstavljali BiH, najbolji nastup ostvarila je Larisa Cerić, džudistkinja koja je zauzela sedmo mjesto, dok je Aleksandra Samardžić završila nastup na Igrama ulaskom među 16 najboljih do 70 kilograma.

Iako se očekivalo, plivačica Lana Pudar nije uspjela da izbori finale na 100 i 200 metara delfin.

Jovan Lekić plivao je na 400 metara slobodnim stilom, i na kraju u ukupnom poretku zauzeo 30. mjesto, a bacač kugle Mesud Pezur ostao je bez finala.

Najbolji plasman ikada na Olimpijskim igrama za BiH, ostvario je tekvandoista Nedžad Husić, kada je zauzeo peto mjesto u Tokiju i bio, kako navode, nadomak prve olimpijske medalje.