Srpski košarkaši bronzani na EP

Tanjug

IRAKLION - Košarkaška kadetska reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu pošto je u Iraklionu pobijedila domaćina Grčku rezultatom 74:65.

Srbija je na poluvremenu vodila 39:32, a u trećoj deonici stekla je dvocifrenu prednost. U posljednjih 10 minuta ušlo se sa plus 13 (57:44) za izabranike Vladimira Zlatanovića, a sedam minuta prije kraja bilo je plus 16 (63:47) i tad je bilo jasno da će bronza oko vrata mladim srpskim košarkašima.

Prišli su Grci na minus sedam (58:65) tri minuta prije kraja, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze pobjedu Srbije.

Ka pobjedi je "orliće" predvodio Vuk Danilović sa 24 poena, Andrej Bjelić je dao 14, Nikola Karalić 11, a Andrej Pavlović 10.

Hrizostomos Hacilampru je bio najefikasniji u Grčkoj sa 21 poenom, Aleksandros Skliros je dao 15.

Za zlatnu medalju od 20 časova igraju Francuska i Španija.