Sjajni Jokić vodio Denver do nove pobjede

DENVER - Košarkaši Denvera ubjedljivo su nadigrali tim Čikaga sa 123:101 u utakmici sedmog kola NBA lige. Pobjedu su obilježili nova sjajna igra Nikole Jokića i povreda Džamala Marija.

Aktuelni šampioni NBA lige, nakon poraza od Minesote, vratili su se na pobjedničku stazu slavljem nad Dalasom, a sada su nastavili niz nadigravši Čikago.

Slavlje je pomutila povreda zadnje lože desne noge Džamala Marija koji je na početku druge četvrtine morao da napusti teren . Još je neizvjesno kolika će pauza biti potrebna Mariju za oporavak.

Njegov izostanak je i bio razlog što je Čikago uspio da u drugoj četvrtini preuzme inicijativu i da predvođen Nikolom Vučevićem dođe do prednosti i poluvrijeme završi sa minimalnim vođstvom sa 53:51.

Ipak u nastavku domaćini se vraćaju u igru i uspijevaju da načine rezultatski preokret a potom naprave i ubjedljivu prednost za konačnu pobjedu.

Srpski centar Nikola Jokić je novom sjajnom igrom nastavio da predvodi tim i opet mu je nedostajala samo jedna asistencija za novi trostruki dvocifren učinak, piše RTS.

Ovoga puta Jokić je ubacio 28 poena uz 16 skokova, devet asistencija i tri ukradene lopte za nešto više od 33 minuta igre.

Odlično ga je pratio Majkl Porter Junior sa 27 poena, šest skokova i dvije asistencije, a Eron Gordon ih je pratio sa 15 poena, 12 uhvaćenih i pet podijeljenih lopti, dok je Redži Džekson imao 16 poena.

Kod gostiju najefikasniji je bio Nikola Vućević sa 19 postignutih poena, Demar Derozan je zabilježio 17, a Dževon Karter 16 poena.