Sakramento pobijedio Golden Stejt, Njujork nadigrao Klivlend

Tanjug

Košarkaši Sakramenta pobijedili su noćas na svom terenu ekipu Golden Stejta 126:123 u prvom meču prvog kola plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Košarkaši Golden Stejta, koji su aktuelni šampioni NBA lige, vodili su skoro 30 minuta, ali su domaći igrači uspjeli da preokrenu rezultat u finišu meča i da dođu do prve pobjede u seriji.

Najefikasniji u ekipi Sakramenta bio je Dieron Fok sa 38 poena, dok je Malik Monk dodao 32. U poraženom timu najbolji je bio Stef Kari sa 30 poena, dok je Klej Tompson ubacio 21. Naredni meč biće odigran za dva dana u Sakramentu.

Košarkaši Njujorka pobijedili su u gostima ekipu Klivlenda 101:97 u prvom meču prvog kola plej-ofa Istoka. Njujork je do brejka stigao u neizvjesnoj završnici.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džejlen Branson, koji je postigao 27 poena, a od toga 21 u drugom poluvremenu.

Džulijus Rendl se vratio na teren poslije jednomjesečne pauze zbog povrede članka, a zabilježio je 19 poena i 10 skokova.

Kod domaćih, istakao se Donovan Mičel sa 38 poena. Naredni meč u seriji koji se igra na četiri pobjede na programu je za tri dana u Klivlendu.