Partizan u finalu plej-ofa KLS

Agencije

Košarkaši Partizana savladali Megu sa 96:68 u majstorici polufinalne serije KLS.

Izabranici Željka Obradovića nisu dozvolili iznenađenje u dvorani "Aleksandar Nikolić", pa su ubjedljivim trijumfom u majstorici došli do finala KLS.

Mega je u uzbudljivoj završnici drugog meča uspjela da dođe do pobjede i trećeg meča, ali sada su uzbuđenja izostala.

Partizan je odigrao nevjerovatnu prvu četvrtinu, koju je dobio - 39:9!

Svima je bilo jasno da je prednost, koju su stekli crno-bijeli u prvoj dionici, sasvim dovoljna da se dođe do pobjede i finala.

Jeste Mega odgovorila do poluvremena, dobila je drugu četvrtinu sa 22:8, ali je uspjela samo da umanji ogromnu prednost domaćina.

Partizan je do pobjede predvodio Zek Ledej sa 17 poena, dok su po 16 ubacili Danilo Anđušić i Bruno Kaboklo.

Filip Jović je bio najefikasniji u poraženom timu sa 21 poenom.

Partizan će u finalu plej-ofa Superlige igrati protiv Crvene zvezde, koja je u dva meča bila bolja od FMP-a iz Železnika.

Prva utakmica igraće se trećeg juna od 18.30 kada će Zvezda biti domaćin, a šampion će biti ekipa koja prva dođe do dvije pobjede, prenosi RT Balkan.